شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 21 May 2022
 
۰
۱۴

اختیارات روحانی بیشتر بود یا رئیسی؟!

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 782137
جریان سیاسی خاص در کنار "تحریف تاریخ روحانی" از این می‌گوید که رئیس‌جمهور رئیسی از اختیارات و حمایت‌های ویژه‌تری برخوردار است! برخی معتقدند این رفتار، اهداف خاصی را دنبال می‌کند.
اختیارات روحانی بیشتر بود یا رئیسی؟!
به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق، حسن رسولی، عضو سابق شورای شهر تهران و از حامیان تحریم انتخابات 1400 در بخشی از یک مصاحبه با شماره دوشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون دولت سیزدهم گفته است: "یکدستی و حمایت‌هایی که از دولت آقای رئیسی صورت می‌گیرد زمینه را برای هرگونه اقدام و تصمیمی‌ فراهم کرده است. این در حالی است که دولت‌های گذشته دارای چنین شرایطی نبودند. به همین دلیل آقای رئیسی در این مدت می‌توانست تصمیمات مهم حتی اگر دشوار بود اتخاذ کند. به هرحال حمایت همه ارکان قدرت از دولت رئیسی وضعیتی را فراهم کرده که شرایط هرگونه تصمیم گیری برای دولت به‌وجود آمده است. اگر به هشت سال دولت آقای روحانی دقت کنیم متوجه می‌شویم که در طول این دوران ما کمتر شاهد چنین وحدت نظری در بین ارکان قدرت نهادهای حاکمیت در راستای حمایت از دولت بودیم. شاید اگر این حمایت‌ها از دولت آقای روحانی صورت می‌گرفت برخی تصمیمات سخت و دشوار زودتر اتخاذ می‌شد."

*این سخنان غلط و تحریف‌گر در حالت بدبینانه به منظور القای "شرایط نهایی" در ذهن مردم و فراهم آوردن زمینه فتنه اقتصادی است.

بدین روال که اگر دولت سیزدهم در تحقق شعارهای خود موفق نشود؛ همین افراد به صحنه آمده و با تأکید بر اینکه از حاکمیت یکدست هم بخاری بلند نشد پس مشکل از ساختار است! مفهوم "معارضه با اصل نظام اسلامی" را ترویج دهند.
حرکتی که از هم‌اکنون شاهد پیش‌لرزه‌های آن نیز هستیم.

این در حالی است که اولا حاکمیت یکدست مختص نظامات تک‌حزبی و کمونیستی است نه نظام جمهوری اسلامی که سلایق مختلفی در 2 طیف اصلاح‌طلب و اصولگرای آن وجود دارد، ثانیا رئیس‌جمهور رئیسی از هیچ اختیار و حمایتی ویژه‌تر از آقای روحانی برخوردار نیست و بلکه روحانی از حمایت‌های بیشتری نیز برخوردار بود. (اشاره به رفتارهای عجولانه دولت سابق در مذاکرات و تحمل نظام اسلامی!) و ثالثا آقایان نباید یک "روحانی جعلی" را به مردم معرفی و اینطور القا کنند که او نمی‌توانست تصمیمات خاصش را بگیرد! بلکه باید در اشاره به واقعیت رئیس‌جمهور روحانی که برنامه‌های خود را با لجبازی فردی و حتی با حذف مجلس و زیر پا گذاشتن شروط رهبری پیش می‌برد، جرأت لازم را داشته باشند.

توطئه گزینه نهایی جلوه دادن دولت سیزدهم همچنین از این رو خطرناک است که فرماندهان فتنه آینده قصد دارند گزینه همیشگی برای رفع مشکلات یک کشور یعنی "صندوق رأی" را از منظر مردمی خارج و اینطور القا کنند که اگر رئیسی موفق نشود؛ دیگر هیچ چاره‌ای در کار نخواهد بود!

این در حالی است که اولا همه امیدواریم دولت سیزدهم موفق شود. اما در حالت فرضی هم اگر چنین نتیجه‌ای به دست نیاید؛ طبعا مردم ایران در انتخاباتی دیگر به گفتمانی دیگر رأی خواهند دارد و صندوق رأی همیشه بعنوان تنها راه چاره باقی خواهد ماند.

