دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - 27 Jun 2022
 
۱
۱
وزیر دفاع آمریکا:

وزیر دفاع آمریکا: چین بزرگترین چالش ما است

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 784384
وزیر دفاع آمریکا هشدار داد چین در حال تقویت قدرت نظامی خود است که این موضوع می‌تواند تهدیدی برای واشنگتن باشد.
چین بزرگترین چالش ما است
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در نشست دفاع ملی بنیاد ریگان گفت: همانطور که رئیس جمهور بایدن گفته است، ما در رقابت سرسختانه‌ای با جمهوری خلق چین قرار داریم. همانطور که وی این موضوع را به طور شفاف اعلام کرد، پکن تنها رقیبی است که می‌تواند تمامی ابزار‌های قدرت اقتصادی، سیاسی، نظامی و فن آوری خود را با هم ترکیب کند تا چالشی پایدار را برای یک سیستم بین المللی باثبات و آزاد ایجاد کند.

وی افزود: ما باید درباره چالش چین بسیار شفاف باشیم. همچنین باید درباره آنچه که ما برای انجام این کار به آن نیاز داریم نیز شفاف باشیم. من می‌خواهم امروز بر روی بعد امنیتی این موضوع تمرکز کنم. ما شاهد دو دهه تقویت و به روز رسانی ارتش جمهوری خلق چین بوده‌ایم.

آستین گفت: ارتش چین در حال تبدیل شدن به یک رقیب برای آمریکا در آسیا و در نهایت در سراسر جهان است. رهبران چین در حال افزایش توانایی‌های خود و ایجاد شبکه‌هایی از پایگاه‌های نظامی هستند. در عین حال، ارتش جمهوری خلق چین روز به روز و به سرعت در حال بهبود بسیاری از توانایی‌های خود و از جمله در بخش تهاجمی و دفاع موشکی هوایی و سیستم‌های ضد دریایی است.

رئیس پنتاگون ادامه داد: چین همچنین اقدامات خود را با عملیات‌های خود در فضای سایبری و اطلاعاتی و فضایی همشکل و هماهنگ کرده است. این به معنای ایجاد حیطه‌های جدید رقابت در فضای سایبری و بخش فضایی است. با توجه به هنجار‌های رفتاری که ما ایجاد کرده ایم، خطر افزایش تنش و خطای محاسباتی بسیار بالا است. همچنین، چین سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش تحقیقات کوانتومی انجام داده است. پکن آنچه را که رهبران چین ماموریت‌های بومی می‌نامند دنبال می‌کند تا از اتکای خود به واردات جلوگیری کند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت: این اقدامات پکن سبب پیشرفت‌های جمهوری خلق چین در بخش فن آوری و کمک به ارتش آن شده است. این فن آوری‌ها از پیچیدگی‌های قابل توجهی برخوردارند و خطری برای امنیت ملی آمریکا تلقی می‌شوند.
برچسب ها: چین آمریکا چالش
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کارتان دیگر تمام است. دیر یا زود یک بر خورد نظامی بین شما و روسیه یا چین در می گیرد که با شکست مفتضحانه ارتش به ظاهر قویتان پایان می یابد. در پی آن امپراطوری پوشالی غرب در سراسر جهان فرو می ریزد و غربگرایان وطنی یتیم
می شوند. ایران ما البته به قطب اصلی ظهور مجدد یک تمدن عظیم و پیشرو اسلامی تبدیل خواهد شد.