چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - 26 Jan 2022
 
۰
۱

تجهیزاتی که می‌توانند در هنگام تصادفات کشنده باشند

دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 782850
تجهیزات داخل خودرو می‌توانند مانند یک سلاح کشنده باشند.
تجهیزاتی که در هنگام تصادفات کشنده است
به گزارش جهان نيوز، هنگام تصادفات، عوامل بسیار زیادی می‌توانند موجب آسیب دیدگی شوند که یکی از این عوامل، تجهیزات اضافه‌ای است که رانندگان برای اتاق خودرو تهیه می‌کنند.

جدا از مواردی ایمنی مانند نبستن کمربند ایمنی و رعایت نکردن سرعت مجاز، تجهیزات داخل خودرو نیز می‌توانند مانند یک سلاح کشنده باشند.

وسایلی مانند دستمال کاغذی، تلفن همراه و به طور کلی هر وسیله‌ای است که مکان ثابتی نداشته باشد. این وسایل در تصادفات به اطراف پرت می‌شوند و می‌توانند آسیب جدی به سرنشینان وارد کند. در صورت امکان باید از قرار دادن این وسایل در اتاق خودرو خود داری کنید.


مورد دیگری که می‌تواند خطرناک باشد، سیستم جی پی اس خودرو و یا نقشه خوان تلفن‌های همراه است که موجب حواس‌پرتی راننده می‌شوند. یکی از اشتباهات رایج این است که رانندگان گمان می‌کنند با نصب تلفن همراه بر روی شیشه جلو، می‌توانند از این حواس پرتی جلوگیری کنند، در حالی که این کار هیچ تاثیر مثبتی ندارد. صرف نگاه کردن به گوشی موجب حواس پرتی می‌شود.

همچنین استفاده از برخی از این تجهیزات موجب محدود شدن دید از سطح جاده می‌شود که امری بسیار خطرناک است. استفاده از آفتاب‌گیر بر روی شیشه عقب و امکاناتی از این نظیر هم می‌تواند میزان دید را کاهش می‌دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رضا
United Arab Emirates
سوال پیش میاد که آیا نصب کپسول آتش نشانی در داخل خوردروهای سواری کار خطرناکی نیست؟