دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 Aug 2022
 
۱

شرینک پی وی سی – مشما بسته بندی

سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب: 780009
پلاستیک‌های مختلف زیادی برای بسته بندی وجود دارند و یکی از انواع پرکاربرد آن پلاستیک شرینک است. خود این پلاستیک به سه دسته اصلی پلی وینیل کلرید، پلی اتیلین و پلی الیفین تقسیم می‌شود. شاید بتوان انواع مشما بسته بندی را به جای همدیگر استفاده کرد، اما قیمت و کیفیت هر کدام از آن‌ها متفاوت است.

مزیت استفاده از آنها در انعطاف پذیری و مقاومت بالای آنها است. طرفداران محیط زیست با آن چالشی ندارند، زیرا به راحتی بازیافت می‌شود. بیشتر سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌ها با شیرینک پی وی وسی بسته بندی شده‌اند. این پلاستیک بسته بندی در گرما، مواد خطرناکی از خودش منتشر می‌کند که بهتر است برای مواد غذایی استفاده نشود.

فیلم شرینک پلی الیفین هم مقاومت مکانیکی بالایی دارد. پلی الیفین دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکاست و در بسته‌بندی مواد غذایی از آن استفاده می‌کنند. این قابلیت را دارد که در بسته بندی متقاطع به کار رود. مقاومت کششی بالایی دارد و سرعت بسته بندی را به شکل چشم‌گیری بالاتر می‌برد.

رول بسته بندی پلی اتیلن هم از ترکیب چند ماده شیمیایی به دست می‌آید. این فیلم ها به راحتی در برابر حرارت جمع می‌شنود و می‌توان در بسته بندی از آنها استفاده کرد. کیپ کردن این پلاستیک با حرارت، بسیار ساده است.

محصولات مشابه: نایلون حرارتی - کیفیت ممتاز - شناخته شده و مطمئن
 
معرفی PVC Shrink
پلی وینیل کلرید که به پی وی سی شرینک هم معروف است، به چند دلیل در اولویت مصرف قرار دارد. یک روکش پلاستیکی با قشای نازک، به راحتی روی هر بسته بندی و محصولی قرار می‌گیرد. بعد از کشیدن اطراف بسته بندی و حرارت دادن توسط دستگاه شرینک پک، به بسته بندی می‌چسبد و آن را کاملاً احاطه می‌کند. این کار مثل بستن محصول با پلاستیک است، به طوری که پلاستیک بخشی از خود بسته بندی به نظر برسد.

در مورد شرینک پی وی سی باید حواسمان باشد که در هنگام گرما دیدن، بوی بسیار سمی و مضری را منتشر می‌کند. وجود تهویه مطبوع در محلی که بسته بندی این محصولات انجام می‌شود ضروری است. به طوری که این گاز می‌تواند باعث مسمومیت شدید بشود. به حضور کلرید در این ترکیبات این مشما بسته بندی دقت کنید.

این محصول به دلیل نفوذ ناپذیری گزینه مناسبی برای پلاستیک بسته بندی است. حتی اگر یک ظرف روغن درون آن جا داده شود، به هیچ وجه نشت نمی‌کند و توسط محیط آلوده نمی‌شود. حمل و نقل را ساده‌تر می‌کند، زیرا محصول را در مقابل پارگی و آلودگی‌های محیط محافظت می‌کند.


مزایای روکش غذایی
از مزایای مهم پلی وینیل کلرید، مقاومت، زیبایی و سازگاری‌اش با محیط زیست است. این روکش غذایی در صورت کشیده شدن روی لبه‌های تیز، پاره نمی‌شود. لبه‌های تیز مانند گوشه قفسه‌های انبار، قفسه مغازه و فروشگاه‌ها و همچنین لبه‌هایی که موقع بسته‌بندی در وانت، کامیون و وسایل حمل و نقل دیگر وجود دارد. این خاصیت باعث می‌شود که محصول بعد از بسته‌بندی، صحیح و سالم به دست مصرف کننده نهایی برسد.

همچنین مشتری وقتی حضور چنین پلاستیک نازک و مقاومی را روی بسته بندی می‌بیند، اعتماد بیشتری به سالم بودن محصول می‌کند. مشخص می‌شود که کسی در آن دست نبرده، محصول را عوض نکرده یا حتی مقداری از آن را برای مصرف شخصی استفاده نکرده است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که اعتماد به محصول و در نتیجه فروش آن را بیشتر کند.

برای تولید کننده هم مزیت بزرگی است. زیرا می‌تواند با دستگاه‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، به راحتی محصولاتش را بسته بندی کند و از اعتبار و هویت محصولی که تولید کرده حمایت کند.

