پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - 27 Jan 2022
 
۰

واکنش پروانه معصومی به مراسم فرش قرمز

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 788422
ما از مراسم فرش قرمز استفاده اشتباهى داشته ایم زیرا برای خودمان و برگرفته از فرهنگ خودمان نیست، به نظر من وقت آن رسیده تا اگر می خواهیم چنین مراسمی یا شبیه آن را داشته باشیم به فکر تولید مراسمی خاص خودمان و در دل فرهنگ و عرف خودمان باشیم.
واکنش پروانه معصومی به مراسم فرش قرمز
به گزارش جهان نيوز، پروانه معصومی در گفت‌وگو با میزان پیرامون برگزاری مراسم فرش قرمز سینما طی سالهای گذشته گفت: واقعیت امر هر اتفاقی که باعث خوشحالی فرد یا افرادی شود برای من زیباست منتها باید ببینیم که یک رفتار تا چه حد با ساختار جامعه ما همخوانی دارد. 

وی در همین راستا ادامه داد: برای تایید یا عدم تایید فرش قرمز باید بببینم این فرهنگ آیا برخواسته از جامعه ایرانی اسلامی است یا صرفا یک الگوبرداری سرسری از سینمای هالیوود، این اتفاق یعنی فرش قرمز سالهاست که در سینمای جهان رونق پیدا کرده اما به واقع تا چه موفقیت و اهمیت در سینمای ایران دارد؟

بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» مراسم فرش قرمز را رویدادی غیرایرانی خواند و اظهار کرد: مراسم فرش قرمز در خارج از ایران یک اتفاق کاملا تبلیغاتی است، معمولا هنرمندان بیشتر برای تبلیغ یک طراح یا یک برند خاص روی فرش قرمز می روند و به نوعی اتفاقی درآمدزا است. اما برای ما صرفا به یک مراسم عکاسی خلاصه می شود. 

وی در همین رابطه ادامه داد: ما از مراسم فرش قرمز استفاده اشتباهى داشته ایم زیرا برای خودمان و برگرفته از فرهنگ خودمان نیست، به نظر من وقت آن رسیده تا اگر می خواهیم چنین مراسمی یا شبیه آن را داشته باشیم به فکر تولید مراسمی خاص خودمان و در دل فرهنگ و عرف خودمان باشیم.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون اضافه کرد: به نظر من در کل فرش قرمز بیشتر مراسمی در جهت خودنمایی است، در این مراسم اکثرا لباسهایی پوشیده می شود که نمی توان آن را الگوی خوبی برای جامعه دانست، شخصا نمی گویم که باید چنین مراسمی را تعطیل کرد، به نظرم باید آن را تغییر داده و بومی کرد. 

وی درباره حضور خود در مراسم فرش قرمز اضافه کرد: من که سنم به این مراسمات نمی خورد، در کل علاقه ای هم به حضور در چنین مراسمی را ندارم و سعی می کنم از این تشریفات دوری کنم، به نظر من کار سینما و هنرمند کمک به فرهنگسازی و الگوسازی است، اما شخصا در مراسم فرش قرمز سینما اتفاقی به نام فرهنگ نمی بینم.

معصومی در همین رابطه خاطرنشان کرد: من به هیچ وجه نمی گویم که فرش قرمز را تعطیل کنیم، بلکه به نظرم وقت آن رسیده در چهلمین جشنواره فیلم فجر به فکر یک مراسم بومی و ملی برای خودمان باشیم، معرفی بازیگران و عکسبرداری از آنها به هیچ عنوان عیبی ندارد اما این اتفاق نباید ترویج دهنده فرهنگ غربی باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *