دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 6 Dec 2021
 
۰
۱۱

آمریکا: از اجرا نشدن پروتکل الحاقی در ایران نگرانیم

جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۰
کد مطلب: 783216
معاون نمایندگی آمریکا نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین بار دیگر نگرانی دولت مبتوعش را از اینکه ایران اجرای مفاد پروتکل الحاقی را در تأسیسات هسته‌ای خود متوقف کرده است، ابراز داشت.
آمریکا: از اجرا نشدن پروتکل الحاقی در ایران نگرانیم
به گزارش جهان نيوز، «لوئیس بونو» معاون نمایندگی آمریکا نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز پنج‌شنبه در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تداوم روند توقف اجرای پروتکل الحاقی در تأسیسات هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرد.

این دیپلمات ارشد آمریکایی اعلام کرد: «ما همچنان از اینکه ایران اجرای مفاد پروتکل الحاقی را [در تأسیسات هسته‌ای خود] متوقف کرده است، نگرانیم. این وضعیت بر توانایی آژانس برای ارائه تضمین درباره نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران، تأثیر می‌گذارد.»

معاون نمایندگی آمریکا نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با متهم کردن ایران به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: «اگر همکاری نکردن ایران با آژانس -از جمله در موارد مرتبط با دستور کار برجام و به‌ویژه در زمینه احیای دسترسی مداوم به تأسیسات کرج- هرچه زودتر جبران نشود، شورای حکام هیچ گزینه‌ای جز تشکیل نشست فوق‌العاده قبل از پایان امسال [حداکثر تا 5 هفته آینده] برای پرداختن به این بحران نخواهد داشت.»

جمهوری اسلامی ایران از بامداد سه‌شنبه 5 اسفند 1399 مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کرد.

مقامات کشورمان پیش از این اقدام به طرف‌های اروپایی برجام هشدار داده بودند که در صورت عمل نکردن آنها به تعهداتشان، ایران اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کند.

این اقدام هسته‌ای ایران وفق بندهای 26 و 36 برجام و در پاسخ به کوتاهی‌های مکرر و مداوم طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهدات خود انجام شد.

مقامات ایرانی در سطوح مختلف بارها به طرف‌های اروپایی برجام هشدار داده‌اند  که در صورت عمل نکردن به تعهداتشان، روند تعدیل تعهدات هسته‌ای ایران همچنان ادامه خواهد یافت.

ایران از اردیبهشت‌ماه 1398 (یک سال پس از خروج آمریکا از برجام) در واکنش به کوتاهی طرف‌های اروپایی برجام طی چند مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
آمریکا تهدید به برگزاری شورای امنیت بر علیه نظام ایران کرده است....
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و متحدانش از سال 1945 تاکنون در امور دیگر کشورها دخالت و مداخله می کنند و هم جنایت می کنند و آدم می کشند و همچنان نیز ادامه می دهند..
Iran, Islamic Republic of
و این در حالی است که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون شرم جرم آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای اروپایی بوده است.
Iran, Islamic Republic of
.
با توجه به لو رفتن چندین باره اطلاعات مراکز هسته‌ای کشورمان از سوی آژانس بین‌المللی کاش دیگر به امثال گروسی اجازه ورود به کشور داده نمی‌شد.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار باید تضمین بدهد که دیگر از برجام خارج نمی‌شود
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و اروپا در مذاکرات اصرار دارند ‌چاقو را زیر گلوی ایران بگذارند/‌ تاوان ‌اشتباه ‌دولت قبل را می‌دهیم
Iran, Islamic Republic of
آمریکا از برجام خارج و آن را یکطرفه نقض کرده است و با این حال برای ما شرط و شروط می‌گذارد و تحریم‌های جدید اعمال می‌کنند که نشانه وقاحت آن است و تصور می‌کنند مذاکرات پیش رو مانند گذشته خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
دوران مذاکرات ذلیلانه گذشته، امروز مذاکرات ما بسیجی است
Iran, Islamic Republic of
کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده اند. پس چرا ایران باز هم به دنیا مذاکرات وین است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
تهدید آمریکا علیه ایران در شورای حکام آژانس برای آمریکایی ها جنایتکار گران تمام می شود.