کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

۴۵ گردشگر قربانی تصادف اتوبوس در بلغارستان

2 آذر 1400 ساعت 15:38

بر اثر تصادف یک اتوبوس و آتش گرفتن آن در غرب بلغارستان که اغلب مسافران آن گردشگران مقدونیه شمالی بودند، دست‌کم ۴۵ نفر از جمله ۱۲ کودک جان باختند.


به گزارش جهان نیوز، به گفته مقامات بلغارستان، بر اثر تصادف یک اتوبوس و آتش گرفتن آن در بزرگراهی در غرب این کشور، دست‌کم ۴۵ نفر از جمله ۱۲ کودک، ساعاتی قبل از بامداد امروز (سه‌شنبه) جان خود را از دست دادند. 

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، اغلب مسافران این اتوبوس گردشگران مقدونیه شمالی بودند.

کارکنان بیمارستان گفتند که هفت نفر که از اتوبوس در حال سوختن پریدند سریعاً به بیمارستانی در صوفیه منتقل شدند و در وضعیت پایداری قرار دارند. وزارت کشور بلغارستان هم کشته شدن ۴۵ نفر را تایید کرد و این حادثه را مرگبارترین سانحه تصادف اتوبوس در تاریخ این کشور بالکان خواند.

«بویکو راشکف» وزیر کشور بلغارستان به خبرنگاران حاضر در محل حادثه گفت: صحنه وحشتناک است، وحشتناک است. من قبلاً چنین چیزی ندیده بودم.

به گفته مقامات بلغارستان، علت این حادثه نامشخص است، اما به نظر می‌رسد اتوبوس قبل یا بعد از آتش گرفتن با مانع بزرگراه برخورد کرده است.
مقامات بلغاری گفتند که این حادثه در بزرگراه «استروما» در حدود ۴۵ کیلومتری غرب صوفیه حوالی ساعت ۲:۰۰ بامداد (به وقت محلی) رخ داده است. این اتوبوس از سفر تعطیلات آخر هفته به استانبول، سفری حدود ۸۰۰ کیلومتری به «اسکوپیه» پایتخت مقدونیه شمالی برمی‌گشت.

«استفان یانف» نخست‌وزیر موقت بلغارستان به خبرنگاران گفت: ما در اینجا یک تراژدی عظیم داریم.

«زوران زائف» نخست‌وزیر مقدونیه شمالی هم گفت که با یکی از بازماندگان صحبت کرده که به او گفته مسافران در خواب بودند که با صدای انفجار بیدار شدند.

او در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی خصوصی BTV افزود: وحشت‌زده هستم. این یک تراژدی بزرگ است.

«بوریسلاو سارافوف» رئیس سرویس تحقیقات بلغارستان اعلام کرد چهار اتوبوس از یک آژانس مسافرتی مقدونیه شمالی اواخر روز دوشنبه از ترکیه وارد بلغارستان شدند.

وی گفت اشتباه انسانی توسط راننده یا نقص فنی دو عامل اولیه هستند که تصور می‌شود باعث این حادثه مرگبار شدند.


کد مطلب: 783013

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/783013/۴۵-گردشگر-قربانی-تصادف-اتوبوس-بلغارستان

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com