در این میانه صد البته باید مراقب خدعه‌گری کسانی بود که به غلط از اختیارات خاص رئیسی و حمایت‌های ویژه از او سخن می‌گویند...
مرجع : مشرق
برچسب ها: روحانی رئیسی دولت
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
روحانی در این مدت 8 سال رفتار یک دمکرات را نداشت و منتقدان رو با القاب متنوع نوازش می کرد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
عملکرد و رفتار روحانی در این مدت 8 سال به نفع مردم و کشور نبوده است.
Iran, Islamic Republic of
مشکل آمریکا و کشورهای اروپایی با ایران در مذاکره، توافق هسته ای، برجام و مذاکرات وین صلح آمیز هسته ای نیست و تاکنون هم نبوده است.
مشکل آمریکا و کشورهای اروپایی با ایران در سال 1332 شروع و اغاز شده است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا قصد بازگشت به برجام را ندارد/ فقط در رسانه های با ایران سیاسی بازی کرده است و بازی می کند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دولت حسن روحانی در این مدت 8 سال در کشور متاسفانه مردم ایران را گرفتار کرده است و هنوز هم مشکلات مردم و کشور حل و فصل نشده است.
Iran, Islamic Republic of
مگر قرار نبود برجام مشکل آب خوردن، محیط زیست و اشتغال جوانان را حل کند؟ پس چه شد!
مگر قرار نبود برجام تحریم ها را لغو کند؟ پس چه شد!
مگر قرار نبود برجام مشکل اقتصاد کشور را حل کند؟ پس چه شد!
Iran, Islamic Republic of
نمایندگان مجلس درخانه ملت در این مدت 8 سال در مورد عملکرد و رفتار دولت حسن روحانی چه کارهایی کرده اند بیان کنند تا ملت هم بدانند
Iran, Islamic Republic of
در جریان یک دیدار رسمی رئیس‌جمهور آمریکا نتوانست خود را کنترل کند و باعث مضحکه و خنده شد. حال اگر این اتفاق یک مسئولی در جهان سوم و یا برای یک ایرانی این اتفاق می‌افتاد برخی از این غربگرایان داخلی چه غوغایی به پا می‌کردند؟ اما الان وانمود می‌کنند که اصلا چنین اتفاقی نیفتاده است. مبادا به قداست ارباب‌شان خدشه‌ای وارد شود.
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای رئيسی، رئيس‌جمهور محترم! با توجه به حجم سنگین نشر اکاذیب و فضاسازی توسط معاندین، لازم است به صورت دائم رفع شبهه و اطلاع‌رسانی کنید. مردم ایران بسیار نجیب و فداکار هستند. ماجرای حمله سایبری به سامانه بنزین یکی از بهترین شواهد همراهی مردم در صورت اطلاع‌رسانی است. این روزها متاسفانه قیمت ارز و کالاها به دلایل نامعلومی سیر صعودی پیدا کرده است. باید واقعیت‌ها را بیان کنید و امکان سوءاستفاده را از دست دشمن بگیرید.
Iran, Islamic Republic of
طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، قوه قضائیه نباید تنها به دنبال کسانی باشد که ارز 4200 تومانی گرفتند و تخلف کردند بلکه باید کسانی که این ارزها را بدون حساب و کتاب واگذار کرده‌اند مورد بازخواست قرار گیرند. این موضوع نباید شامل مرور زمان شود..
Iran, Islamic Republic of
دستگاه قضا باید در محاکمه مسئولان و مدیران دولت قبل که با سوءمدیریت و ترک فعل‌های خود موجب نابودی اقتصاد کشور شده‌اند، عجله کند!
و این درحالی است حسن روحانی یکی از ضعیف ترین دولت‌ در تاریخ ایران بوده است.
Iran, Islamic Republic of
و این درحالی است حسن روحانی یکی از ضعیف ترین دولت‌ در تاریخ ایران بوده است.