دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - 29 Nov 2021
 
۲
۱۸
بررسی عملیات سایبری بنزینی علیه ایران

چرا گام اول احیا پروژه جدید ناآرام سازی ایران شکست خورد؟/ دو خلاء بزرگ عملیات سایبری علیه جایگاه‌های سوخت

چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۳
کد مطلب: 780051
سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی محاسبه شان این است که موضوع بنزین تبدیل به یک زیرساخت عملیات اطلاعاتی مناسب علیه ایران تبدیل شده است.
چرا گام اول احیا پروژه جدید ناآرام سازی ایران شکست خورد؟/ دو خلاء بزرگ عملیات سایبری علیه جایگاه‌های سوخت
گروه سیاسی جهان نيوز، مهدی جهان تیغی: دیروز در حالی جایگاه های سوخت در بسیاری از نقاط ایران دچار مشکل شدند که در این عملیات سایبری چند نکته مهم امنیتی وجود دارد.

یک: ایران سالهاست که در معرض جنگ پیشرفته سایبری قرار دارد و این جنگ تحمیلی، البته بدون فایده نیز نبوده و ایران در این عرصه اجبارا یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا شده و از چند سال قبل دیگر صرفا مدافع نیز نیست. همچنانکه صهونیست ها و آمریکایی ها در بالاترین سطح، توان سایبری ایران را تایید کرده اند و همواره از عملیات های بزرگ سایبری ایران علیه منافع خود سخن گفته اند.

دو: در سالهای اخیر آمریکایی ها و صهیونیست ها که از گزینه جنگ رودرو و تبعات فوق سنگین آن، گریزان هستند، گزینه های دیگر را تقویت کرده و ترکیبی از تحریم، عملیات های اطلاعاتی و جنگ سایبری را در بالاترین سطح اجرایی کرده اند. در حوزه تحریم ها بارها مقامات آمریکایی  گفته اند که بزرگترین تحریم طول تاریخ را علیه ایران اجرا کرده اند و عملیات اطلاعاتی نیز در ترور چهره های برجسته نظامی و دانشمندان هسته ای و خرابکاری در حوزه تاسیسات هسته و برخی تحرکات دیگر در نقاط حساس علمی و امنیتی کشور نیز مصادیقی از فعال بودن کم سابقه این گزینه علیه ایران است. در این میان جنگ سایبری نیز در این سالها به شدت فعال شده و ده ها عملیات کوچک و بزرگ نیز انجام شده که البته همانند دها طراحی های گفته شده دیگر بسیاری با شکست روبه رو شده و قاعدتا به لحاظ ملاحظات امنیتی، مردم نیز از آن چندان باخبر نشده اند. بنابراین جنگ سایبری علیه ایران یک واقعیت است و نمی توان آن را انکار کرد و بلکه باید نگاه واقع بینانه به آن داشت و آن را به عنوان یک واقعیت دیگر از عمق دشمنی غربی ها و صهیونیست ها پذیرفت. همچنانکه مردم بسیاری از کشورهای غربی، آمریکایی و صهیونیستی نیز جنگ سایبری علیه خود را در این سالها تجربه کرده و به عنوان یک واقعیت در دنیای جنگ های جدید امروز پذیرفته اند.

سه: عملیات سایبری دیروز علیه ایران با محوریت جایگاه های سوخت یکی از واقعیت های بود که اتفاق افتاد و باید آن را واقعی تحلیل کرد. این عملیات در ظاهر یک عملیات موفقیت چند ساعته سایبری ارزیابی می شود ولی در رسیدن به اهداف اصلی خود کاملا شکست خورده محسوب می شود. این عملیات قرار بود که در آستانه سالگرد اعتراضات آبان کشور را وارد یک شوک بزرگ اعتراضی و ضد امنیتی کند ولی نشد آنطور که باید اتفاق میافتاد. به همین دلیل است که عاموس یادلین رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی طی توییتی  نتایج حمله سایبری به پمپ بنزین ها را زیر سوال برده است  و گفته است که آیا این ضربه رفتار منطقه ای ایران را تغییر داد یا منجر به آشوب شد؟!

