جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - 19 Aug 2022
 
۳
۳۳
رئیس جمهور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف:

رضایت مردم را بر رضایت خواص ترجیح می‌دهیم/ برخلاف سیاه‌نمایی‌ها آینده را بسیار روشن می‌بینم/ حاضرم برای سامان یافتن اقتصاد کشور و زندگی مردم از آبرویم مایه بگذارم/ یک عده می‌خواهند با بالا بردن نرخ ارز، مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند/ یک دولت مقروض تحویل گرفتیم

سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 784491
خبر دقیق داریم عده‌ای شبانه‌روز در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند.
رضایت مردم را بر رضایت خواص ترجیح می‌دهیم/ برخلاف سیاه‌نمایی‌ها آینده را بسیار روشن می‌بینم/ حاضرم برای سامان یافتن اقتصاد کشور و زندگی مردم از آبرویم مایه بگذارم/ یک عده می‌خواهند با بالا بردن نرخ ارز، مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند/ یک دولت مقروض تحویل گرفتیم
به گزارش جهان نيوز، سید ابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه به مناسبت روز دانشجو در دیدار دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف با گرامیداشت یاد شهدای دانشجو و تبریک ۱۶ آذر به همه دانشجویان اظهار داشت: مسئولین همواره باید به حساسیت‌های جریان دانشجویی کشور درباره علم، معرفت،  مشکلات و مسائل کشور توجه کنند و روز دانشجو فرصت مغتنمی برای دانشجو و مسئولان است که دغدغه‌های دانشجویان و دانشگاهیان مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس جمهور افزود: حضور در دانشگاه شریف به خاطر توجه به بیانات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مورد نخبگان و دانش پژوهان است و علاقمند بودم در جمع دانشجویی درباره این موضوع با یکدیگر هم‌اندیشی و همفکری کنیم و معتقدم دانشگاه شریف به عنوان کانون نخبه پروری باید سهم بیشتری در این موضوعات داشته باشد.

دکتر رئیسی  افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب صرفا یک توصیه نبود و باید جنبه عملی و اجرایی پیدا کند و با ایجاد جاذبه‌های لازم برای شغل و آینده نخبگان دغدغه‌های آنان برطرف شود.

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات کشور در بخش‌های مختلف از جمله انرژی، آب، محیط زیست، کشاورزی، صنعت و معدن اظهار داشت: باید برای رفع مشکلات کشور یک نوع هم‌اندیشی و ارتباط نزدیک بین دولت و دانشگاه برقرار شود و دانشگاه باید در مسیر رفع مشکلات و خدمت به مردم؛ به دولت کمک کند.
 
تشریح اقدامات دولت در زمینه تامین کالاهای اساسی
آیت‌الله رئیسی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تامین کالاهای اساسی گفت: در سه ماه گذشته تلاش کردیم برخی از سیلوهای خالی را پر کنیم تا مردم هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند و در این مدت دولت تلاش کرده ریل‌های نادرست را اصلاح و در مسیر درست قرار دهد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دانشجویان و اساتید نباید بیان دغدغه‌های خود را صرفاً به روزهایی مانند ۱۶ آذر اختصاص دهند بلکه باید در متن جامعه و زندگی مردم قرار گرفته و برای مشکلات موجود راهکار ارائه دهند.

دکتر رئیسی تاکید کرد: دولت به دنبال ایجاد تحول جدی در حوزه‌های مختلف بر پایه علم و فناوری است و معتقدیم در این صورت تحولات می‌توانند ماندگار و مستمر بوده و با تغییر دولت‌ها کنار گذاشته نشود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه حل همه مشکلات در داخل کشور وجود دارد، اظهار داشت: جوانان باانگیزه و نخبه کشور باید راهکارهای حل‌و‌فصل مشکلات را در داخل کشور جستجو کنند، ضمن اینکه حتما باید از تجربیات سایر کشورهای جهان نیز استفاده کنیم اما توجه داشته باشیم که مشکلات کشور با نسخه‌هایی که دیگران ارائه دادند، برطرف نمی‌شود بلکه باید راهکارهای بومی شده خود را اجرایی کنیم.
 
حل مشکلات شرکت هفت تپه در دولت سیزدهم
آیت‌الله رئیسی با اشاره به حل و فصل مشکلات هفت تپه خاطرنشان کرد: مشکلات این مجموعه به معضلی برای کشور تبدیل شده بود و در دوره گذشته وقتی خواستار حل و فصل آن شدیم گفتند که امکان‌پذیر نیست اما در دو سه ماه اخیر مشکل این مجموعه بدون هیچ‌گونه دشواری برطرف شد.

