دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - 29 Nov 2021
 
۱

بخشش قاتل به احترام میلاد پیامبر (ص)

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۶
کد مطلب: 779665
پسر جوانی که چهار سال قبل در درگیری یکی از دوستانش را به قتل رسانده‌بود، بامداد دیروز پای چوبه‌دار در زندان رجایی‌شهر کرج از سوی اولیای‌دم به احترام میلاد پیامبر اعظم (ص) بخشیده شد.
بخشش قاتل به احترام میلاد پیامبر (ص)
به گزارش جهان نيوز به نقل از روزنامه جوان، شامگاه ۲۷‌بهمن‌سال‌۹۶ بود که به مأموران کلانتری ۱۱۹‌مهرآباد جنوبی درگیری خونینی در خیابان شمشیری گزارش شد.

وقتی مأموران به محل حادثه رسیدند، دریافتند که لحظاتی قبل بین چهار پسر جوان که همگی همشهری هم هستند درگیری خونینی رخ داده‌است که در جریان آن پسر ۲۴‌ساله‌ای به نام حامد از ناحیه پا و قلب زخمی و برای درمان به بیمارستان منتقل شده است.

قتل
بدین ترتیب مأموران پلیس برای تحقیق راهی بیمارستان شدند که تیم پزشکی اعلام کرد حامد بر اثر شدت جراحات و خونریزی شدید به کام مرگ رفته است.

بدین ترتیب با اعلام خبر قتل پسر جوان پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

بررسی‌ها نشان داد قاتل پسر ۲۶‌ساله‌ای به نام صفدر است که شب حادثه مقتول همراه یکی از دوستانش به قصد دعوا به در خانه آن‌ها می‌رود و درگیری خونینی را رقم می‌زنند.
سپس مأموران صفدر را به عنوان قاتل تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه یک روز بعد از حادثه صفدر به اداره پلیس رفت و خودش را تسلیم کرد.

پشیمانم
وی در توضیح ماجرا گفت: من و مقتول همشهری بودیم و چند سالی است او را می‌شناختم. مدتی قبل بر سر موضوعی با هم اختلاف پیدا کردیم و هر روز هم که می‌گذشت اختلافات ما بیشتر می‌شد تا جایی که از او کینه به دل گرفتم. چند روز قبل تلفنی با هم مشاجره لفظی کردیم و شب قبل از حادثه هم در تلگرام به من فحاشی کرد. او شب حادثه همراه دوستش برای درگیری به در خانه ما آمد و تلفنی از من خواست به داخل کوچه بروم. من ترسیده بودم که چاقویی برداشتم و به داخل کوچه رفتم. دوستانم که خانه ما بودند همراه من به داخل کوچه آمدند که درگیری رقم خورد و حامد زخمی شد و در بیمارستان هم فوت کرد.

بخشش
متهم پس از صدور کیفرخواست در شعبه دهم کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد. رأی دادگاه پس از تأیید در یکی از شعبه‌های دیوان عالی کشور برای اجرای حکم به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده‌شد و روی میز قاضی حسین گودرزی قرار گرفت. متهم ۳۱‌شهریور امسال برای اولین بار در زندان رجایی‌شهر پای چوبه دار رفت، اما با میانجیگری بزرگان دو قوم موفق به گرفتن مهلت شد. وی سحرگاه دیروز برای دومین بار پای چوبه‌دار رفت که این بار اولیای‌دم اعلام کردند به احترام میلاد پیامبر اعظم (ص) وی را بخشیده‌اند. بنابراین متهم با اقدام خداپسندانه اولیای‌دم به زندگی دوباره بازگشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *