سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - 30 Nov 2021
 
۰

صحبت‌های چمران از سرمنشاء بیکاری در تهران

جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب: 783237
همه آسیب‌های اجتماعی مهم هستند و هر کدام به نوعی تاثیرات نامطلوبی روی زندگی مردم دارند.
صحبت‌های چمران از سرمنشاء بیکاری در تهران
به گزارش جهان نيوز، مهدی چمران رئیس ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: همه آسیب‌های اجتماعی مهم هستند و هر کدام به نوعی تاثیرات نامطلوبی روی زندگی مردم دارند.

وی اضافه کرد: مهمترین آسیب اجتماعی فعلی پیش روی مردم پایتخت معضل اعتیاد است که در حال حاضر همه دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری، استانداری، فرمانداری، بهزیستی، نیروی انتظامی و ... به نوبه خود گرفتار و دچار آن هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته منصوری استاندار تهران جلسه‌ای پر و پیمان در خصوص آسیب های اجتماعی پایتخت برگزار کردند و مقرر شد قرارگاهی در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی تشکیل شود.

کاهش آسیب‌های اجتماعی به اقدامات دستگاههای مختلف بستگی دارد
چمران همچنین یادآور شد: معضلات اجتماعی چیزی نیست که به تنهایی و با فعالیت یک دستگاه مرتفع شوند و مقرر شده است که پس از تشکیل قرارگاه با حضور دستگاههای مرتبط حوزه اجتماعی کنار یکدیگر برای حل و کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند.

وی اضافه کرد: مسئله‌ای که بنده در جلسه استانداری مطرح کردم این بود که موضوع آسیب‌های اجتماعی و امور مرتبط با کاهش آن را نباید فقط در تهران خلاصه کنیم؛ زیرا ساماندهی و رسیدگی به آسیب دیدگان اجتماعی پایتخت و دادن شغل به آن‌ها موجب می‌شود تا عده‌ای دیگر از سایر شهرها به پایتخت بیایند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تصریح کرد: علت اینکه اکثر بی‌خانمان‌ها و معتادان متحاهر که در محله هرندی جمع می‌شوند به دلیل نزدیکی آن با ترمینال و ورود خروج مسافران جویای کار در این محدوده است.

چمران خاطرنشان کرد: آماری از تعداد افراد معتاد متجاهر و بیخانمانی که برای کار به تهران می‌آیند وجود ندارد و شاید دوستان ما در بهزیستی آماری در این زمینه داشته باشند و مسئله اصلی من این است که اقداماتی که در راستای کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی انجام می‌شود نباید فقط مختص تهران باشد.

بیکاری، سرمنشاء ورود افراد به تهران است
چمران با تاکید بر ایجاد شغل در شهرستان‌ها برای افراد اظهار کرد: سرمنشأ ورود افراد به تهران از شهرستانها و و در نهایت اعتیاد و بیخانمان شدن آن‌ها بیکاری است و ایگونه افراد وقتی پس از مدتی به دنبال کار بودند و کاری پیدا نکردند، دچار اعتیاد شده و در نهایت به دروازه غار و شهید هرندی وارد می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین اضافه کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید یک حرکت دسته جمعی شروع شود که پایان آن در شهرهای مختلف کشور به نقطه ای خوب برسد و گرنه مکرر گرفتن معتادان متجاهر و انتقال آن‌ها به کمپ ترک اعتیاد و یاد دادن کار و حرفه نتیجه‌ ای در بر ندارد.

چمران خاطرنشان کرد: ایجاد کسب و کار کشاورزی و تامین آب مورد نیاز و آباد کردن روستاها یکی از راههای مبارزه با معتادین است و اگر شرایط درست و اصلاح شود، وضعیت خیلی از این معتادین سامان پیدا خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *