دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 6 Dec 2021
 
۱

امیرعبداللهیان جانشین رئیس جمهور در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور شد

دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۵
کد مطلب: 779923
آیت الله رئیسی در حکمی امیرعبداللهیان را به عنوان جانشین رئیس جمهور در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور منصوب کرد.
امیرعبداللهیان جانشین رئیس جمهور شد
به گزارش جهان نيوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در حکمی حسین امیرعبداللهیان را به عنوان جانشین رئیس جمهور در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور منصوب کرد.

 رئیس جمهور با صدور حکمی، در اجرای بند (١)تصویب نامه مورخ ١٣٩۴/١٢/٢٢ هیات وزیران و در اجرای تبصره (١) ماده (١) آیین نامه اجرایی «شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور» مصوب ١٣٨۶/٠۶/٠٩، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه را با حفظ سمت به عنوان جانشین رئیس «شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور» تعیین کرد. 

رئیس جمهور کشورمان در حکم صادر شده ابراز امیدواری کرده است که امیرعبداللهیان با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به عدالت محوری، روحیه انقلابی، مردم داری، پاکدستی و فساد ستیزی، قانونمداری، مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی، در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات کشور، تلاش مجدانه داشته باشد.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه کشورمان چندی پیش در جمع ایرانیان مقیم آلمان بر اهمیت و ضرورت حضور و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در فرآیند تصمیم گیری‌های داخل کشور تأکید کرد. 

امیرعبداللهیان ضمن تبیین دستور آیت الله رئیسی رئیس جمهور در مورد حل اساسی و ریشه‌ای مشکلات ایرانیان خارج از کشور و تسهیل امور آنها ، یادآور شد که رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بر این موضوع تاکید دارند.

گفتنی است یکشنبه هفته گذشته نیز رئیس جمهور حسن کاظمی قمی را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان منصوب کرد که مراسم معارفه کاظمی قمی امروز با حضور امیرعبداللهیان در وزارت امور خارجه برگزار شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *