شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 Aug 2022
 
۱
۲

انگلیس: روسیه جدی ترین تهدید موجود است!

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 783331
فرمانده ارتش انگلیس در حالی از روسیه به عنوان اصلی‌ترین تهدید علیه امنیت ملی بریتانیا یاد می‌کند که طی سال‌های گذشته، ادعاهای مشابه دستاویز افزایش حضور نظامی ناتو در مرزهای روسیه بوده است.
انگلیس: روسیه جدی ترین تهدید موجود است!
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، «نیک کارتر» فرمانده ارتش انگلیس در مصاحبه با روزنامه «تلگراف» مدعی شد که از دید وی، روسیه جدی‌ترین تهدید علیه امنیت ملی بریتانیا تلقی می‌شود.

کارتر در ادامه این ادعا افزود: در تابستان ۲۰۱۴ فرمانده ارتش شدم و در آن زمان بحث درباره این بود که تهدیدها از جانب افراط گرایان مهم‌تر است یا از جانب دولت روسیه.

در آن مقطع، اولویت را به تهدیدهای ناشی از افراط گرایی دادیم حال آنکه در سال ۲۰۱۸، حمله به خانواده «سرگئی اسکریپال» [جاسوس دوجانبه انگلیسی- روسی] را داشتیم و از آن به بعد با این حقیقت انکارناپذیر روبرو بودیم که روسیه جدی‌ترین تهدید علیه انگلیس است.

کارتر همچنین مدعی شد که تهدیدهای ناشی از روسیه و چین غیر متعارف هستند و در «محدوده خاکستری» اتفاق می‌افتند که در حیطه آن دشمن به جهان به دید یک میدان رقابت دائمی نگاه می‌کند و به خود حق می‌دهد که از همه ابزارهای قدرت، مادامی که نبرد به صحنه جنگ علنی کشیده نشده، استفاده کند.

فعالیت‌های انجام گرفته در محدوده خاکستری (grey-zone) به اقدامات خصمانه یک کشور علیه کشور دیگر گفته می‌شود که ماهیتی جنگ‌طلبانه دارند اما به طور رسمی به آنها برچسب اقدام جنگی زده نمی‌شود.

جنگ هیبریدی یا ترکیبی نیز در این حیطه قابل ارزیابی است.

ادعاهای کارتر در حالی مطرح می‌شود که وی پیشتر هم گفته بود از زمان جنگ سرد به این سو، غرب و روسیه هیچگاه تا این اندازه با خطر آغاز درگیری ناخواسته مواجه نبوده‌اند.

این در حالی است که آمریکا و ناتو همواره از روسیه به عنوان تهدید قریب الوقوع در مقایسه با چین به عنوان چالش بلندمدت نام می‌برند.

به همین بهانه، طی سال‌های گذشته شاهد افزایش حضور ناتو در کشورهای اروپای شرقی همجوار با روسیه بوده‌ایم.

در حال حاضر، غرب از جابه‌جایی نظامیان روسیه در قلمرو سرزمینی این کشور به عنوان تهدیدی علیه اوکراین نام می‌برد حال آنکه مسکو می‌گوید قصدی برای حمله به هیچ کشوری ندارد و این کی‌یف است که با برخورداری از حمایت بیگانگان سودای آن را دارد که تنش‌ها در منطقه دونباس را با جنگ خاتمه دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
روسیه و چین در پی تسلیم کردن آمریکا و اروپا هستند.
Iran, Islamic Republic of
آگوست سال 1945 آمریکا بر سر شهرهای هیروشیما و ناگازاکی در ژاپن بمب اتمی انداخت. اکنون 75 الی 76 سال از آن ماجرا می‌گذرد، اما هنوز هم هیچ‌کس اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی آمریکا جنایتکارشماره یک سگ دست نشانده مدعیان حقوق بشر نمی کند، خفه خون گرفتن و سکوت اختیارکرده است.
ومجامع حقوق بشری ازسال 1945 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی آمریکا جنایتکارشماره یک سگ دست نشانده مدعیان حقوق بشرنمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