يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 14 Aug 2022
 
۰

ظهور علایم اُمیکرون چند روز طول می‌کشد؟

يکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 786491
شیوع کرونا امیکرون نوع جدیدی از ویروس کرونا در جهان،باعث نگرانی همه ی افراد شده است.دانستن علائم کرونا امیکرون به کاهش شیوه آن کمک بسیاری می کند.
ظهور علایم اُمیکرون چند روز طول می‌کشد؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از نمناک، مدت زمان زیادی نیست که از سویه امیکرون خبر داده‌اند و این سویه هم به یک پاندمی در کل دنیا تبدیل شده است‌. اطلاعات هنوز چیزهای واضح و دقیقی را در اختیار ما قرار نداده است اما این سویه مانند سویه های پیشین علائم مختلفی را از خودش نشان می دهد و به دیگران هم انتقال پیدا می‌ کند که در این قسمت از بهداشت و سلامت  بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

۳ روز بعد، علائم بروز می کنند
تحقیقات نشان می‌ دهد که علائم عفونت امیکرون معمولاً تا بعد از سه روز خودش را نشان می دهد. چیزی که باعث شده بود کرونا به یک ویروس سخت تبدیل شود، تاثیرگذاری آن روی بدن افراد بود. بعضی از افراد هم بودند که به کرونا مبتلا بودند اما علایمی نداشتند اما این ویروس را انتقال می دادند، بدون اینکه خودشان متوجه باشند. جالب ‌تر این که بسیاری از افرادی که به سویه آلفا و دلتا مبتلا شده بودند؛ معمولاً پنج الی چهار روز قبل از شروع علائم می توانستند آن را انتقال دهند اما اطلاعات جدید حاکی از آن است که این ویروس بعد از سه روز علائم را نشان می دهد.

نهفتگی کوتاه تر و مشکلات کرونای اومیکرون
دوره نهفتگی کوتاه تر باعث می شود که متوقف کردن امیکرون نسبت به سویه های پیشین سخت‌ تر باشد. این که علائم با اختلاف یک روز زودتر خودشان را نشان می‌ دهند، تغییر بسیار زیادی را در روند کار ایجاد می‌ کنند و ممکن است نتایج این وضعیت متفاوت باشد. دوره نهفتگی کوتاه تر احتمالاً به معنای این است فردی که به امیکرون مبتلا شده، زودتر از قبل بتواند آن را به دیگران انتقال دهد ودر نتیجه ویروس راحت تر در بین مردم شیوع پیدا می‌ کند.

طبق نظر متخصصان اگر امیکرون واقعاً دوره نهفتگی کوتاه‌ تری داشته باشد، نوع برخورد ما با آن باید متفاوت باشد

تشخیص ویروس قبل از بروز علائم سخت‌ تر است
متاسفانه آزمایش ها و تست هایی که هم اکنون وجود دارد، نمی تواند قبل از وجود علائم خیلی خوب عمل کند. دوره نهفتگی کوتاه تر به این معناست که سطح کمتری از ویروس در بدن پرش پیدا می‌ کند و احتمال این که تست منفی باشد، بیشتر است‌ در صورتی که ممکن است شما همان روز عصر دوباره تست بدهید و ببینید که تست تان مثبت شده، یعنی دو نتیجه متفاوت در یک روز بگیرید.

علائم امیکرون با دیگر سویه ها متفاوت است
متخصصان اعلام کرده اند که قبل از دورهمی های خانوادگی حتماً تست بدهید، زیرا علائم اولیه آن با دیگر سویه ها متفاوت است و شما باید به دنبال علائم جدیدتری باشید. احتمالاً گلو بیش از بقیه قسمت های بدن درگیر می‌ شود. همچنین علاوه بر گلو درد، احتمال ابتلا به گرفتگی بینی، سرفه های خشک، یا درد در قسمت پایین کمر هم می‌ تواند جزء علائم اولیه این سویه باشد. البته هر چه قدر میزان ابتلا بیشتر باشد، پزشکان اطلاعات بیشتری در مورد علائم امیکرون پیدا می کنند. مشکلاتی مثل تب، سرفه، از دست دادن بویایی هنوز خیلی در این سویه دیده نشده است.

هشدار
علائم سویه امیکرون خیلی شبیه به سرماخوردگی معمولی مانند سر درد، گلو درد، آبریزش بینی، خستگی و عطسه است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *