پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 19 May 2022
 
۲
۱۰
درباره واکنش آمریکایی به انیمیشن «انتقام حتمی است»

راز ترس نهفته در انیمیشن انتقام خون حاج قاسم

يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب: 788676
در این انیمیشن ساخته شده مردمی نکاتی درباره نحوه ترور ترامپ دیده می شود که حاوی یادآوری های مهمی برای آمریکا است.
راز ترس نهفته در انیمیشن انتقام خون حاج قاسم
گروه سیاسی جهان نيوز، مهدی جهان تیغی: انتشار انیمیشن «انتقام حتمی است» که به عنوان یکی از آثار برگزیده ارسالی به «پویش قهرمان» در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بارگذاری شده بود، فراتر از فضای مجازی، اصلی ترین افراد دخیل در ترور حاج قاسم و همچنین دستگاه امنیتی ایالات متحده را نیز تحت تاثیر قرار داده است. اما در این انیمیشن چه چیز نهفته است که از پمپئو تا پنتاگون و سرویس مخفی آمریکا را مجبور به واکنش کرده است؟

یک: در این انیمیشن ساخته شده مردمی نکاتی درباره نحوه ترور ترامپ دیده می شود که حاوی یادآوری های مهمی برای نیروهای نظامی و سیاسی آمریکا است. نفوذ و قدرت اجرای عملیات در خاک آمریکا، قدرت پهبادی، فناوری پیشرفته شناسایی، احتمال انتقام گیری توسط انبوهی از نیروهای حامی مقاومت با ملیت های مختلف و ... از جمله مواردی است که آمریکایی ها تاکنون بارها به واقعی بودن آنها قبل از ساخت این انیمیشن واقف شدند و برای آنها محتوای این انیمیشن ما‌به ازای حقیقی در عالم واقعیت داشته است.

دو: اظهارات رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و فرماندهان نظامی مبنی بر تقاص دنیایی قاتلین حاج قاسم سلیمانی و ترکیب آن با حضور و شور و نشاط گسترده مردمی در دومین سالگرد شهادت حاج قاسم، فضایی را برای آمریکایی ها رقم زده که آنها دریافتند که اراده و انگیزه انتقام سخت از قاتلین حاج قاسم همچنان پرحرارت و در اوج قرار دارد. برای آمریکایی ها در سالگرد دوم حاج قاسم دوباره یادآوری شد که انتقام سخت در ایران از یک پشتوانه ملی برخوردار است و آمریکایی ها به خوبی می دانند که وقتی ملتی تا این سطح خواهان انتقام است، اجرای عملیات انتقام از قاتلین حاج قاسم، پشتوانه اجرایی و سیاسی بزرگی در پشت سر خود دارد و معتبرترین گزینه میان ایران و آمریکا درباره پرونده فرودگاه بغداد است.

سه: بازتاب انیمیش مذکور در میان دستگاه امنیتی و نظامی آمریکا و اظهارات منفعلانه چهره‌های همانند پمپئو نشان می‌دهد که ایران چگونه با معتبرسازی انتقام سخت به لحاظ روانی نیز قاتلین و دستگاه امنیتی و سیاسی دولت آمریکا را تحت تاثیر قرار داده که یک انیمیشن دو دقیقه ای در وجودشان ترس مضاعف و غیرطبیعی ایجاد می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که حفظ تاثیرات جنبه روانی راهبرد انتقام سخت از لوازمی است که ایران برای پیشبرد اخراج آمریکا از منطقه توانسته به خوبی از آن محافظت کند. بر کارشناسان حوزه عملیات روانی پوشیده نیست که این سطح از تاثیرگذاری روانی چه میزان در پیشبرد اهداف راهبردی انتقام سخت موثر و مفید خواهد بود.

چهار: از همه اینها که بگذریم باید به این جنبه اقتدار در ایران فعلی، افتخار مضاعف کرد که وقتی یک انیمیشن ساده مردمی به یکی از رسانه های منتسب به رهبر ایران، مرتبط می شود، چنان جنبه ای از اعتبار می‌یابد که کل دستگاه حاکمیتی آمریکا را مجبور به واکنش می‌کند. این انیمیشن فقط یک نشانه است و بدبین‌ترین تحلیلگران هم می‌توانند فهرستی قابل توجه از گزینه‌های ارائه بدهند که در سی سال گذشته رهبر ایران برای جلوگیری طمع نظامی به خاک ایران برای دشمنان خارجی در بالاترین سطح معتبر ساخته است.

*مدیر مسئول جهان نيوز

بیشتر بخوانید:
آیا حذف قاتلین حاج قاسم شروع شده؟ +جزئیات

کدام بخش از «انتقام سخت» قاتلین حاج قاسم اتفاق افتاده است؟
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
فقط ایران را عشق است وطنم .... به بنامت افتخار می کنیم.
Iran, Islamic Republic of
تنها نکته ای که توی این انیمیشن نهفته است اینه که ففط یک انیمیشنه و در همین حد میمونه .
Iran, Islamic Republic of
سخنگوی پنتاگون (وزارت جنگ آمریکا) اومده و موضع گرفته و احساس خطر کرده و گفته این تهدیدات رو جدی میگیریم و بعد یه عده که از خود آمریکا هم آمریکایی تر هستند این وسط میان و میگن چیزی نیست. واقعا که آمریکای دشمن شرف داره به هموطن بی غیرت
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
راز ترس؟ راز ترس دیگه چیه؟ جالب بود راز ترس
Iran, Islamic Republic of
لطفا عنوان ترور ترامپ به اعدام ترامپ تغییر یابد تا متهم به تروریسم نشویم
Iran, Islamic Republic of
توافق در مورد برجام یعنی عادی شدن روابط با امریکا زیرا نمیشه هم مدارا کنیم و هم انتقام بگیریم.
United States
چند ساله سلمان رشدی داره آزادانه واسه خودش میچرخه؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
آزاد نمیچرخه با بادیگارد میگرده وبا بالگرد میچرخه
علی
Iran, Islamic Republic of
اعدام عاملان شهادت سردار و یارانش نه ترور عاملان شهادت.
انتقام باید انجام بگیره. انتقام_سخت