دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - 8 Aug 2022
 
۰
۵

رئیس دفتر روحانی هم ظاهر شد

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 780868
رئیس دفتر رئیس‌جمهور سابق به انتشار گزارش کمیسیون بهداشت مجلس درباره مدیریت کرونا و طرح مطالبی در خصوص عملکرد ستاد ملی مبارزه و کرونا و شخص رئیس‌جمهور سابق، واکنش نشان داد.
رئیس دفتر روحانی هم ظاهر شد
به گزارش جهان نيوز، محمود واعظی در واکنش به گزارش کمیسیون بهداشت مجلس درباره مدیریت کرونا با رد روح حاکم بر گزارش این کمیسیون اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کرونا در کشور، به پیشنهاد شواریعالی امنیت ملی و تایید مقام معظم رهبری، ستاد فراقوه‌ای مبارزه با کرونا متشکل از قوای سه گانه و نهادهای نظامی و امنیتی کشور تشکیل و باز به تصویب شورای عالی امنیت ملی و تایید رهبر انقلاب اسلامی، مصوبات این شورا همسنگ مصوبات شورای عالی امنیت ملی قلمداد شد.

بر اساس گزارش ایسنا، این عضو سابق ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: بنابراین تمام سیاست‌گذاری‌ها در زمینه کرونا در کشور به هیچ عنوان قابل انتساب به شخص رئیس‌جمهور سابق نیست و این سیاست‌گذاری‌ها کارنامه همه اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا به شمار می‌آید.

واعظی در عین حال فرایند تصمیم‌سازی در ستاد ملی کرونا را نظر اکثریت  دانست و تاکید کرد: مبنای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، پیشنهادات دستگاه‌های مختلف دخیل در امر کرونا و سازوکار تصمیم‌سازی در آن همواره بر اساس تصویب اکثریت  بوده است. این یعنی تصویب یک مصوبه در ستاد به معنای موافقت همه اعضا بوده و به همین دلیل انتساب برخی تصمیمات به شخص دکتر روحانی یا وزیر بهداشت یا هر فرد دیگری در ساختار ستاد ملی مبارزه با کرونا صحیح نیست.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور سابق، در خصوص انتساب برخی مصوبات خاص ستاد ملی مبارزه با کرونا به رئیس‌جمهور سابق نیز ، عنوان کرد: اساساً فرایند تصمیم‌سازی در حوزه کرونا،‌ چندلایه‌ای و تابع سازوکارهای روشنی بوده است. مصوبات مربوط به مدیریت کرونا در ابتدا در کمیته‌های تخصصی، پس از آن هم به ترتیب در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی و جلسه روسای کمیته‌های تخصصی و نهایتا در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بررسی قرار می‌گرفت و در صورت عبور از هر چهار مرحله، مصوب تلقی شده و برای اجرا ابلاغ می‌شد.

وی افزود: بنابراین ادعای تصمیم‌گیری شخصی رئیس‌جمهور یا هر مرجع یا نهاد دیگری در این زمینه به کلی عاری از صحت است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
لطفا فقط سکوت.. به اندازه ی کافی کارنامه درخشان دارید!!!!
Iran, Islamic Republic of
هر جا نگاه می کنید شاهکار روحانی و همراهانش خودنمایی می کند!!
Iran, Islamic Republic of
.........
حسن
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
کارنامه درخشان دولت و مسئولان در این مدت 8 سال قیمت پژو پارس 280 الی 290 میلیون تومان شده است.