کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

قرص روکشدار گیاهی جینگو بی زد

9 آذر 1400 ساعت 11:57


یکی از بیماری های شایع عصر جدید، آلزایمر است که میزان ابتلا به این بیماری در جهان در حال افزایش می باشد. این بیماری باعث کاهش حافظه و کاهش قدرت شناختی می شود و عملکرد مغز انسان را مختل می کند.

با گسترش روز افزون فناوری و تکنولوژی ، روش های درمانی زیادی برای تقویت حافظه و بهبوداختلالات مغزی ایجاد شده اما استفاده از قرص های گیاهی و بدون عوارض باعث تسریع روند درمان و پیشگیری از آسیب های جانبی می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با خواص شگفت انگیز قرص گیاهی جینگو بی زد برای تقویت حافظه و بهبود ادراک آشنا کنیم.

جینکوبیلوبا قدیمی ترین گونه گیاهی در جهان :
کهن دار یا جینکوبیلوبا   (ginkgo biloba) تنها گیاهی می باشد که قدمت آن به 150 میلیون سال قبل باز می گردد. کهن دار درختی بزرگ و خزان‌پذیر با برگ‌های بادبزنی شکل است. این درخت دوپایه و بومی چین است و نوعی فسیل زنده به‌شمار می‌آید.

قطر تنه درخت جینکوبیلوبا حدود 1 متر و ارتفاعش بیش از 200 متر می باشد. برگ های این گیاه بسیار ظریف و زیبا و به شکل بادبزن می باشند. این درخت یکی از کهنسال ترین گیاهان موجود در چین است که در سال های اخیر در مناطق مختلفی از ایران نیز کشت می شود.

آشنایی با قرص گیاهی جینگو بی زد دینه :
این قرص گیاهی که از عصاره استاندارد برگ گیاه جینکوبیلوبا همراه با ویتامین B1 و زینک تهیه می شود برای بهبود عملکرد مغزی، حافظه و حس جهت یابی مورد استفاده قرار می گیرد. قرص گیاهی جینگو بی زداثرات درمانی مختلفی دارد و باعث تقویت گردش خون مغزی می شود.

رایج ترین کاربرد این گیاه به منظور افزایش حافظه و جلوگیری از فراموشی است. جینگو بی زد. تاثیر زیادی در درمان آلزایمر نیز دارد. بر اساس تحقیقات جدید برای پیشگیری از جنون، اضطراب، شیزوفرنی و افسردگی مصرف این قرص گیاهی بسیار سودمند است. جینکوبیلوبا سبب تحریک گردش خون مغزی می شود و در نتیجه اختلالات ناشی از نارسایی گردش خون در مغز که موجب دلهره، استرس ، مشکلات شنوایی و وزوز گوش و کاهش تمرکز می گردد را بهبود می بخشد.علاوه بر آن،  جینکو بی. زد. با بهبود جریان خون در بیماران مبتلا به لنگش متناوب (درد ماهیچه پا ناشی از کاهش جریان خون به آن) باعث کاهش درد در هنگام راه رفتن در این بیماران می گردد.

ترکیبات قرص گیاهی جینگو بی زد :
* فلاونوئیدها: بالغ بر 40 فلاونوئید گوناگون تاکنون در برگ‌ها شناخته شده اند که شامل بیلوبتین، جینکتین، ایزوجینکتین، سیادوپیتی زین، کورستین، کامفرول و ایزورامنتین می‌باشند.

* ترپنوئیدها شامل بیلوبالید، و جینگولیدهای A، B، C، J و M می‌باشند.
* اسیدهای آلی مانند اسید شیکمیک، اسید وانیلیک، اسید آسکوربیک، اسید پاراکوماریک و مشتقات اسید بنزوئیک هستند.

* از دیگر ترکیبات مهم این گیاه می توان به کربوهیدرات، الکل‌ها، کربورهای خطی و کتون‌های دانه که حاوی حدود 38 درصد کربوهیدرات، 4 درصد پروتئین، 2 درصد چربی، آلکالوئیدها، اسید آمینه، گلوکزیدهای سیانوژنیک و فنل‌هامی باشند.
 
چه افرادی باید از قرص گیاهی جینگو بی زد دینه استفاده کنند :

طریقه مصرف قرص گیاهی جینگو بی زد :  
هشدار درباره مصرف قرص گیاهی جینگو بی زد :

استفاده از این قرص برای افراد زیر منع مصرف دارد : عوارض مصرف بیش از حد قرص گیاهی جینکو بی. زد :
همه داروها در کنار اثرات درمانی خود ممکن است عوارض جانبی متعددی نیز در افراد مستعد ایجاد نمایند، اما بر اساس مطالعات و آزمایش های صورت گرفته مصرف قرص گیاهی جینگو بی زد شرکت دینه که یک فرآورده کاملا گیاهی است، در صورت مصرف در دوز تعیین شده عارضه جانبی خاصی ندارد. ولی در صورت استفاده بیش از حد از این قرص در افراد مستعد ممکن است اختلالات زیر بروز نماید. نکات مهم درباره مصرف قرص گیاهی جینگو بی زد :  
قابل تهیه در دارو خانه های سراسر کشور
www.dinehiran.ir
info@dinehiran.ir
تلفن مشاوره:02161018
داخلی 3


کد مطلب: 783686

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/783686/قرص-روکشدار-گیاهی-جینگو-بی-زد

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com