دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 6 Dec 2021
 
۱
۲۲

لال در برابر غربگراها زبان‌ دراز در مقابل دولت انقلابی

يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب: 782652
یک روزنامه همسو با مدعیان اصلاحات و اعتدال که 8 سال سرگرم توجیه سیاست‌های اشتباه دولت روحانی بود، می‌گوید: نمایندگان مجلس که برای آمدن رئيسی بیانیه امضا کردند، حالا چرا از برخی عملکردهای دولت انتقاد می‌کنند؟(!)
انتقاد سنگین کیهان از «جمهوری اسلامی»
به گزارش جهان نيوز به نقل از روزنامه کیهان، «پیش‌بینی می‌شد که عده‌ای از نمایندگان مجلس یازدهم سرانجام زبان به انتقاد از دولتی که خودشان با اشتیاق آن را تدارک دیده بودند باز کنند، ولی نه قبل از گذشت حتی سه ماه از استقرار این دولت. تعدادی از نمایندگان مجلس در آبان‌ماه جاری یعنی فقط دو ماه و چند روز بعد از شروع به کار دولت سیزدهم، انتقاد‌های تندی به این دولت وارد کردند که هم از نظر زمانی و هم از نظر محتوایی غیرمنتظره بود. این واقعه قبل از هرچیز نشان می‌دهد شرایط اقتصادی کشور، به قدری غیرعادی است که حتی در حاکمیت کاملاً یکدست نیز امکان تاب‌آوری در برابر رفتار‌های اجرائی نامتناسب با شرایط معیشتی مردم وجود ندارد.

عده‌ای از جمله آن دسته از نمایندگان مجلس که در روز‌ها و هفته‌های گذشته انتقاد‌های صریح و تندی علیه سیاست‌ها و عملکرد دولت مطرح کرده‌اند، تصورشان اینست که مشکلات اقتصادی موجود نتیجه عملکرد دولت است. همین تصور را همین افراد درباره دولت دوازدهم داشتند و با شدت بیشتری به آن دولت هم اعتراض می‌کردند. امید تمام این انتقادکنندگان - اگر فرض این باشد که انتقادهایشان از روی اعتقاد بود و قصد و غرض سیاسی نداشتند - در دوران دولت گذشته این بود که دولت سیزدهم خواهد توانست از عهده حل مشکلات برآید و به وضعیت معیشتی مردم سروسامان بدهد.

اکنون که نزدیک سه ماه از استقرار دولت سیزدهم گذشته، آن امید محقق نشده و شرایط بگونه‌ای رقم خورده که حتی نمایندگان مجلس یازدهم که برای رئیس‌جمهور شدن آقای رئیسی طومار ۲۲۰ نفره امضاء کرده بودند نیز با صراحت و شدت از دولت دلخواه خود انتقاد می‌کنند.روشن است که این انتقاد‌ها به‌دلیل فشارهایی است که مردمِ خسته شده از مشکلات معیشتی به نمایندگان می‌آورند و از آنها می‌خواهند برای وادار کردن دولت به حل این مشکلات کاری بکند.

انتقاد‌های نمایندگان و البته مردم کوچه و بازار این روز‌ها اینست که برخلاف وعده‌های رئیس‌جمهور رئیسی، ارزاق عمومی هر روز گران‌تر شده‌اند، حقوق‌های نجومی برقرارند، ارز و سکه با روند صعودی خود تمام عرصه‌های معیشتی را تحت تأثیر قرار داده‌اند و در یک کلام، زندگی کردن برای اقشار ضعیف و متوسط هر روز سخت‌تر می‌شود. به همین دلیل همه سؤال می‌کنند پس چرا خبری از مهار شدن تورم و جلوگیری از گرانی نیست و چرا مشکلات معیشتی رو به حل شدن نمی‌روند.

