جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - 19 Aug 2022
 
۰
۷

نخست‌وزیر انگلیس: دنیا وقت چندانی برای تعامل با ایران ندارد

سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب: 783019
نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با یک مقام رژیم صهیونیستی مدعی شده دنیا وقت چندانی برای تعامل با ایران ندارد.
انگلیس: دنیا وقت چندان برای تعامل با ایران ندارد
به گزارش جهان نيوز، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی گفته که دنیا در مسئله ایران وقت چندانی در اختیار ندارد.

جانسون خطاب به هرتزوگ که به لندن سفر کرده گفت: «از اینکه شما این سفر را در یکی از بخش‌های زودهنگام صدارت خود انجام دادید مفتخریم و ما این را گواهی مهم برای قوی بودن این رابطه می‌دانیم.»

هرتزوگ در دیدار با نخست‌وزیر انگلیس برای مذاکرات وین که قرار است از هشتم آذرماه با موضوع رفع تحریم ها علیه ایران آغاز شوند نسخه پیچیده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند اسحاق هرتزوگ جانسون را برای سختگیری علیه ایران تحت فشار قرار داد.

اسحاق هرتزوگ در این دیدار مدعی شد اسرائیل «امیدوار است متحدان ما در گروه ۱+۵ تا آنجا که امکان دارد سختگیرانه عمل کند زیرا فکر نمی‌کنیم آنها (ایرانی‌ها) روشی دوستانه در پیش گرفته باشند و تنها در صورتی که همه گزینه‌ها روی میز باشند مسائل ممکن است در جهت درست حرکت کنند.»

رئیس رژیم صهیونیستی از اینکه انگلیس شاخه سیاسی حماس را غیرقانونی اعلام کرده تشکر کرد. جانسون در پاسخ گفت: «من می‌خواهم روی این نکات تأکید کنم. اول از همه، حماس که درباره آن تصمیم درستی گرفته شد. البته تصمیم دشوار و جنجالی‌ای بود ولی فکر می‌کنم تصمیم درستی بود که حادثه وحشتناکی که اندکی بعد در اسرائیل شاهد آن بودیم بر آن صحه گذشت. اتفاق وحشتناکی بود.»

روزنامه جروزالم‌پست مدعی شد حادثه مورد اشاره بوریس جانسون، تیراندازی روز یکشنبه «توسط یک عضو حماس» بوده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: «نظر شما درباره ایران هم موجه است و ما شاهد وضعیتی هستیم که دنیا زمان چندانی ندارد.»

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نخست‌وزیر انگلیس، مقام رژیم صهیونیستی، هر دو تروریست هستند.
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه کشور انگلیس خودش هم از سال 2001 تاکنون عامل اصلی جنگ، بی ثباتی، ناامنی، پیدایش و رشد تروریسم در افغانستان، عراق، لیبی، منطقه خاورمیانه و جهان بوده است.
Iran, Islamic Republic of
رهبر انقلاب هشدار دادند: به سه کشور اروپایی اعتماد نکنید تضمین قطعی ندهند، نمی‌شود ادامه داد.
Iran, Islamic Republic of
انگلیس کشوری است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشور دیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت بی شرمانه سازمان های به اصطلاح بین المللی خیانتکار کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
Iran, Islamic Republic of
انگلیس از سال 1359 تاکنون شریک جرم جنایتکاران در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان بوده است.
Iran, Islamic Republic of
سیاست‌های خصمانه [متجاوزانه] عربستان سعودی جنایتکار و به همراه امارات جنایتکار، انگلیس جنایتکار، اروپا جنایتکار و اسرائیل جنایتکار به سرکردگی آمریکا حنایتکار و حمایت از تروریسم، القاعده، داعش، تکفیری ها و دیگر گروهای تروریستی در سراسر منطقه خاورمیانه و یمن شرم و تاسف بار است.
حسن
Iran, Islamic Republic of
کسی در ایران منتظر شما هم نیست پس زیاد از این حرفها نزن