پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 19 May 2022
 
۰

چرا آمار‌ دانش آموزان واکسن زده متناقض است؟

دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب: 782849
علت تفاوت آمار وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در اعلام دانش آموزان واکسینه شده تفاوت جامعه آماری آن‌ها است.
چرا آمار‌ دانش آموزان واکسن زده متناقض است؟
به گزارش جهان نيوز، علیرضا کمره‌ای معاون متوسطه آموزش و پرورش و سخنگوی بازگشایی مدارس در گفت‌وگو با میزان در مورد تفاوت آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و آمار میزان واکسینه شده‌های اعلامی وزارت آموزش و پروش گفت:تفاوت در جامعه آماری این دو وزارتخانه موجب این اختلاف آماری شده است .
 
وی گفت: آمار واکسیناسیون اعلامی توسط وزارت بهداشت بر اساس گروه سنی اعلام شده است و عمده افراد ۱۲ تا ۱۸ سال در کشور را در برمی‌گیرد که این آمار را از ثبت احوال دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: نکته مهم در این موضوع این است که تمامی افراد در این گروه سنی دانش آموز محسوب نمی‌شوند.

کمره‌ای گفت: آنچه در محاسبه آماری آموزش و پرورش مورد استفاده قرار می‌گیرد بر اساس دانش آموزانی هست که در این گروه سنی ثبت نام شده اند. از این رو ما در اعلام آمار واکسیناسیون دانش آموزان ثبت نام شده در مدارس را محاسبه می‌کنیم.

وی گفت: اگر آموزش و پرورش ۱۰۰ درصد پوشش تحصیلی را برای سنین واجب التعلیم داشت این آمار قابل اتکا بود، در حالیکه تنها افراد واکسینه شده در این سنین مورد استفاده در آمار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

قابل ذکر است پیش از این آموزش پرورش از واکسیناسیون بالای ۹۰ درصدی دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله خبر داده بود در حالی که وزارت بهداشت جمعیت دانش آموزان واکسینه شده برای دز اول را ۳۹ درصد و دز دوم را ۵۹ درصد اعلام کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *