چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 18 May 2022
 
۱
۵
ایستگاه اول وین؛

عملیات روانی علیه تیم مذاکره‌کننده ایرانی

يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 783439
کسانی که تا دیروز دم از جدی نبودن ایران برای مذاکره می‌زدند، امروز که نقشه‌های خود برای مقصر قلمداد کردن ایران را بر باد رفته می‌بینند، تلاش می‌کنند با سوژه‌های جدید علیه تیم ایرانی و افکار عمومی داخل عملیات روانی انجام دهند.
عملیات روانی علیه تیم مذاکره‌کننده ایرانی
به گزارش جهان نيوز به نقل از نورنیوز، هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران با نمایندگان 1+4 امروز صبح به سرپرستی «علی باقری» معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان وارد وین شد.

این هیئت متشکل از کارشناسان زبده اقتصادی، حقوقی و سیاسی است که با هدف حصول نتیجه موثر در خصوص رفع تحریم‌ها عازم اتریش شده‌اند.

در پی عملیات روانی روزهای گذشته غربی‌ها علیه ایران به ویژه پس از اظهارنظر دو پهلوی «رافائل گروسی» در بازگشت از سفر به تهران، از امروز صبح تعداد و کیفیت اعضای هیئت ایرانی سوژه رسانه‌های خارجی و برخی کاربران فضای مجازی در داخل کشور شد تا از این رهگذر، نقطه قوت تیم ایرانی را تبدیل به نقطه ضعف آن کنند.

این در حالی است که حضور افراد کارشناس و متخصصان اقتصادی از دستگاه‌های مختلف که با هدف بکارگیری تمام توان کشور برای رفع تحریم‌ها در فرآیند این مذاکرات انجام شده، بیان‌گر آن است که جمهوری اسلامی ایران از رهگذر این مذاکرات تنها به نتیجه آن یعنی رفع تحریم می‌اندیشد و نفس مذاکره برای تهران موضوعیت ندارد.

حضور چنین هیئتی از سوی ایران در وین نشانه روشنی از اراده واقعی ایران برای دستیابی به راه حل‌های مشترک برای رفع تحریم‌های غیرقانونی و احقاق حقوق از دست رفته ملت ایران است.

نکته اما اینجاست؛ همان کسانی که تا دیروز دم از جدی نبودن ایران برای حضور پای میز مذاکره می‌زدند، امروز که با جدیت ایران در این خصوص مواجه شده‌ و حاشیه‌سازی‌های گذشته خود در راستای مقصر قلمداد کردن ایران را بر باد رفته می‌بینند، تلاش می‌کنند با چنین سوژه‌هایی از همین ابتدا علیه تیم ایرانی و افکار عمومی داخل عملیات روانی انجام دهند.

ناگفته پیداست که عزیمت این هیئت کارشناسی کامل به وین رهاورد جلسات تخصصی متعدد طی هفته‌های گذشته و احصاء دقیق موضوعات و محورهایی است که باید بر روی آن تمرکز شده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی در حوزه‌های مختلف پیگیری شود.

فضاسازی رسانه‌های نشان‌دار علیه هیئت مذاکره‌کننده ایرانی نشان داد بخش مهمی از برنامه‌ریزی همه جانبه‌ای که در مسیر تقابل دشمنان ملت در این آوردگاه دیپلماتیک پیش‌بینی شده بر مدار جنگ ادراکی و عملیات روانی چندلایه و ترکیبی استوار است که خنثی‌سازی آن هوشیاری بیش از پیش مجموعه رسانه‌ها و ارکان کشور را در زمینه پشتیبانی مستمر از هیئت مذاکره‌کننده ایرانی می‌طلبد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
درحالی اروپایی ها جنایتکار علیه ایران بیانیه می دهند که در زمان خروج غیرقانونی آمریکا جنایتکار از برجام این اقدام رامحکوم نکردند و خفه خون گرفتند و در ادامه خودشان به تعهداتشان عمل نکردند و به عضوی منفعل برجام تبدیل شدند.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا برای اهداف خاص به دنبال طولانی کردن مذاکرات هسته ای است
Iran, Islamic Republic of
آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را لغو نمی‌کند
مذاکرات وین باز هم غلط و اشتباه است.
Iran, Islamic Republic of
مذاکرات وین تاکنون ثابت کرد که یک نمایشی سیاسی بوده است، نه حل مشکلات توافق هسته ای، برجام و تحریم ها!
Iran, Islamic Republic of
به هیچ عنوان نمی‌شود با آمریکا کنار آمد
حرف دل همه مردم ایران