چهار: سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی محاسبه شان این است که موضوع بنزین تبدیل به یک زیرساخت عملیات اطلاعاتی مناسب علیه ایران تبدیل شده است. اما چرا هدف گذاری شعله ور کردن و احیا اعتراضات و اغتشاشات دیروز اتفاق نیافتاد؟! ریشه اعتراضات آبان 98 ظاهری بنزینی داشت ولی در واقع ریشه در عمق نارضایتی افکار عمومی از دولت روحانی و ایجاد احساس بی صداقتی عمیق مردم در نوع اجرایی شدن طرح افزایش قیمت بزنین از طرف مسئولان در آن زمان بود. عدم وجود این دو مولفه در عملیات سایبری دیروز خلا بزرگی ایجاد کرد. جریان ضدانقلاب و سرویس های اطلاعاتی تلاش زیادی در چند هفته گذشته انجام دادند که مردم با یک یاس زودهنگام از دولت رئیسی مواجه شوند ولی موفق نشدند. برای فعال کردن مولفه دیگر نیز تلاش کردند که دیروز همزمان با از کار افتادن جایگاه های سوخت، شایعه گرانی مجدد بنزین را در کشور به صورت گسترده منتشر کنند که با اطلاع رسانی به موقع و تدابیر رسانه ای درست این عملیات روانی راه به جایی نبرد. در هر صورت گام اول احیا دوباره اعتراضات و اغتشاشات در ایران ناقص اجرا شد، ولی این طمع همچنان در سرویس های اطلاعاتی غربی، آمریکایی و صهیونیستی به صورت جدی وجود دارد که با کمک جریان غرب گرای داخلی و ضدانقلاب خارجی، در کمین غفلت و حاشیه ها و همچنین در انتظار عدم موفقیت برنامه های اقتصادی و معیتشی مسئولین دولت سیزدهم و به ثمر رسیدن پروژه رسانه‌ای و امنیتی ناامید سازی مردم باشند تا بستر احیا ناآرامی سازی در کشور را دوباره آغاز کنند.

*مدیر مسئول جهان نيوز
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
انشاالله شکست هاشون همین طور پی در پی اتفاق می افته
Iran, Islamic Republic of
حالا حالاها تبعات داره.
حسن
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
لطفا چشم هاتون را باز کنید . اتفاق از خارج نیست از داخله..
03548598
Iran, Islamic Republic of
عجب تحلیلی واقعا خودتون تحلیل کردید ...
Iran, Islamic Republic of
ساده نگیریم دیروز دوربین زندان اوین هک شد امروز کل جایگاه های سوخت کشور هک شد چه تضمینی وجود دارد فردا بانک مرکزی و .... هک نشوند
Iran, Islamic Republic of
دلیلش فقط یک چیزه...اونم اینکه دیگه خیلی ها دیگه سرکار نیستن...!!!همین
Iran, Islamic Republic of
بنظر می رسد این اتفاق از داخل هدایت شده است. ...!!!
Iran, Islamic Republic of
مردم مگه دیوانه هستند که بخوان کشورشون رو بریزن بهم . مطمئنا دلیلش درست گفته بشه مردم صبر میکنن تا درست بشه فقط مردم نامحرم حساب نشن
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگه پای برخی اصلاح طلبان وسط این ماجرا درنیومد من اسمم رو عوض میکنم!
Iran, Islamic Republic of
برخی از اصلاح طلبان کلا برای ناراحت کردن مردم برنامه دارند و تلاش می کنند تا مردم راحت نباشند بلاید قوه قضائیه وارد بشه و برخورد قانونی بکنه!!
Iran, Islamic Republic of
خیلی جالبه که درباره بحث هک سامانه بنزین کشور تیتر روزنامه های اصلاح طلب با تیتر خبرهای بی بی سی و اینترنشتنال یکیه
Iran, Islamic Republic of
ما که الحمدلله توی محلمون در اصفهان سامانه راه افتاد و راحت بنزین زدیم . به کوری چشم دشمنان این ملت چه خارجی و چه داخلی
فراجناحی
Iran, Islamic Republic of
....
United States
خیلی هم خوبه و کیف کردیم بنزین آزاد زدیم!!!!
Iran, Islamic Republic of
چنانچه فشارتورم را از دوش مردم بردارید وبفکررفاه مردم خودتان باشید هیچکدام از این تهدیدها کارساز نخواهدبود.
United States
دشمن هر روز شکست پشت شکست میخورد و دیگر حالی برای دشمن باقی نمانده و به زودی نیست و نابود می‌شود....