کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جدیدترین موضع گیری مذاکره کننده ارشد ایران

12 آذر 1400 ساعت 17:06

مذاکره‌کننده ارشد ایران در گفتگو‌های وین، ظهر امروز (جمعه)، در گفتگو با با الجزیره و المیادین توضیحاتی درباره دو پیش‌نویس طرف ایرانی ارائه کرد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، علی باقری کنی مذاکره‌کننده ارشد ایران در گفتگو‌های وین، ظهر امروز (جمعه)، در مصاحبه با با الجزیره و المیادین توضیحاتی درباره دو پیش‌نویس طرف ایرانی ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، مذاکره‌کننده ارشد ایران اظهار داشت: پیشنهاد‌های ایران به قدرت‌های جهانی را نمی‌توان رد کرد و این پیشنهاد‌ها بر اساس بند‌های توافق سال ۲۰۱۵ هستند.

علی باقری ادامه داد: ما پیشنهاد سومی نیز داریم که پس از موافقت قدرت‌های جهانی با دو پیشنهاد اولیه بلافاصله آن‌ها را ارائه خواهیم کرد. برخی از بازیگران خارجی تلاش می‌کنند گفتگو‌ها را متوقف کنند.

باقری تأکید کرد: اسرائیل خواب حمله به ایران را نیز نخواهد دید چراکه این به معنای پایان [این رژیم]خواهد بود.

مذاکره‌کننده ارشد ایران همچنین با خبرنگار شبکه المیادین مصاحبه کرد و اظهار داشت: از زمانی که دو پیش‌نویس را ارائه کرده‌ایم، با دیگر طرف‌ها در اروپا چند نشست برگزار کردیم. ما انتظار داریم که دیگر طرف‌ها پاسخ حقوقی و ادله منطقی خود را به پیشنهاد‌های ما ارائه کنند.

علی باقری اضافه کرد: ما در حال مذاکره برای دست‌یابی به یک توافق کلی هستیم تا شرایط برای بازگشت عضو خارج شده از توافق فراهم شود. سعی ما بر آن است که تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا را رفع کنیم.

باقری همچنین گفت: اگر طرف مقابل اقدامات ناقض توافق را لغو کند، ما برای تعلیق اقدامات جبرانی خود آماده هستیم.


کد مطلب: 784022

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/784022/جدیدترین-موضع-گیری-مذاکره-کننده-ارشد-ایران

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com