يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 14 Aug 2022
 
۱

عضو ارشد طالبان: حضور داعش در افغانستان فتنه است/ طالبان باید پاکدست باشند

يکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب: 785037
رئیس کمیسیون تصفیه صفوف طالبان گفت: عناصر نامطلوب در همه ولایت‌های افغانستان از صفوف طالبان خارج می‌شوند و تاکنون بیش از 1300 نفر اخراج شده‌اند.
طالبان: داعش در افغانستان یک فتنه است
به گزارش جهان نيوز، مفتی لطیف الله حکیمی در گفت وگوی اختصاصی با ایران‌پرس در کابل درباره اهداف شکل‌گیری کمیسیون تصفیه صفوف تصریح کرد، یکی از اهداف اصلی تشکیل کمیسیون تصفیه صفوف، شناسایی عناصر نامطلوبی است که به اسم طالبان وارد صفوف این گروه شده‌اند و برای مردم افغانستان مزاحمت درست می‌کنند.  
 
رئیس کمیسیون تصفیه صفوف طالبان تاکید کرد، نیروهای طالبان باید پاکدست باشند و به‌درستی ماموریت خود را انجام دهند و این کمیسیون حامی مردم افغانستان است.

مشاور وزیر دفاع در دولت طالبان در پاسخ به این سوال که آیا افراد اخراج شده از صفوف طالبان، با پیوستن به گروه‌های دیگر مشکل امینتی درست نمی‌کنند؟ اظهار کرد، این افراد تحت نظارت امنیتی هستند و هیچ گروه ناامن کننده‌ای در افغانستان نیست و داعش گروه نیست، بلکه فتنه است.  
 
مفتی لطیف الله حکیمی تاکید کرد، اگر فتنه داعش در افغانستان مهار نشود، توانمند خواهد شد و سرویس‌های امنیتی و جاسوسی کشورهایی که در افغانستان حضور داشتند، همچنان در این کشور فعالیت دارند.  

رئیس کمیسیون تصفیه صفوف طالبان با اشاره به شکست داعش در عراق و سوریه با وجود حمایت خارجی از آن گفت، اشغالگران به‌جز خسارت و ناامنی هیچ دستاوردی در افغانستان نداشتند و برای آنان فقط بدنامی و ویرانی باقی مانده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *