پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
 
۰
۴

مخالفت دادستانی تهران با آزادی نجفی

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 783598
وکیل محمد علی نجفی درباره آخرین وضعیت موکل خود توضیحاتی داد.
مخالفت دادستانی تهران با آزادی نجفی
به گزارش جهان نيوز، حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: مطابق با قانون هر فردی که یک سوم مجازات خود را طی کرده باشد و اخلاق و رفتارش مورد تایید زندان واقع شود میتواند تقاضای آزادی مشروط کند و دادستان هم می‌تواند با این موضوع موافقت کند. 

وی ادامه داد: آقای نجفی به ۶۰ ماه حبس محکوم شده  و یک سوم مجازات وی می شود ۲۰ ماه، موکل بنده از خردادماه سال ۹۸ بازداشت شده  و بر این اساس وی در داخل ۳۰  ماه حبس خود است. 

گودرزی  با بیان اینکه محمدعلی نجفی دوبار تقاضای آزادی مشروط کرده است گفت: زندان در هر مرتبه حسن اخلاق و رفتار موکل بنده را تایید کرده اما دادستان تهران با این موضوع موافقت نکرده است. 

وکیل نجفی با بیان اینکه پرونده از سوی دادستان تهران به سمت پزشکی قانونی ارجاع شده است گفت : پزشکی قانونی درباره وضعیت جسمانی محمدعلی نجفی گفته که چشمان وی نیاز به عمل جراحی فوری دارد، همچنین موکل بنده دارای بیماری قلبی و دیابت است اما علیرغم نظر پزشکی قانونی دادستان‌تهران با آزادی مشروط موکل بنده موافقت نکرده است. 

وی تصریح کرد دو مرتبه با آزادی مشروط موکل بنده مخالفت شده است و باید تاکید کنم که آقای نجفی اکنون در زندان اوین است و آخرین بار به  مرخصی سه روزه در ماه گذشته رفته است. 

گودرزی گفت : موکل بنده سن بالایی دارد و تحمل زندان برای وی سخت است زیرا و دارای بیماری است و خطر جانی او را تهدید می‌کند و باید دوباره از دادسرا تقاضا کنیم تا پرونده وی را مورد بررسی قرار دارد زیرا رفتار وی در زندان مورد تایید مسئولان است و تنها دادستان باید با این موضوع موافقت کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اون موقع که زنشو داخل حمام با شلیک گلوله کشت سنش بالا نبود که حالا میخاید به خاطر سن بالا آزادش کنن ...؟!!
United States
آزادش کنید برود....کاری نمیتواند بکند... مریض است...
حسن
Iran, Islamic Republic of
موقع هفت تیر کشی ناراحتی قلبی و مرض قند نداشت
Iran, Islamic Republic of
خوبه دیگه میزنن. میکشن. قصاص هم نمیشن اونوقت هی پشت سر هم تقاضای آزادی مشروط هم میکنن ،، آزادی مشروط برای هر مجرمی نیست که ...