کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

امارات دست به دامن اسرائیل شد

30 دی 1400 ساعت 14:49

درپی پاسخ شدید موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به متجاوزان در عمق خاک امارات، مقامات ابوظبی برای سرپوش گذاشتن بر ضعف و ناتوانی خود دست به دامن رژیم صهیونیستی شدند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از ایرنا، روزنامه صهیونیستی موسوم به «jewish press » امروز (پنجشنبه) نوشت که مقامات اماراتی برای افزایش استفاده از سامانه های پدافندی رژیم صهیونیستی در پی حملات اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن به عمق خاک امارات تلاش می‌کنند.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: "امارات به عنوان عضو موسس توافقنامه (سازش موسوم به) توافقنامه ابراهیم تلاش می کند که تعداد سامانه های ضد پهپادی (ساخت رژیم صهیونیستی) را در زرادخانه تسلیحاتی خود افزایش دهد".

این روزنامه صهیونیستی با اشاره به همکاری تسلیحاتی رژیم صهیونیستی و امارات بویژه از زمان بسته شدن توافقنامه سازش و عادی سازی روابط بین تل آویو و ابوظبی افزود: "در حال حاضر، امارات یکی از این سامانه ها را در اختیار دارد که سال گذشته آن را خریداری کرد."

به نوشته این روزنامه، «اتزیک هوبیر» رئیس اجرایی شرکت صهیونیستی موسوم به «Skylock Systems » گفت: "با توجه به حادثه هفته گذشته (پاسخ موشکی و پهپادی ارتش یمن در عمق خاک امارات)، آنها (اماراتی ها) از ما می پرسند که آیا می توانیم در سریعترین زمان ممکن فهرستی بلند بالا از این سامانه ها را در اختیار آنها قرار دهیم."
او مدعی کارآمدی این سامانه تسلیحاتی شد و گفت: "اگر امارات یک سامانه ضد پهپادی در فرودگاه ابوظبی یا نزدیک آن داشت، می دانست که حمله قرار است انجام شود و سامانه «Skylock » قادر به رهگیری پهپاد متخاصم از فاصله بیش از ۲۰ کیلومتری است".

رئیس این شرکت صهیونیستی درحالی این ادعا را مطرح کرد که پیش از این عربستان سعودی از انواع سامانه های پدافندی در طول بیش از هفت سال از آغاز تجاوز نظامی علیه یمن استفاده کرده است اما این سامانه ها در رهگیری موشک ها و پهپادهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در طول این سالها ناتوان مانده اند و از این رو بارها اهداف نظامی و حیاتی عربستان در عمق خاک این کشور هدف این موشک‌ها و پهپادها قرار گرفته است که بارزترین آنها حمله گسترده به تاسیسات نفتی غول اقتصادی عربستان «آرامکو» بود. 

این درحالی است که حتی خود رسانه‌های صهیونیستی پس از حمله موشکی اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن به عمق خاک امارات، به نوعی به ناتوانی رژیم صهیونیستی در زمینه پدافندی اذعان کرده و تصریح کردند که سرزمین‌های اشغالی در برابر این موشک‌ها امن نخواهد بود.

نمونه دیگر ناتوانی مشابه سامانه های پدافندی رژیم صهیونیستی نیز در جریان موشک باران فلسطین اشغالی از سوی مقاومت فلسطین در طول سالهای اخیر مشاهد شده است. 

از زمان آغاز جنگ تحمیلی ائتلاف سعودی به یمن در سال ۹۴، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با نیروهای متجاوز سعودی و اماراتی که از حمایت های غرب بویژه آمریکا و انگلیس برخوردار هستند، مبارزه می‌کنند و تاکنون دستاوردهای قابل ملاحظه ای را بدست آورده و توانسته‌اند مناطق زیادی را از اشغال خارج کنند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین بارها در پاسخ به تجاوزگری و جنایات در یمن، عمق خاک عربستان و امارات را هدف قرار داده اند که آخرین مورد آن حمله پهپادی و موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن ۲۷ دی ماه جاری به عمق خاک امارات بود.

این حمله به نام «طوفان یمن»، با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد زیادی پهپاد به فرودگاه های دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از سایت‌ها و تأسیسات مهم و حساس امارات انجام شد.

در این ارتباط، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که موشک هایی که در عملیات طوفان یمن به کار رفتند موشک های بالدار قدس ۲ بود که پالایشگاه نفت المصفح را هدف قرار داد و فرودگاه ابوظبی نیز با ۴ موشک از همین نوع هدف قرار گرفت.

وی افزود: موشک بالستیک ذوالفقار نیز فرودگاه دبی را هدف قرار داد.

سریع تصریح کرد: علاوه بر اهداف یاد شده، ارتش و رزمندگان یمن تعدادی از اهداف حساس و مهم امارات را نیز با پهپاد صماد ۳ مورد هدف قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

با وجود گذشت هفت سال از آغاز این تجاوزگری همه جانبه، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ضمن دفاع از ملت، توانسته اند ضربات سنگینی به ائتلاف متجاوز و وابستگان آنها وارد کنند و اهداف متجاوزان سعودی را در عمق خاک عربستان هدف حملات خود قرار دهند و با وجود محاصره کامل، توان تسلیحاتی بویژه موشکی و پهپادی خود را با تکیه بر توان داخلی گسترش دهند.

تصاویری از آتش سوزی در ابوظبی در پی حمله پهپادی نیروهای یمنی
در پی حمله موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به فرودگاه و یک منطقه صنعتی در ابوظبی آتش سوزی گسترده‌ای رخ داد که در ادامه فیلم آن را مشاهده می کنید.


دانلود فیلم


کد مطلب: 789185

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/789185/امارات-دست-دامن-اسرائیل

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com