دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ - 23 May 2022
 
۱
۱۴

کیهان: مشاور روحانی چه چیزی را انکار می‌کند؟!

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 788378
اگرچه حسام‌الدین آشنا با توئیت خود سعی کرده در موضع اعتراضی و انتقادی سردار سلیمانی نسبت برخی مواضع روحانی تشکیک و‌ تردید کند، اما حتی مواضع علنی آن شهید بزرگوار نیز از همین عدم رضایت حکایت می‌کند.
کیهان: مشاور روحانی چه چیزی را انکار می‌کند؟!
به گزارش جهان نيوز، روایت سردار حاجی‌زاده از محتوای انتقادی برخی سرداران سپاه پاسداران و از جمله سردار سلیمانی با آقای روحانی، با واکنش منفعلانه حسام‌الدین آشنا مواجه شد.
 
او که زمان ریاست روحانی، عنوان مشاور را داشته، در توئیتی نوشت «گفت‌وگو میان رؤسای جمهور و فرماندهان نظامی به‌صورت فردی یا جمعی مرسوم است؛ اما نقل قول از جلسه‌ای محرمانه و از شخصی دیگر در فقدان او دور از امانت‌داری است. قاعدتاً جلسات رسمی ضبط شده، اپراتور اشتباه نکرده‌ و چیزی هم پاک نشده‌ است. شما فقط مجازید بگویید که خودتان در آن جلسه چه ‌گفتید!».
 
یادآور می‌شود سردار حاجی‌زاده در گفت‌وگو با کیهان خبر داده بود «در دولت دوم آقای روحانی جلسه‌ای با او گرفتیم. سردار جعفری فرمانده کل سپاه بود. حاج قاسم سلیمانی بود. بنده بودم. چند نفری به آنجا رفتیم. آن جلسه برای چه بود؟ جلسه خیلی صریح و تند بود. حاج قاسم مخالف دیپلماسی نبود. مخالف آن چیزی که در سطح کشور تأیید شده و تصویب شده نبود. در واقع نه موافق بود و نه مخالف. ایشان مخالف وابستگی و سازش بود. می‌گفت: از این طریق به جایی نمی‌رسید. در آن جلسه حاج قاسم با آقای روحانی خیلی صریح حرف زد.
 
اگر یادتان باشد رهبری صحبتی می‌کرد هفته بعد آقای روحانی موضع می‌گرفت، سپاه را تخریب می‌کرد، هر روز به خودی‌ها حمله می‌کرد. در آن جلسه که ما رفتیم پیام جلسه این بود و همه این را گفتیم که آقای روحانی ما کمک شما هستیم. آدم نباید خودزنی کند. ما توان و امکانی داریم می‌خواهیم به دولت شما کمک کنیم. برای ما مهم نیست کدام دولت باشد هر دولتی باشد وظیفه می‌دانیم کمک کنیم. دیدید در بحران‌هایی که پیش آمد مانند سیل و زلزله و مسائل مختلف واقعاًًً سپاه پای کار بود.

آدم نیروی خودش را نمی‌زند؛ این چه حرفی است که شما می‌زنید! بعد هم گفتیم اگر این حرفها را بزنید برای ما قابل تحمل نیست. شما هر روز مخالفتی می‌کنید. دفاع از انقلاب و ملت و نظام و رهبری خط قرمز ما است فکر نکن همیشه می‌توانی این حرف را بزنی ما هم سکوت کنیم. عین جمله حاج قاسم این بود که گفت: آقای روحانی! می‌خواهی مسیر احمدی‌نژاد را بروی؟ تو هم می‌خواهی مثل او بشوی؟ مردم به تو رأی داده‌اند و رئیس‌جمهور شدی بیا دست به دست هم دهیم کمک کنیم کشور را درست کنیم. برای چه خودزنی می‌کنی؟ برای چه هر روز به خودمان حمله می‌کنی؟ بیا مشکلات را حل کنیم».
 
اگرچه حسام‌الدین آشنا با توئیت خود سعی کرده در موضع اعتراضی و انتقادی سردار سلیمانی نسبت برخی مواضع روحانی تشکیک و‌ تردید کند، اما حتی مواضع علنی آن شهید بزرگوار نیز از همین عدم رضایت حکایت می‌کند. چنانکه مهرماه 95 هشدار داد «در خط مقدم جنگ با دشمن، نباید دو صدا بلند شود و کسانی بگویند دشمن نیست، دوست است. خوارج، محصول ‌ترویج همین نگاه بودند. اگر صاحب ‌منصبانی آدرس غلط دادند و در جامعه دوصدایی دشمن درست کردند، مرتکب خیانت شده‌‌اند. کوچه دادن به دشمن، بدترین نوع خیانت است.‌ ترویج فهم غلط از دشمن، حساسیت جامعه را از بین‌بردن و در درون آن تفرقه درست کردن، خیانت است». بی‌تردید، روحانی مخاطب اول و مصداق کامل این اعتراض سردار سلیمانی بود.
 
