دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
 
۱
۱
سازمان‌جهانی بهداشت:

امیکرون احتمالاً باعث پایان کرونا در اروپا می‌شود

سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب: 789604
هانس کلاج، مدیر اروپایی سازمان جهانی بهداشت گفت: سویه امیکرون، همه‌گیری کرونا را وارد مرحله جدیدی کرده و ممکن است که این سویه، باعث پایان کرونا در اروپا شود.
امیکرون احتمالاً باعث پایان کرونا در اروپا می‌شود
به گزارش جهان نيوز، مدیر اروپایی سازمان جهانی بهداشت خبر داد که ممکن است سویه امیکرون باعث پایان کرونا در اروپا شود.

هانس کلاج، مدیر اروپایی سازمان جهانی بهداشت گفت: سویه امیکرون، همه‌گیری کرونا را وارد مرحله جدیدی کرده و ممکن است که این سویه، باعث پایان کرونا در اروپا شود.

وی که با خبرگزاری فرانسه مصاحبه می‌کرد با اشاره به این موضوع که امیکرون تا ماه مارس (اسفند ماه) ۶۰ درصد از جمعیت اروپا را مبتلا خواهد کرد، گفت: «این احتمال وجود دارد که منطقه (اروپا) در حال حرکت به سوی نوعی پایان همه‌گیری است».

این مقام سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: «زمانی که موج کنونی امیکرون سرتاسر اروپا را در نوردد، به لطف واکسیناسیون و همچنین با توجه به ایمنی که مردم به دلیل ابتلا به کرونا به دست آورده و همچنین به دلیل کاهش ابتلای فصلی، یک ایمنی جهانی برای چند هفته و چند ماه حاصل خواهد شد».

وی ادامه داد: «بنابراین ما پیش‌بینی می‌کنیم که یک دوره آرام پیش از بازگشت احتمالی کووید در پایان سال داشته‌باشیم، اما هیچ ضرورتی وجود ندارد که همه‌گیری بار دیگر بازگردد».

سویه اومیکرون که تحقیقات نشان داده، به طور کلی، شدت بیماری در آن از سویه دلتا کمتر بوده این امید را ایجاد کرده که کرونا از یک همه‌گیری در حال تبدیل شدن به یک بیماری قابل مدیریت نظیر آنفلوآنزای فصلی است. کلاج در ادامه سخنانش گفت: «صحبت‌های زیادی درباره تبدیل شدن همه‌گیری کرونا به یک بیماری محدود است، اما این زمانی روی خواهد داد که بتوان پیش‌بینی کرد درباره کرونا چه اتفاقی خواهد افتاد، اما این ویروس بار‌ها ما را شگفت‌زده کرده و باید در این‌باره بسیار محتاط باشیم».

گفتنی است سازمان جهانی بهداشت نیز چند روز پیش اعلام کرد در صورتی که نرخ فعلی ابتلا به سویه امیکرون کرونا ادامه داشته باشد، بیش از نیمی از جمعیت اروپا ظرف دو ماه آینده به این بیماری مبتلا می‌شوند. مدیر امور منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی دیگر هشدار داده‌بود که سویه امیکرون دارای یک موج جدید غرب به شرق است که در حال درنوردیدن سراسر اروپا است. کلاج در جمع خبرنگاران گفت: «با این نرخ [ابتلا]، «مؤسسه سنجش و ارزیابی سلامت» پیش‌بینی می‌کند بیش از ۵۰ درصد جمعیت منطقه ظرف شش تا هشت هفته آتی به امیکرون مبتلا خواهند شد.» منطقه اروپایی تحت نظر سازمان جهانی بهداشت ۵۳ کشور و منطقه را که برخی از آن‌ها در آسیای مرکزی واقع شده‌اند، در بر می‌گیرد. سازمان جهانی بهداشت در ۵ آذر ۱۴۰۰ طی جلسه‌ای در ژنو با انتشار بیانیه‌ای رسماً سویه امیکرون را معرفی کرد و این سویه جدید را در رده‌های نگران‌کننده (Variant of Concern) در کنار سویه‌های آلفا، بتا، دلتا و گاما قرار داد. سازمان جهانی بهداشت در این بیانیه نیز به تمام کشور‌های جهان توصیه کرد تا با افزایش نظارت و بررسی ژنتیکی سویه به درک بهتر سویه جدید کمک کنند.
مرجع : جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کشته های کرونا چرا در کشورهای پیشرفته بیشتر از کشورهای عقب مانده است؟ چرا کسی جواب نمی دهد؟
آفریقا جمعا 7 در صد واکسینه شده و کمترین ماسک و فاصله گذاری دارد اما جمعا 240 هزار کشته داشته.