کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اقدام معنادار شهرداری تهران برای دختر قهرمان

وقتی مردم و شهرداری تهران مدافع دروازه‌بان تیم ملی زنان شدند! +تصاویر

28 آبان 1400 ساعت 12:44

در پی اقدام توهین‌آمیز فدراسیون اردن نسبت به «زهره کودایی» دروازه‌بان تیم ملی زنان، شهرداری تهران با نصب بنری از سنگربان کشورمان دفاع کرده است.


گروه سیاسی جهان نیوز: در پی اقدام توهین‌آمیز فدراسیون اردن نسبت به زهره کودایی دروازه‌بان تیم ملی زنان، کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار پیام‌هایی به دفاع از سنگربان تیم کشورمان پرداختند.

تیم ملی فوتبال زنان ایران توانست با درخشش زهره کودایی دروازه‌بان خود برای اولین‌بار تاریخ سازی کند و به دور نهایی جام ملت‌های آسیا راه یابد. این تیم اردن را در ضربات پنالتی با درخشش کودایی شکست داده بود و گزارشگر عربی بازی نیز او را به خاطر ظاهر منحصر به فردش مسخره کرد؛ کاری که با هر ملاکی که بررسی کنیم مردود است.

اما در پی این شکست، فدراسیون اردن به AFC شکایت کرد و خواستار تعیین‌جنسیت دروازبان ایران شد!

بن علی، رئیس فدراسیون فوتبال اردن دو روز پیش در توئیتر خود بیانیه و شکایت این کشور علیه فدراسیون فوتبال کشورمان را مطرح کرده بود و با این ادعای دروغ در فضای مجازی جریان بزرگی را علیه فوتبال کشورمان ایجاد کرد.

بعد از درخواست فدراسیون اردن از AFC به بررسی جنسیت زهره کودایی در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخ این اتهام اردنی‌ها را داد و گفت: کودایی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران جنسیت زن دارد و شکایت اردنی‌ها رد است.
 
با این وجود در پی اقدام توهین‌آمیز فدراسیون اردن نسبت به «زهره کودایی» دروازه‌بان تیم ملی زنان، شهرداری تهران با نصب بنری از سنگربان کشورمان دفاع کرده است.
 

سایت اسپورت ۲۴ روسیه نیز خبر داد این دروازه‌بان ایرانی قصد دارد از سران فدراسیون فوتبال اردن شکایت کند و نسبت به این موضوع اعاده حیثیت کند. در صورت تایید شکایت دروازه‌بان ایرانی از سوی اردنی‌ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌تواند فدراسیون فوتبال اردن را با جریمه روبه‌رو کند.

اما در پی این اقدام توهین‌آمیز فدراسیون اردن، کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار پیام‌هایی به دفاع از سنگربان تیم ملی فوتبال زنان پرداختند که در ادامه برخی از آن‌ها از نظرتان می‌گذرد.

▪️ میدانید چرا فمنیست‌ها و مدافعان حقوق زنان از #زهره_کودایی دفاع نمیکنند؟ چون او پناهنده نشده، در چارچوبی که قبولش ندارند موفق بوده و از همه بدتر آنکه از دروازه #ایران دفاع کرده. برای آنها هرکه از ایران دفاع کند دشمن است!
💬 هیچ

برای اینکه تو را مهار کنند دست به همه کاری زدند پس معلوم شد خانه خرابشان کردی شیرزن ایرانی #زهره_کودایی
💬 عبدالرضا

▪️ در قضیه توهین و حمله اردنی‌ها به #زهره_کودایی دروازه‌بان موفق تیم ملی ایران مردم عادی ایران، لبنان و سوریه از او دفاع کردند، اما از #فعالین_حقوق_زنان ایرانی صدایی در نیامد. چرا!؟ یک زن حتما باید سیاسی، بی‌حجاب، آرایش کرده و مخالف جمهوری اسلامی باشد تا حقوق او شایسته دفاع باشند!؟
💬 علی قلی‌زاده


▪️ تعجب می‌کنید که چرا یک مشت فمنیست حکومتی/پروژه‌ای به کثافتکاری اردن برای آزار #زهره_کودایی واکنش نشان ندادند؟ یادتان رفته تلاششان برای محرومیت طارمی یا پس گرفتن طلای خادم را؟
اردن اگر فقط ۱۰۰۰ دلار خرج می‌کرد همین پروژه بگیران فارسی زبان برای محرومیت کودایی یقه می‌دریدند.
💬 Ehsan Mansouri

 


کد مطلب: 782479

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/782479/وقتی-مردم-شهرداری-تهران-مدافع-دروازه-بان-تیم-ملی-زنان-شدند-تصاویر

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com