رئیس جمهور اعتماد مردم به دولت را مهم‌ترین مؤلفه در حل و فصل برخی مشکلات و معضلات کشور دانست و اظهار داشت: در حمله سایبری اخیر به جایگاه‌های سوخت به دنبال ایجاد فتنه بزرگی در کشور بودند اما آنچه این فتنه را ناکام گذاشت این بود که مردم احساس کردند دولت در کنار آنها و به دنبال برطرف کردن مشکلات‌شان است.
 
اعتماد مردم به دولت ارزشمندترین سرمایه است
دکتر رئیسی تاکید کرد: اعتماد مردم به دولت و امید به آینده مهم‌ترین و ارزشمندترین سرمایه دولت است و دولت با تلاش شبانه‌روزی به دنبال خدمت به مردم و رفع مشکلات است.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان یکی از دانشجویان در خصوص ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت اظهار داشت: همه اجزای اقتصادی دولت با یکدیگر هماهنگ هستند ضمن اینکه در دولت تلاش می‌کنیم سخنان و نظرات همه صاحب‌نظران اقتصادی شنیده شود.

آیت‌الله رئیسی افزود: سند تحول دولت که اقدامات خود را از ابتدا بر اساس آن آغاز کردیم محصول تلاش ۱۶ پژوهشکده علمی در کشور است که ۳۷ موضوع قابل توجه دارد که در آن مشکلات و راهکارهای رفع آن به طور مشخص شده است.

رئیس جمهور گفت: در بودجه ۱۴۰۱ تلاش داریم کسری وجود نداشته باشد و تورم که مردم از آن رنج می‌برند کنترل و رو به کاهش باشد.

دکتر رئیسی اضافه کرد: دولت ضمن تلاش برای کاهش تورم، سازوکارهایی برای نظارت و کنترل بازار ایجاد کرده است تا مردم احساس آرامش خاطر داشته باشند.
 
افزایش ۴۰ درصدی صادرات 
رئیس جمهور با اشاره به سخن یکی دیگر از دانشجویان در مورد شرایط و وضعیت اقتصادی دولت در زمان تحویل دولت سیزدهم، گفت: یکی از اقتصاددانان تاکید داشت که به جای عنوان خزانه خالی از عنوان خزانه مقروض استفاده شود و امروز دولت در کنار پرداخت حقوق و دستمزد ماهیانه ۱۰ هزار میلیارد تومان سررسید فاکتورهای گذشته را می‌پردازد اما به رغم همه این مشکلات تلاش شده تا درآمدهای کشور و صادرات نفت و میعانات افزایش یابد همچنانکه میزان صادرات در این مدت ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

آیت‌الله رئیسی افزود: پس از سفر به تاجیکستان حجم تبادلات اقتصادی با این کشور سه برابر شده است.
 
ملاک انتخاب مدیران کارآمدی است
رئیس جمهور با اشاره به دغدغه مطرح شده در خصوص انتخاب اعضای کابینه، گفت: هیچ‌گونه وابستگی به حزب، گروه، دسته و جریان سیاسی نداریم و در انتخاب همکاران خود تلاش کردیم کارآمدی و برخورداری از روحیه جهادی ملاک باشد ضمن اینکه اکثر آنها عضو هیات علمی دانشگاه‌های کشور هستند.

دکتر رئیسی با اشاره به تخریب دولت بر مبنای اتهامات بی‌اساس از جمله انتصابات فامیلی اظهار داشت: برای روشن شدن این مطلب می‌توان دولت‌های سه دهه گذشته را با این دولت مقایسه کرد البته کسانی که چنین اتهاماتی مطرح می‌کنند به نادرستی آن نیز اذعان دارند منتها این موضوع اسم رمزی برای تخریب دولت شده تا اقدامات دولت را تحت‌الشعاع آن قرار دهند.
 
عده‌ای در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند
رئیس جمهور با اشاره به تلاش عده‌ای برای ربط دادن مذاکرات عزتمندانه کشور به قیمت ارز، اظهار داشت: خبر دقیق داریم عده‌ای شبانه‌روز در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند. دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیر معرفی افراد هستند.

دکتر رئیسی تاکید کرد: برخی از این افراد در داخل و برخی نیز در خارج از کشور در محافل و فضای مجازی و واقعی به دنبال بالا بردن قیمت ارز هستند.

 آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: منابع ارزی کشور نگران کننده نیست و علیرغم تحریم و تهدید ثابت کردیم که می‌توانیم صادرات نفت و میعانات را بیشتر از قبل انجام دهیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: اقتصاد، نان و سفره مردم را هرگز به مذاکرات گره نخواهیم زد و برخلاف عده‌ای که تلاش می‌کنند آینده را تاریک نشان دهند، شدیداً به آینده روشن کشور امیدوار هستم.

دکتر رئیسی با اشاره به برخی اقدامات دولت در ۱۰۰ روز گذشته، گفت: قبل از این مدت آشفتگی‌هایی را در سطح کشور شاهد بودیم و روزانه حدود ۷۰۰ نفر به خاطر ابتلا به کرونا فوت می‌شدند و وضعیت بازار و تولید به هم ریخته بود اما وضعیت کنونی کرونا مشخص است، امروز سامانه جامع تجارت که از آرزوهای دیرینه بود به راه افتاده و بخش‌های مختلف کشور با یکدیگر هماهنگ شده‌اند ضمن اینکه اقدامات بسیاری در دستور کار قرار گرفته از آنجا که بنا نداریم با فعل «می‌شود و خواهد شد» سخن بگوییم، زمانی که این اقدامات به نتیجه رسید گزارش آن به مردم ارائه خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: دولت در بودجه به دنبال تحول بر مبنای عدالت است و سند اجرای عدالت هم آمایش سرزمینی تهیه شده و این می‌تواند علامت و نشانه‌ای برای حرکت به سمت تحقق عدالت باشد.
 

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: دولت به هیچ عنوان با حرفهای حاشیه‌ای جا نخواهد خورد و رسالت اصلی خود را در خدمت صادقانه به مردم انجام خواهد داد.

رئیس جمهور افزود: دولت خود را نیازمند انتقاد می‌داند و نقدپذیری را زمینه رشد کشور می‌داند و هر کسی می‌تواند اعتراض داشته باشد اما شخصاً بین اعتراض و اغتشاش تفاوت قائل هستم همچنانکه جرم سیاسی و جرم امنیتی متفاوت است.

دکتر رئیسی با بیان اینکه اقتصاد کشور نیازمند جراحی‌های جدی است، اظهار داشت: سرمایه جدی برای انجام این جراحی آبرو است و ما حاضریم برای اصلاح و سر و سامان گرفتن اقتصاد کشور از آبروی خود بگذریم.

رئیس جمهور افزود: متاسفانه برخی اقداماتی که طبق قانون باید در سالهای گذشته انجام می‌شد در زمان خود انجام نشده است و دولت مصمم است اینگونه مسائل را حل و فصل کرده و به زندگی مردم سر و سامان دهد و بی تردید با اقداماتی که در حال انجام است شاهد آرامش در جامعه خواهیم بود.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در تصمیمات مهم اقتصادی مردم و بازار باید در جریان باشند، تصریح کرد: دولت در جلب رضایت بین خواص و عموم مردم قطعاً رضایت عموم را بر رضایت خواص ترجیح خواهد داد.

آیت‌الله رئیسی گفت: بعضی از کشورها به دنبال جذب دانش آموختگان برتر کشور ما هستند و باید با هم‌اندیشی جاذبه‌های حفظ نخبگان کشور را افزایش دهیم تا استعداد برتر آنها در مسیر خدمت به کشور تجلی و تبلور پیدا کند.

دکتر رئیسی تاکید کرد: ارتباط دولت با مردم و دانشگاه جزء برنامه‌های اصلی دولت است و با برخی از سخنان این ارتباط کاهش نخواهد یافت چرا که حل و فصل مسائل کشور را در گرو این روابط می‌دانیم و همه وزرا و مدیران استان‌ها نیز با این رویکرد همراهی خواهند داشت.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
داود
Iran, Islamic Republic of
افرادی که در بازار ارز التهاب آفرینی می کنند باید محاکمه و مجازات بشوند.
حسین
Iran, Islamic Republic of
این بنده خدا آقای رئیسی انسان شریفی است، اما متاسفانه تا بحال کار اقتصادی نکرده. حتی آقای خاندوزی هم هیچ گونه سابقه عملی در بازار کسب و کار ندارند. کارهای آقای خاندوزی محدود به تدریس و تحقیق و تالیف بوده. اگه در کنار آقای رئیسی کسانی بودند که کار اقتصادی عملی و واقعی انجام داده بودند، وضع مردم خیلی بهتر بود...
به حسین
Iran, Islamic Republic of
خاتمی کار اقتصادی کرده بود؟
روحانی کار اقتصادی کرده بود؟
خاتمی سابقه کار در وزارت ارشاد داشت روحانی هم سابقه در کارهای امنیتی .
حسین
Iran, Islamic Republic of
عذر بدتر از گناه آوردین. اونها هم باید همین طوری می بودن. اما الان که وضعیت اقتصادی بدین نحو شده دیگه فرصت اشتباه نداریم.
محمد
Iran, Islamic Republic of
عزیز برادرم ، اون کسایی که ادعایشان در بحث اقتصاد ، امنیت ،سیاست و..... میشد در چندین سال خصوصا در هشت سال گذشته چه کردند ؟.
Iran, Islamic Republic of
دیگه کی داره دلار رو می بره بالا؟
Iran, Islamic Republic of
حکومت یک دست شده که!!!؟کار چه کسانی است ناظران و امنیتی ها باید وارد شده و بررسی کنند
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیسی فرمودند بچه های اطلاعات پیگیر هستند و افراد را معرفی می کنند. نگران نباشید
جوان
Iran, Islamic Republic of
...
مطلع
Iran, Islamic Republic of
دولت رئیسی ماهیانه 10 هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت قبل را پرداخت می کند اداره کردن کشور با 450 هزار میلیارد تومان کسری بودجه و اینهمه بدهی در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی شاهکار است.
Iran, Islamic Republic of
این حرفها رو همه قبلیا هم میزدن
وباشه
امین
Iran, Islamic Republic of
مشکلات ریز و درشت مملکت نتیجه سوء مدیریت اصلاح طلبان در 8 سال گذشته است.
Iran, Islamic Republic of
البته امثال خاتمی و .... که کلا" تو فضا سیر می کردن ...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
روحانی نقطه نقطه اقتصاد کشور را مین گذاری کرد و تحویل داد واقعا ساختن کشور توانی در حد و اندازه معجزه می خواهد
رضایت مردم در عدم استفاده از مدیران دولت قبلی در دولت فعلی است.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
اقتصاد ما نیاز به جراحی دارد و حاضریم برای سامان یافتن اقتصاد کشور و زندگی مردم از آبرویمان مایه بگذاریم..
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
جناب رئيس جمهور ميشه بفرماييد اون يه عده كه يا بالا بردن نرخ ارز مي خواهند دولت شما را با چالش روبرو كنند چه كساني هستند ؟؟...
محسن
Iran, Islamic Republic of
باند قدرت و ثروت وابسته به جریان غربگدا بدنبال افزایش قیمت ارز هستن.
Iran, Islamic Republic of
کسانی که از کم شدن قیمت ارز خوشحال و اونهایی که نتاراحت میشن قطعا در این روزهاتکاپو هستند تا کفه خود را در سیاست کشور و منطقه ای ایران سنگین تر کنند
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
اگر متن را خوانده باشید ایشان فرمودند بچه های اطلاعات پیگیر هستند و این افراد را به مردم معرفی می کنند
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
سيد مراقب باش خواص پوست خربزه زيرپاهايت نياندازند
هرچه مي كشيم از اين خواص هست مقام معظم رهبري هم و حتي امام ره هم دلش از اين خواص خون بود...
Iran, Islamic Republic of
ما هم نگران همین موضوع هستیم و باید تیم دولت خیلی مواظب سیاست های داخلی غرب گرایان و خارجی باشند چون اینان برای رسیدن به اهداف خود از هیچ کاری روی گردان نیستند
Bangladesh
دوباره و دوباره همون صحبتهای همیشگی و دوباره و دوباره هم همون سناریوهای تکراری . میشه از الان آینده رو راحت پیش بینی کرد
خخ
Iran, Islamic Republic of
شما مگر علم غیب داری که آینده را پیش بینی کنی ؟!
United States
قیمت ارز آزاد مستقیما توسط بانک مرکزی بالا و پائین میشود و هیچ کس دیگری توان انجام این کار را ندارد...
Iran, Islamic Republic of
حساب های بانکی 700 نفر از دلالان ارز که در بازار اخلال می کردند مسدود شد.
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
اقای رئیسی از جهت کنترل ارز و بورس نمره قابل قبولی ندارید لطفا تو وزارت خاندوزی تجدیدنظر کنید.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
صرافي را بايد كلا تعطيل كنيد اينها پول مفت در ميارند .
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور محترم بنده به شما رای ندادم اما شما و هر فردی که بخاطر مردم ایران وکم کردن رنج و درد آنها در این شرایط سخت قدم بردارد ومیدانم که نیت و سعی جنابعالی همین است جان ناقابل را فدای او میکنم
شمه
Iran, Islamic Republic of
...