کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعتراف خلبان سعودی به مشارکت اسرائیل

24 آذر 1400 ساعت 15:57

یکی از خلبانان سعودی اذعان کرد که جنگنده های رژیم صهیونیستی در جنگ علیه یمن مشارکت دارند و اهدافی را هم بمباران کرده اند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از مهر، یک خلبان سعودی به مشارکت رژیم صهیونیستی در حملات به یمن اذعان کرد.

بر اساس گزارش یک رسانه اسرائیلی، رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی ائتلاف سعودی علیه یمن مشارکت دارد.

محمد بن محمد از خلبانان نیروی هوایی سعودی در این باره اذعان کرد: من منتظر بودم تا حمله دقیقی به یک محموله حوثی ها یا شاید هم مراسم عروسی انجام دهم. از آن فاصله یعنی از فاصله سی هزار پایی، شناسایی هدف دشوار بود.

در این هنگام یک جنگنده اف ۱۶ که ستاره اسرائیلی بر روی آن نقش بسته بود، هدف را بمباران کرد.

این رسانه در ادامه به نقل از یک سخنگوی کاخ سفید آورده است که واشنگتن از اینکه سعودی‌ها می‌توانند جنگنده‌های اف ۱۶ که جنگنده‌های اسرائیلی اسرائیل را هدایت کنند، شگفت زده شدند (یعنی هدایت کننده خلبانان صهیونیست هستند).

این درحالی است که چند روز قبل روزنامه واشنگتن‌پست نوشته بود که رژیم صهیونیستی شریک اصلی در جنگ علیه یمن از سال ۲۰۱۵ میلادی است. مشارکت تل آویو در جنگ یمن واضح و علنی است و این رژیم با حدود ۴۲ خلبان و نظامی در فرماندهی چندین محور در میدان نبرد نقش دارد.

‏به نوشته این روزنامه، نقش رژیم صهیونیستی در جنگ یمن از طریق تجهیز طرف‌های ائتلاف به امکانات نظامی بارز است تا از این طریق، حضور در باب المندب را حفظ کند.

واشنگتن‌پست خاطرنشان کرد که حدود ۷۰ کارشناس نظامی و فنیِ ارتش رژیم صهیونیستی و کارشناسان رادارها در اداره اتاق عملیات در شهر المخا حضور دارند.


کد مطلب: 785368

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/785368/اعتراف-خلبان-سعودی-مشارکت-اسرائیل

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com