پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ - 7 Jul 2022
 
۱
۴

زاکانی: باید خانه‌های پلاک قرمز شناسایی شوند

يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷
کد مطلب: 784291
شهردار تهران گفت:در بخش‌های تعیین و تکلیف خانه‌های پلاک قرمز زحمت با ناجاست که تمامی پلاک‌های قرمز را اعلام کند تا شهرداری مکاتبات لازم را با دستگاه قضایی انجام دهد زیرا حل و فصل این معضل تمهیدات خاصی می‌طلبد.
زاکانی: باید خانه‌های پلاک قرمز شناسایی شوند
به گزارش جهان نيوز، علیرضا زاکانی در جلسه بررسی آسیب‌ها و معضلات اجتماعی با رویکرد جمع آوری معتادان متجاهر شهر تهران که امروز یکشنبه 14 آذرماه برگزار شد با تأکید بر این نکته که باید دست در دست هم قرار دهیم تا کار موضوع ساماندهی معتادان متجاهر را به سرانجام برسانیم، گفت: در این جلسه نمایندگانی از استانداری، فرمانداری، نیروی انتظامی، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندان‌ها و شهرداری دورهم جمع شدیم تا تصمیم مناسب و تقسیم بندی‌های لازم در حوزه مسئولیت‌ها مشخص شود.

شهردار تهران افزود: گام اول در این اقدام، جمع آوری معتادان متجاهر است که قریب به 10 هزار نفر ظرفیت نیاز داریم که در تقسیم بندی‌های انجام شده سهم پذیرش سایر دستگاه‌ها نیز مشخص است که باید افزایش یابد و نکته قابل توجه این است ساماندهی معتادان با زخم باز و زنان معتاد اهمیت دارد و در این زمینه باید ظرفیت مراکز پذیرش زنان معتاد را افزایش دهیم.

زاکانی با اشاره به تعیین و تکلیف خانه‌های پلاک قرمز ادامه داد: باید موضوع خانه‌های پلاک قرمز را در دستور کار خود قرار دهیم و از همکاری دستگاه قضایی استفاده کنیم و با اخذ حکم قضایی منشاء آلودگی و صورت ماجرا را از بین ببریم و یا تعیین تکلیف کنیم.

وی با تأکید بر این نکته که باید در گام بعدی هویت یابی، سم زدایی، ارتباط با خانواده و مهارت آموزی معتادان متجاهر در دستور کار قرار بگیرد اظهار کرد: جلسه امروز ما ناظر بر این موضوع است که معتادان متجاهر با چه زمان بندی ساماندهی شوند تا دیگر در شهر نباشند و نکته دیگر از بین بردن کانون تجمع آن‌هاست تا دیگر برخی محله‌ها جذابیتی برای رجوع مجدد معتادان متجاهر نداشته باشد که باید چارچوب مشخصی در این زمینه ایجاد کنیم و تمهیدات لازم را داشته باشیم.

شهردار تهران با اشاره به رفع مشکلات مددسراهای تهران گفت: ظرفیت مددسراها برای افراد بی خانمان است و حضور امروز معتادان در آنجا به این دلیل است که جایی برای نگهداری آنها وجود ندارد.

زاکانی ادامه داد: بخش دوم تهیه سندی در حوزه ساماندهی و مدیریت معتادان متجاهر است که باید هرچه زودتر آماده شود و در ادامه موضوع غربالگری نیز دارای اهمیت است که این اقدام بر عهده سازمان بهزیستی است و باید بازبینی های لازم در آن انجام شود تا هزینه‌ها در این زمینه کاهش پیدا کند و نکته بعد ناظر به ظرفیت‌هاست و لازم است ظرفیت‌های پذیرش معتادان متجاهر از سوی هر دستگاه اعلام شود.

وی اضافه کرد: در بخش‌های تعیین و تکلیف خانه‌های پلاک قرمز زحمت با ناجاست که تمامی پلاک‌های قرمز را اعلام کند تا شهرداری مکاتبات لازم را با دستگاه قضایی انجام دهد زیرا حل و فصل این معضل تمهیدات خاصی می‌طلبد.

شهردار تهران با اشاره به مشکلات موجود در پذیرش معتادان متجاهر در بیمارستان ها افزود: با بیمارستان‌ها مذاکره می‌کنیم تا ظرفیت‌های لازم در زمینه پذیرش معتادان متجاهر ایجاد شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Canada
خدا کنه این اتفاق رخ بده دکتر
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
آقای زاکانی شما به فکر کارهای اساسی برای شهر باشید.
Iran, Islamic Republic of
یعنی این سر و سامان دادن به این معظل کار اساسی برای شهر نیست؟
Iran, Islamic Republic of
بجای اقدامات نمایشی 1- اسامی رشوه بگیران کرسنت را اعلام بکن 2- فورا نام : زیبای بزرگراه نیایش را به همان نام اولیه خودش برگردان .