آن شهید والامقام همچنین 9 اسفند 97، از ساده‌‌‌اندیشی درباره برجام برحذر داشت و گفت: «برای دشمن، این برجام، سه ضلعی است نه یک ضلعی. اوباما فکر می‌‌کرد به مرور زمان به دو ضلع دیگر می‌‌رسد، اما آدم عجولی که آمده، اصرار دارد به سرعت برسد و تصورش این بود که می‌‌رسد. اینکه اصرار می‌‌کنند بر برجام 2 در منطقه، برای این است که می‌خواهند این تحرکی را که از ایران اسلامی به جهان اسلام روح و جان داده، بخشکانند. اگر العیاذبالله ما رفتیم و در برجام2 شرکت کردیم، به همین تمام می‌شود؟ نه، برجام اصلی در داخل ایران است. تلاش آنها به اینجا منتهی نخواهد شد و برجام سه هم خواهند داشت، چون معتقدند چشمه باید خشکانده شود و این چشمه، ایران است.».
 
همچنین ماجرای گلایه سردار سلیمانی از اعتماد به آمریکایی‌ها در جریان مذاکرات ژنو و غفلت از تجهیز تسلیحاتی داعش در موصل، معروف است که آقای امیرعبداللهیان روایت کرد.
 
از سوی دیگر نقش انفعال و سوءمدیریت دامنه‌دار روحانی در تشجیع آمریکا به‌قدری انکارناپذیر است که حتی آقای علی مطهری نایب‌رئیس مجلس دهم و از حامیان جدی آقای روحانی تصریح کرده است: «حوادث آبان 98 که بیشتر ناشی از بی‌تدبیری دولت بود، این خیال را در سر تندروهای آمریکایی پدید آورد که پایگاه اجتماعی جمهوری اسلامی کاهش یافته و وقت مناسبی برای ‌ترور سردار سلیمانی است. قبل از آن، به خود جرأت این کار را نمی‌‌دادند البته با تشییع پرشکوه آن عزیز، واقعیت را دریافتند».
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


پخش مراسم آن روز
Iran, Islamic Republic of
اگر آن جلسه صدا و تصویرش ضبط شده برای آگاهی مردم پخش کنید این بهترین راهه
Iran, Islamic Republic of
افاضات این بابا مهم ومسموع نیست انچه بدیهی ومثل افتاب هرروز میدرخشدوهمه مردم ودنیا شاهد،ان بوده وهستنداختلاف بنیادی وماهوی۲دیدگاه وراهبرد،یکی مکتب انقلابی مقاومت(شهیدسلیمانی)ویکی هم جریان واداده ولیبرالی(تسلیم)
United States
مکتب انقلابی و ارزشی با پلنگهای اینستا چکار میتواند داشته باشد؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
آقای آشنا داری چی را انکار میکنی؟
Germany
امروز نماد جریان نفاق مرده و حامیان آن در تلاش مذبوحانه هستند تا به جریان ولایت مداری و حاج قاسم که سمبل حق طلبی است، آسیب و انقلاب را از مسیر اصلی منحرف کنند.
Iran, Islamic Republic of
حاج قاسم علنا در کنگره شهدا برنامه دولت برای برجام 2و 3 را افشا کرد و مخالفت خود را اعلام کرد.
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
از ماست که بر ماست. وقتی محاکمه نشوند. طلبکار حتی حرف را بر نمی تابند
میثم
متن توییت این شخص وقتی آدم میخونه تنها چیزی که به آدم انتقال پیدا نمیکنه، همین کتمان کردن هست! من نمیدونم نویسنده چطوری به این نتیجه رسیده! البته شاید عدم تمایل نویسنده برای ورود به بخش آخر توییت در رسیدن به این نتیجه بی تاثیر نبوده باشه!!!

"اپراتور اشتباه نکرده! و چیزی هم پاک نشده..."
علی
Iran, Islamic Republic of
آقا میثم سلام، پوزش می طلبم. اشتباهی منفی زدم.
ولی
Iran, Islamic Republic of
چرا منفی دادی برادر علی؟ تو که بچه خوبی بودی عزیز دل
سعید
Iran, Islamic Republic of
....
جاوید
Iran, Islamic Republic of
.....
مهدی
Iran, Islamic Republic of
فیلم جلسه رو پخش کنید تا حواشی جلسه تمام شه
Iran, Islamic Republic of
وقتی یک راه حل ساده داره چرا پیچیدش میکنیین؟ فیلمشو پخش کنین