نکته اساسی اینست که مشکلات معیشتی را نه باید به حساب این دولت گذاشت و نه دولت قبل. علت اصلی این مشکلات، تحریم‌ها هستند و ماجرای برجام که عده‌ای تا قبل از این دولت تلاش می‌کردند آن را به هیچ بگیرند، ولی حالا همان حضرات به این نتیجه رسیده‌اند که تا این علت را معالجه نکنند، نمی‌توانند اقتصاد بحران‌زده را سروسامان بدهند و مشکلات معیشتی را حل کنند. همه باید خوشحال باشیم که دولتمردان کنونی به چنین نتیجه‌ای رسیده‌اند. البته شرط موفقیتشان در معالجه علت اصلی اینست که از شعارزدگی فاصله بگیرند و در مذاکرات، ضمن رعایت منافع ملی و استقلال و عزت کشور، به واقعیت‌ها نیز توجه نمایند».

نویسنده این مقاله احتمالا نمایندگان مجلس را هم به کیش خود و هم‌طیفانش پنداشته که 8 سال صدای به ستوه آمدن مردم را می‌شنیدند اما همه‌چیز را گل و بلبل نشان می‌دادند! چه کسی گفته نماینده‌ای که به لحاظ راهبردی و گفتمانی از آقای رئيسی حمایت می‌کند، نباید از عملکرد اجزای دولت انتقاد کند؟!

دوم، استاد شهید مطهری می‌فرمودند ما حاضریم به مارکسیست‌ها و کمونیست‌ها در دانشگاه کرسی بدهیم که تدریس بکنند اما گروه‌های التقاطی حق ندارند از امام خمینی دم بزنند یا در تظاهرات خود عکس آیت‌الله خمینی را سر دست بگیرند، بلکه اقتصادی صداقت و انصاف این است که عکس لنین و استالین را بلند کنندو تشخیص را برای مردم دشوار نکنند. حالا متاسفانه همین حرف را باید به برخی متولیان روزنامه «جمهوری اسلامی» یا برخی عناصر نفوذی و غربگرا یادآور شد که اگر می‌خواهید سنگ غربگراها و عناصر معارض با کشور به انقلاب و جمهوری اسلامی را بر سینه بزنید، مختارید. اما حق ندارید این کار را با گرو گرفتن روزنامه «جمهوری اسلامی» انجام دهید و به قول معروف، گندم‌نمایی و جو فروشی بگیرید!

شرایط اقتصادی موجودحاصل عملکرد طیفی از مدیران است که برخلاف نصیحت و هشدار دلسوزان- به ویژه رهبر حکیم انقلاب- به آمریکا اعتماد کردند، امتیاز نقد دادند و وعده‌های دشمن را به مردم فروختند و هرگاه هم از مسئولین تک‌تک اعضای دولت سؤال شد، بارها و بی‌ربط به موضوع لغو تحریم‌هایی حواله دادند که طبق وعده روحانی با مردم باید یکجا در روز اجرای توافق (دی‌ماه 94) لغو می‌شد نه اینکه در یک فرآیند زمانی 8 ساله و توسط 3 دولت اوباما و ترامپ و بایدن، بیش از 2 برابر شود. آیا با این کلاه بزرگی که دشمن با پیشاهنگی عناصر‌آلوده به نفوذ بر سر ملت ایران گذشتند، گردانندگان روزنامه منتسب به جمهوری اسلامی خجالت نمی‌کشند که همچنان از موضع خردمندی(!) نسخه برجام می‌پیچند؟! آیا خبر ندارند که تورم از صدقه سر دولت «برجام و دیگر هیچ» در اقلام مختلف 700 تا بیش از 1000 درصد افزایش داشت؟!

از طرف دیگر آیا مطالبه‌ای را که ظرف 8 سال (96 ماه) زبان‌شان بند آمده بودند و نمی‌توانستند از دولت یازدهم و دوازدهم بخواهند، حالا طلبکارانه و ظرف 3 ماه از دولت جدیدی می‌خواهند که 450 هزار میلیارد تومان کسری بودجه و 1500 هزار میلیارد تومان بدهی و تورم نزدیک 50 درصد را به ارث گرفته است؟!

ضمناً باید گفت دولت در همین دو سه ماه موفق شده فروش نفت و فرآورده‌های نفتی را افزایش دهد، 3/5 میلیارد دلار از درآمدها را بی‌اعتنا به تحریم‌های آمریکا به کشور بیاورد و بالغ بر 85 میلیون دز تزریق واکسن را در کمتر از 3 ماه انجام دهد، و حال آنکه در 7 ماهه دولت سابق، 14/700 هزار دز واکسن تزریق شده بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جهان جان در مورد فروش نفت آزاد سازی دلار و حتی واردات واکسن که به دولت‌قبل تاختی از ۳ حال خارج نیست اول آنکه میتوانستند انجام دهند که ندادند دوم نخواستند انجام دهند که ندادند و سوم نگذاشتند انجام دهند که انجام دهند اگر اولی و دومی باشد باید دستگاه قضا بدور از جناح های سیاسی آنها را به اشد مجازات محکوم کند اگر سوم باشد دستگاه قضا باید مسببان نگذاشتن را به علت جنایت علیه مردم به اشد مجازات برساند.
Iran, Islamic Republic of
جنگ رسانه ای دو رسانه و دو روزنامه مطح دیدنی است باید دید کدامیک می تواند کتف اون یکی رو به زمین برسونه
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج حسین شریعتمداری سردار قلم.
حسابگر
Iran, Islamic Republic of
بهتره نیست بجای (450 هزار میلیارد تومان کسری بودجه(بدهی!)) بگوییم 150 عدد خاوری ! جناب آقای روحانی تحویل دولت جدید داده!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
جنگ رسانه ای؟؟؟ التماس تفکر
Iran, Islamic Republic of
روزنامه کیهان سئوال درستی را مطرح کرده است که چرا در زمانی قدرت دستتان بود این حرفها رو نمی ردید اما الان بلبل زانیتان باز شده است
Iran, Islamic Republic of
همین اشکال به خود روزنامه کیهان وارد است: اول اینکه چرا با وجود اینکه گرانی ها همچنان پابرجاست ، روزنامه کیهان به دولت فعلی مثل دولت قبلی انتقادنمی کند؟؟؟!!! دوم اینکه وقتی روزنامه کیهان برجام را خسارت بار میداند ، چرا خروج بی درنگ از برجام را از دولت رئیسی مطالبه و پیگیری نمی کند؟؟؟!!! سوم اینکه در گرانی های سال های پایانی دولت احمدی نژاد خبری از بلبل زبانی و انتقاد جدی کیهان نبود؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
خدا خیر دهد آقای رئیسی را که از خدا خواست سکوت برخی ها را شفا داد !.
کاظم
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
به نظرمن آقای رئیسی واقعا عملکردخوبی داره ولی ای کاش ترمز گرانی دلار و...اول می‌کشید از همه چی واجب‌تر بود حتی از واکسن آخه بدون واکسن هم می‌شد یه مدت مراعات کرد ولی باگرانیهاا نمیشود
رسولی
Iran, Islamic Republic of
.....
رسولی
Iran, Islamic Republic of
آقای جهان واقعا سوال داشتم!
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
باید گفت دولت در همین دو سه ماه موفق شده فروش نفت و فرآورده‌های نفتی را افزایش دهد، 3/5 میلیارد دلار از درآمدها را بی‌اعتنا به تحریم‌های آمریکا به کشور بیاورد و بالغ بر 85 میلیون دز تزریق واکسن را در کمتر از 3 ماه انجام دهد، و حال آنکه در 7 ماهه دولت سابق، 14/700 هزار دز واکسن تزریق شده بود.
اگر اين چنين است

پس چرا روند گراني ارزاق ومايحتاج مردم همچنان صعودي است ؟؟؟؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
United States
اینها همه جنگ زرگری است.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
از نظر روزنامه کیهان همه مزدور و دشمن هستن فقط خودش خوبه! .
Iran, Islamic Republic of
حمله ای که نخ نما شده
Iran, Islamic Republic of
راست گفته کجای دنیا نمایندگان مجلس به رئیس یک قوه نامه میزنند که بیا رئیس جمهور شو
Iran, Islamic Republic of
قیمت زعفران درهمین یک ماه سه برابر شده است
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
...