کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دبیر: به آمریکایی‌ها گفتم از کشورتان خوشم نمی‌آید

27 دی 1400 ساعت 11:13

علیرضا دبیر درباره کشتی دوستانه ایران و آمریکا در خاک این کشور توضیحاتی ارائه کرد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از ایرنا، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی گفت: اگر آمریکا حتی به یک نفر از اعضای تیم هم ویزا ندهد به این کشور نمی‌رویم. این مسابقه دوستانه است و باید با ما دوستانه برخورد کنند نه سیاسی.

علیرضا دبیر این اظهارات را صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بیان کرد و درپاسخ به این سوال که اگر به خود شما ویزا ندهند گفت: من هم یکی از اعضای تیم هستم و همین جا از تیم آمریکا دعوت می‌کنم که برای جام تختی به ایران بیاید. از مسئولان هم می‌خواهم در فرودگاه به آنها ویزا بدهند.

وی افزود: روز اول وعده دادم انتخابی تیم ملی را جدی می‌گیرم. در المپیک و جهانی یک نفر هم بدون انتخابی به تیم ملی نرسید. پژمان درستکار از اول چرخه را محکم گرفت و از قهرمانی کشور شروع کرد. چند سال بود این مسابقات به این خوبی برگزار نشده بود. محمد بنا از جام تختی کارش را شروع می‌کند. باور دارم انتخابی خوب و دقیق باعث رونق کشتی می شود اما این‌که همه بخواهند مثل قدیم در خرداد انتخابی بگیرند درست نیست. 

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: وقتی حسن یزدانی قهرمان اول دنیاست باید به او فرصت بدهیم از ۲ مرحله جلوتر کارش را شروع کند و بر اساس آورده کشتی گیران رفتار کنیم.
 


دبیر درباره اتفاقات کشتی آزاد قهرمانی کشور، گفت:  در ایران نبودم و وقتی آمدم متوجه این سر و صداها شدم. فیلم کشتی بذری را به ۸ داور بین المللی نشان دادم. پنج نفر از آن ها گفتند فیروزپور برنده است و سه نفر گفتند بذری برنده است. به کادرفنی هم گفتم امیدوارم حقی از کسی ضایع نشود و کادرفنی طوری برنامه ریزی کند که حقی از کسی ضایع نشود. از احمد بذری تشکر می کنم و یکبار اعتراض نکرد. سعی می کنیم از او تجلیل کنیم. او می بازد و سکوت می کند. این ها موارد قشنگ کشتی است و باید دیده شود.

وی خاطرنشان کرد: از روز اول که به کشتی آمدم یک حرف زدم و اینکه آمدم آبرویم را بگذارم که کشتی بالا برود.
رییس فدراسیون کشتی درباره تشکیل ۲تیم برای بازی های آسیایی و جهانی گفت: باید با مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک جلسه بگذاریم و سپس تصمیم بگیریم. نگاه بازیکنان تیم ملی هم باید برای ما مهم باشد. من خودم این شرایط را طی کرده ام و هزینه آن را داده‌ام.

دبیر در پاسخ به این سوال که پیمان فخری گفته تیم اول به بازی های آسیایی برود، گفت: آن ها نمی توانند برای ما تصمیم بگیرند. سرمربی تیم ملی و بازیکنان و خودمان باید تصمیم بگیریم. کمیته ملی المپیک نمی تواند برای ما تصمیم بگیرد. هر چقدر پول می دهند باید مدال بخواهند.

وی ادامه داد: انتخابات کمیسیون ورزشکاران مهندسی شده بود. به صالحی امیری گفته بودم حمید سوریان هم پرمدال ترین ورزشکار و هم نایب رییس است از سهمیه چهار نفر انتصابی، یکی را به او بدهید که گفت من صد در صد موافقم و حمایت می کنم اما او را معرفی نکردند. من هنوز گله مندم. دوستان می گویند علی دبیر باج می خواهد. کدام باج؟ اینکه حق کشتی را می خواهم باج است؟ دوستان باید حق کشتی را بدهند. اسفند ماه بیشتر درباره کمیته المپیک و پول‌دادن‌هایشان صحبت می کنم. رییسان قبلی فدراسیون مثل یزدانی خرم، سیروس پور ، خادم و  طالقانی را چطور برداشتند؟ من را هم می خواهند کاری کنند بروم.

دبیر ادامه داد: ما دنبال دعوا و جنگ نیستیم. درباره کمیته همین قدر بسنده می کنیم. درباره بودجه و پخش کردن آن با جزییات صحبت می کنم. ببینم چه کسانی می آیند اسفند ثبت نام کنند آنوقت مفصل صحبت می کنم.

وی درباره حاشیه های سفر به آمریکا گفت: این دیدار صرفا یک دیدار دوستانه است.  کشتی ما از روسیه و آمریکا عقب است و هر چه مسابقه بدهیم به نفع ماست. اگر اینجا ببازیم بهتر از این است که در المپیک ببازیم. چرا باید بترسیم؟ متاسفانه اتفاقاتی افتاد که من واقعا ناراحت شدم. یکسری آدم ها دروغ هایی را نوشتند مثلا گفتند فلانی گرین کارت دارم. اقایان ما در المپیک سیدنی گرین کارت گرفتیم شاید درس بخوانیم. خیلی ها در دهه ۷۰ و ۸۰ گرین کارت گرفتند. من هیچ وقت هم دنبال نکردم و چند سال پیش هم انصراف دادم. کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا می رود تا ویزا بگیرد. گرین کارت با تابعیت که قسم می خورند خیلی فرق دارد. من هفت سال پیش آن را پس دادم اما دوستان دروغ گفتند و نوشتند.


وی سپس تصویر کپی پاسپورت منتسب به خود را بین خبرنگاران پخش کرد و گفت: آنقدر بی عقل هستند که جنسیت من را زن نوشتند. دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا گرین کارتت را پس دادی؟ گفتم از کشورتان خوشم نیامد.

دبیر افزود: دیروز هم به سفارت آمریکا در دوبی و هم فدراسیون آن ها نامه محکمی نوشتم. یکی از همراهان ما را پنج ساعت به یک اتاق امن بردند و دیروز به دستگاه های امنیتی گزارش دادم. اگر مسابقه دوستانه است این چه طرز دوستانه برخورد کردن است؟ اینکه رسانه ای مثل فاکس نیوز خبر بزند معلوم است نمی خواهند این دیدار برگزار شود.


کد مطلب: 788805

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/788805/دبیر-آمریکایی-ها-گفتم-کشورتان-خوشم-نمی-آید

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com