يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - 22 May 2022
 
۰
۱

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای: پرسپولیس و استقلال با تضمین مراجع بالاتر مجوز گرفتند/ شاید AFC تأیید نکند

يکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب: 780494
عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال توضیحاتی در مورد چگونگی صدور مجوز برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ارائه کرد.
مجوز حرفه‌ای سرخابی‌ها نیاز به تایید AFC دارد
به گزارش جهان نيوز، کاظم اولیایی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره صدور مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای اظهار داشت: در ابتدا هفت تیم از کمیته صدور مجوز حرفه‌ای درخواست دریافت مجوز حرفه‌ای داشتند. مس کرمان در میانه راه مدارک خود را بارگذاری و در ادامه کار را رها کرد. به این ترتیب شش تیم ماند. در جلساتی که با نمایندگان باشگاه‌ها داشتیم سه تیم سپاهان،‌ فولاد و گل‌گهر با تکمیل مدارک‌شان موفق به اخذ مجوز شدند و شرایط لازم را داشتند.

وی افزود: کارشناس حقوقی و مالی که به طور مستقل عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای هستند، به مدارک ایراد گرفتند و اعلام کردند این ایرادها باید برطرف شود. کمیته بدوی ابتدا درخواست سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور را رد کرد و این باشگاه‌ها را واجد شرایط دریافت مجوز حرفه‌ای ندانست. در ادامه این باشگاه‌ها به کمیته استیناف صدور مجوز درخواست خود را ارسال کردند که این کمیته هم در مرحله اول این درخواست این باشگاه‌ها رد کرد اما در ساعات آخر تضمین‌هایی از مراجع بالاتر داده شد تا این ایرادها برطرف شود. به قول امروزی‌ها باشگاه استقلال و پرسپولیس با تک ماده مشکل‌شان حل شد. برای باشگاه تراکتور هم در حال بررسی است ولی مجوز استقلال و پرسپولیس صادر شد و تضمین دادند مشکلات به زودی برطرف شود. 

«آیا این امکان وجود دارد AFC در راستی آزمایی خود مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تأیید نکند؟» عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در واکنش به طرح این سؤال به تسنیم گفت: به هر حال این مدارک در پنجره‌ AFC بارگذاری شده است. ما مدرک فیزیکی نداریم و مدارک در سایت بارگذاری می‌شود و AFC ناظر این روند است. این امکان وجود دارد که در راستی آزمایی AFC این مجوز را تأیید کند. هم کمیته مجوز حرفه‌ای و هم کمیته بدوی، از سوی بالاترین مراجع تضمین‌های بسیار سنگینی به AFC داده‌اند و اگر خلاف اظهارات مطرح شده ثابت شود اعضای  کمیته‌ها با محرومیت و جرائم سنگینی مواجه خواهند شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
آقای علی کریمی ماه‌گذشته فقط بابت برق منزل لواسانش، حداقل ۱۲۲میلیون تومان یارانه پنهان دریافت کرده است
چرا هزینه زندگی لاکچری ثروتمندان باید از جیب همه مردم ازجمله فقرا پرداخت‌شود؟