شکل محصول بعد از بسته بندی به طور کامل حفظ می‌شود. بخار و گرد و خاک به راحتی روی آن نمی‌نشیند. بنابراین بعد از باز شدن محصول توسط مشتری به سرعت می‌تواند از آن استفاده کند. مخصوصاً با وجود حساسیت‌هایی که نسبت به ویروس کرونا وجود دارد، این فیلم به راحتی قابل تمیز شدن با محصولات بهداشتی است. البته نیازی به تمیز کردن نیست، پاره کردن و دور انداختنش گزینه بهتری به نظر می‌رسد. زیرا محصولی که درون این فیلم بسته بندی قرار گرفته، کاملاً تمیز و بهداشتی به نظر می‌رسد.

از آن جا که سازگار با محیط زیست است، بعد از دور ریختن، باز هم به چرخه تولید بر می‌گردد. این مزیت بزرگی است که نسبت به پلی الیفین دارد.


انواع شیرینگ پی وی سی
با توجه به موارد استفاده متفاوت، شیرینگ پی وی سی هم انواع مختلفی دارد. هر کدام از این دو نوع پلاستیک بسته بندی برای محصولات خاصی مناسب هستند و اگر در جای خودشان به کار نروند، تمام مزایایی که برایشان شمردیم را از دست می‌دهند.

شیرینگ سخت
شرینک سخت برای بسته بندی دارویی، غذایی و خوراکی‌ها استفاده می‌شود. محصولات را در برابر آفتاب و رطوبت و لکه‌های روغنی حفظ می‌کند. تصور کنید که لایه‌ای از روغن لولای در روی بسته ریخته باشد، حس خوبی از دیدن این محصول نخواهیم گرفت. تصور این که روغن توی محصول رفته باشد، حال کسی را به هم می‌زند. پلاستیک بسته بندی شیرینگ باعث می‌شود که جلوی کثیف شدن محصول گرفته بشود.

با استفاده از دستگاه‌های شیرینگ، می‌توان در محصولاتی مانند نوشابه‌ها، آبمیوه‌ها و... استفاده کرد. برای این کار لازم است که از دستگاه‌های شیرینگ برای این کار استفاده شود تا بعد از گرما دادن، پلاستیک روی محصول به طور کامل چفت و پک بشود.


شیرینگ نرم
یک رول بسته بندی بسیار منعطف که مقاومت کمتری هم دارد. در رنگ‌های مختلفی از شفاف تا کدر تولید می‌شود. در برابر رطوبت و روغن کاملاً مقاوم هستند. انعطاف بالای آن اجازه دوخته شدن و برش خوردن را به کاربر می‌دهد. بنابراین کاربرد محافظتی دارد، مانند روکش مبل و صندلی و... که در جاهای مختلف می‌بینیم.

کاربردهای استفاده از شیرینگ پی وی سی در صنایع
کاربرد اصلی شرینک پی وی سی در بسته بندی قطعات الکترونیکی است. احتمالاً به این دلیل که در هوای گرم، مواد خطرناکی از خودش منتشر می‌کند، برای بسته بندی کردن میوه‌ها و مواد غذایی از آن استفاده نمی‌کنند. با این حال برای خوراکی‌هایی که درون بسته قرار دارند، گزینه مناسبی هستند. به دلیل استفاده از کلرید در این محصول، گزینه مناسبی برای مواد غذایی نیست. 

صنایع مختلف از جمله نوشابه‌ها، آبمیوه، محصولات دارویی، بهداشتی و... از این محصول می‌توانند استفاده کنند. انعطاف پذیری این پلاستیک بسته بندی، اجازه بسته بندی شدن عجیب غریب ترین محصولات را می‌دهد. هر نوع اسباب بازی با شرینک پی وی سی به راحتی بسته بندی می‌شود.

خرید رول شیرینگ
برای خرید رول شیرینگ بهتر است به رنگ محصول دقت کنید. این محصول در رنگ‌های شفاف و مات عرضه می‌شود.  به دلیل قیمت مناسبی که این محصول نسبت به پلی الیفین و دیگر انواع پلاستیک بسته بندی دارد، خرید آن به صرفه‌تر است. برای خرید محصول، می‌توانید از طریق این صفحه برای سفارش و خرید شرینک پی وی سی اقدام کنید.

گزینه‌ای مناسب برای پلاستیک بسته بندی
با بررسی مزایای مختلف پلاستیک بسته بندی شرینک پی وی سی، انتخاب مناسبی برای حفظ محتویات درون محصول است. محصولات دارویی با استفاده از بسته بندی‌های شرینک پی وی سی به راحتی به مقصد می‌رسند، بدون این که از کیفیت آنها کم بشود. این نوع محصولات به شدت در برابر آلودگی حساس هستند. همین موضوع نشان دهنده اهمیت این پلاستیک برای بسته بندی کردن تمام محصولات است.

جنس سخت آن به خوبی روی بخش‌های مختلف بسته بندی قرار می‌گیرد. اما جنس نرم مقاومت کمتری دارد و برای محافظت از محصولات صنعتی مانند صندلی‌ها، یخچال و... استفاده می‌شود. این محصول سازگار با محیط زیست است و به راحتی بازیافت می‌شود. بنابراین به محیط زیست هیچ آسیبی از این پلاستیک‌ها نمی‌رسد.
برچسب ها: رپورتاژ
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *