پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ - 7 Jul 2022
 
۰

اظهارات جالب حسن یزدانی درباره جهان پهلوان تختی

پنجشنبه ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب: 787685
حسن یزدانی قهرمان کشتی المپیک و جهان درآستانه ۱۷ دی ماه اظهاراتی را درباره جهان پهلوان تختی بیان کرد.
اظهارات جالب حسن یزدانی درباره جهان پهلوان تختی
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، هر ساله ۱۷ دی ماه روز درگذشت جهان پهلوان تختی برای کشتی گیران و ورزشکاران روزی است که یادی از اسوه مردانگی و جوانمردی و مردمی بودن غلامرضا تختی داشته باشند.

حسن یزدانی کشتی گیر آزادکار کشورمان که ۷ مدال‌ طلا، نقره و برنز المپیک و جهان را در کارنامه‌ی ورزشی خود دارد، در مورد جهان پهلوان غلامرضا تختی گفت: توصیف ویژگی های جهان پهلوان تختی را ما هم از دوستان و پیشکسوتان شنیدیم که بسیار انسان خاکی و مردم داری بود و همین مردمی بودنش باعث شد که تا کنون از وی به نیکی یاد شود و همیشه در دل و ذهن مردم است. یکی ازدلایل محبوبیت وی هم این بود که در کنار افراد ضعیف و بی بضاعت جامعه همیشه حضور داشته است. این موضوعات باعث شد که از جهان پهلوان تختی همیشه به نیکی یاد کنند و همیشه در ذهن مردم مردم زنده باشد.

محبت مردم به بنده، عنایت و لطف خداست
دارنده مدال طلای المپیک ریو گفت: اگر مردم به بنده محبت دارند تماما از عنایت و لطف خدا است و اینکه در کشتی کمتر دیده می‌شود که کسی برای دیگران خودش را بگیرد یا به مردم بی احترامی کند. در اکثر ورزشکاران هم افرادی هستند که راه جهان پهلوان تختی را می‌روند و دیده نمی‌شوند و حالا این موضوع هر دلیلی دارد.

ورزشکارانی هستند که بدون دیده شدن کار‌های خیر زیادی کرده اند
دارنده مدال نقره المپیک توکیو عنوان کرد: من چند نفر از دوستان و رزشکاران را می‌شناسم که کار‌های خیر زیادی انجام می‌دهند، اما دوست ندارند که دیده بشوند. قهرمانانی هستند که به قشر ضعیف جامعه کمک‌هایی می‌کنند، ولی علاقه‌ای به دیده شدن ندارند. امیدوارم این فرهنگ و اخلاق و مردمی بودن در همه ورزشکاران وجود داشته باشد. اکثر ورزشکاران و هنرمندان و کسانی که دورادور من آن‌ها می‌شناسم چهره مردمی دارند.

به هر جایگاهی که رسیدیم گذشته خود را فراموش نکنیم
دارنده ۳ مدال طلای رقابت‌های جهانی اظهار داشت: تمام سعی من این است که گذشته خود را فراموش نکنم و بدانم که از کجا به اینجا رسیده ام، البته امیدوارم وقتی کسی در رشته ورزشی پا می‌گذارد مهمترین موضوع برای وی اخلاق باشد و تا هر جایگاهی که رسیدند گذشته خود را فراموش نکنند و همیشه در کنار مردم باشند.

اگر تختی زنده بود، برایش آروزی سلامتی و عاقبت بخیری داشتم
نایب قهرمان رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ خاطرنشان کرد: اگر الان آقا تختی اینجا بودند سخت بود جمله‌ای به وی بگویم، اما قطعا برای ایشان آرزوی سلامتی و عاقبت به خیری می‌کردم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *