جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - 19 Aug 2022
 
۰

پایان کار «موتی مرکل»؛ انتقال قدرت صدراعظمی در آلمان در هفته آینده

پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: 783964
قدرتمندترین زن جهان، پس از ۱۶ سال از قدرت کناره گیری می‌کند.
پایان کار قدرتمندترین زن جهان
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، طی مراسمی در عصر پنجشنبه، به صورت رسمی از قدرت کناره گیری می‌کند.
 
به گزارش «گاردین»، «آنگلا مرکل»، عصر پنجشنبه به صورت تشریفاتی پس از ۱۶ سال از سمت خود کناره گیری می‌کند، اما قدرت به صورت رسمی در هفته آینده به «اولاف شولتز»، صدراعظم جدید آلمان، منتقل می‌شود.
 
«مرکل» که در آلمان لقب «موت مرکل» به معنای «مادر مرکل» را دارد، در مراسمی کم اهمیت‌تر از اسلاف خود یعنی «گرهاردشرودر» و «هلموت کهل»، در «برلین» به صدارت اعظمی خود پایان می‌دهد؛ دلیل این امر محدودیت‌های کروناییست.
 
انتقال رسمی قدرت در هفته آینده انجام می‌شود و پیش از آن توافق ائتلاف دولت آینده باید توسط سه طرف درگیر تایید شود.
 
«حزب سوسیال دموکرات» (SPD)، حزب متبوع «شولتز»، کنگره حزبی خود را در روز شنبه برگزار می‌کند تا چپ میانه آلمان برای نخستین بار پس از سال ۲۰۰۵ برای بازگشت به قدرت آماده کند.
 
احزاب ائتلافی دیگر یعنی «حزب لیبرال دموکرات آزاد» (FDP) و «حزب سبز» تا ۶ دسامبر (۱۵ آذر) فرصت دارند که توافق را تایید یا رد کنند؛ رد این توافق با وجود انتقادها، بعید به نظر می‌رسد.
 
پس از تایید سند مذکور، «شولتز» تا دوشنبه ۶ دسامبر و حداکثر تا چهارشنبه سوگند یاد می‌کند.
 
«مرکل» به احتمال زیاد همان روزی که «شولتز» سوگند یاد کند، صدراعظمی را تحویل خواهد داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *