دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 6 Dec 2021
 
۰

نخستین پرواز با سوخت مصنوعی انجام شد

يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۴
کد مطلب: 782655
نیروی هوایی انگلیس نخستین پرواز با سوخت مصنوعی تولید شده از آب و دی اکسید کربن هوا را انجام داد.
نخستین پرواز با سوخت مصنوعی انجام شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، نیروی هوایی انگلیس با انجام نخستین پرواز با سوخت کاملاً مصنوعی هواپیما یک رکورد جدید در کتاب گینس ثبت کرده است.

شرکت «زیرو پترولیوم» نسخه مصنوعی سوخت UL۹۱ را با استفاده از هیدروژن استخراج شده از آب و کربن استخراج شده از دی اکسید کربن اتمسفر ساخته شده است. در این فرایند از منابع انرژی کاملاً تجدیدپذیر برای استخراج مواد شیمیایی مورد نیاز برای ترکیب سوخت استفاده شده است.

طی این پرواز تاریخی، کاپیتان پیتر هکت همراه یک هواپیمای ایکاروس C۴۲ در ۲ نوامبر پروازی کوتاه در اطراف فرودگاه کاتسولد انجام داد. عملیات مذکور بخشی از پروژه «MARTIN» است که از سوی نیروی هوایی انگلیس برای صرفه جویی ۸۰ تا ۹۰ درصدی کربن در هر پرواز انجام می‌شود.

به گفته سخنگوی این شاخه ارتش انگلیس می‌توان با کمک این تکنیک سوختی حافظ محیط زیست را بدون تغییر در موتور، جایگزین سوخت‌های فسیلی کرد.

هر چند منابع سوخت برقی و هیدروژنی را می‌توان برای هواپیماهای نیروی هوایی انگلیس به کار برد اما سوخت مایع هنوز هم برای هواپیماهایی با عملکرد بالا مورد نیاز است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *