کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چه کسی نقشِ شهید طهرانی‌مقدم را بازی می‌کند؟

16 آذر 1400 ساعت 16:19

حسین عارف در سریال این شب‌های شبکه یک سیما نقشِ حسن طهرانی‌مقدم را بازی کرده، شهیدی که شهریار بحرانی، برشی از زندگی‌اش را مورد بررسی قرار داده است.


به گزارش جهان نیوز، مینی‌سریال «خط مقدم» در 4 قسمت از شبکه یک سیما پخش می‌شود. مجموعه تلویزیونی «خط مقدم» به‌کارگردانی شهریار بحرانی و تهیه‌کنندگی مجید حقی؛ به بخشی از دوران حساس و پرالتهاب سال‌های 63 تا 65 دفاع مقدس می‌پردازد و محوریت آن درباره شهید طهرانی مقدم است.

در خلاصه داستان مجموعه تلویزیونی «خط مقدم» آمده است: «این فیلم سرگذشت مردان بلندبالایی است که پس از پاییز 1363 با تلاش و مشقت، در روزگار تنهایی و مظلومیت، مجاهدانه جنگیدند».

حسین عارف، حسام حسنی، بهراد رحمانی، آفرین عبیسی، غزاله اکرمی، بهزاد خلج و عطاءالله سلیمانیان در این مجموعه نمایشی بازی کرده‌اند.

سریال به برشی از زندگی شهید طهرانی‌مقدم می‌پردازد. هرچند که به تعبیرِ مجید حقی تهیه‌کننده این سریال، به دلیل ظرفیت محدود زمانی، فقط به بخشی از وقایع 1363 تا 1365 این شهید بزرگوار پرداخت. تهیه‌کننده سریال می‌گوید در مراحل مختلف تحقیقات متوجه ابعاد بزرگ شخصیتی ایشان شدیم که به دلیل محدودیت نتوانستیم پرداخت زیادی به آن داشته باشیم. او همچنین درباره اینکه چرا قالب مینی سریال انتخاب شده و به بخش‌های مختلف زندگی شهید طهرانی‌مقدم پرداخته نشده، هم توضیح داد که قبلاً به صورت یک فیلم سینمایی تهیه‌شده اما با توجه به شرایط فعلی سینما و محدودیت های کرونایی، به صلاحدید سرمایه‌گذار، مدیران سیمافیلم و مدیر شبکه یک، تصمیم بر این شد، این کار تبدیل به مینی‌سریالی چند قسمتی بشود.

او همچنین درباره بازیگر نقش حسن طهرانی‌مقدم هم گفته است: بازیگران زیادی دعوت به همکاری شدند که بازیگران حرفه‌ای سینما و تئاتر بودند. با نظرِ تیم کارگردانی، گزینه‌های مختلفی کاندید شدند و در نهایت به حسین عارف رسیدند. کسی این نقش را بازی کند که مخاطب او را در نقش‌های مختلف و متفاوتی ندیده باشد. این‌گونه شد که این نقش به حسین عارف رسید. 

این سریال هر شب ساعت 22:15 روی آنتن می‌رود.

 


کد مطلب: 784524

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/784524/کسی-نقش-شهید-طهرانی-مقدم-بازی-می-کند

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com