سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - 24 May 2022
 
۱
۱۲
زاکانی در صحن شورا:

کاری کردیم که سال‌ها کسی در شهرداری جرأت نمی‌کرد

سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 779335
زاکانی با اشاره به اینکه در پرداخت حقوق و دستمزدها دغدغه نداریم چرا که نظم و قاعده در این زمینه حاکم شده است، گفت: در زمینه‌های مختلف از جمله انتصابات و تشکیل خزانه واحد کاری کارستان انجام دادیم.
کاری کردیم که سال‌ها کسی در شهرداری جرأت نمی‌کرد
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در صحن امروز شورای شهر اظهار داشت: در حال حاضر دغدغه پرداخت حقوق و دستمزد در شهرداری نداریم برخی می‌گویند مگر معجزه شده است و ما در پاسخ آنها اعلام کرده‌ایم نظم و قاعده حاکم شده،‌آب را در آبکش نریخته‌ایم.

وی افزود: در جلسه‌ای مبتنی بر ماده 39 برنامه سوم که دو سه روز پیش برگزار شد ما جدول برنامه‌های خود را به صورت سه ماهه که در واقع یک افق سه ماهه است اعلام کردیم.

شهردار تهران ادامه داد: همچنین اتفاق جدیدی که در شهرداری افتاده این است که خزانه واحد را دنبال کردیم و کاری که سال‌ها کسی در شهرداری جرأت نمی‌کرد به این سمت رود و با تمهیدات انجام گرفته در یک نوبت 1200 حساب تبدیل به حساب خزانه واحد شد و شفافیت در دریافت‌ها و پرداخت‌ها حاصل شده است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در گذشته هفته‌ای نبود که به دلیل عدم انجام کسورات قانونی به محکومیت میلیاردی شهرداری منجر نشود، گفت: نباید به مسیری رویم که ماحصل آن هیچ پرداخت به عدم سهم قانونی نباشد و در واقع کسورات قانونی را باید در نظر گیریم که اقای فلاح توضیحات کامل را در این زمینه خواهند داد.

وی تأکید کرد: کاری کرده‌ایم کارستان که سال‌ها شهرداری چشم‌انتظار تحقق این مسأله بود ولی امکان انجام آن را نداشتند. از طرفی این موضوعات ریل‌گذاری خوبی برای آینده شده و شهرداری الگوی بزرگ و دقیقی برای سایر مجموعه‌ها می‌شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در انتصابات سلیقه‌ای رفتار نکرده‌ایم گفت: اینکه می‌گفتند انتصابات حق شهردار است و شخصا می‌تواند تصمیم بگیرد را من نپذیرفتم چرا که کار غلطی است و ما تلاش کرده‌ایم مجرب‌ترین افراد را در حوزه کانون ارزیابی انتخاب کنیم و با ملاک و منطق انتصابات صورت گرفته البته همه چیز نسبی و نه قطعی است.

زاکانی بیان داشت: تلاش کرده‌ایم از همه برای انتصابات رزومه بگیریم، پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند خائن است کسی که قوی‌تر از او باشد و فرد ضعیف‌تر بگمارید و این مسأله خیانت به خدا و مردم محسوب می‌شود من هم این حدیث را آویزه گوشم کرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی بخواهد برای انتصابات فشاری را تحمیل کند با دیوار سختی برخورد خواهد کرد،‌گفت: شناخت بنده در موضوع انتصابات نسبی بوده و قاعده‌ها را گذاشته‌ام و باید پاسخگوی قاعده‌ها باشم.

شهردار تهران تأکید کرد: هیچ یک از دوستان شورا فشاری به بنده برای انتصابات نیاورده‌اند و همه مسائل مطرح شده گمانه‌زنی‌های خارج از شورا است برخی آرزوهای خودشان را به ما تحمیل می‌کنند و می‌گویند بین شورا و شهرداری اختلاف است. البته ناگفته نماند که اختلاف نظر مشکلی نیست و قاعده قرآنی هم محسوب می‌شود.

زاکانی گفت: به هر حال پادگان نیست که همه دستور بگیرند شهرداری و اعضای شورا هماهنگی کاملی با یکدیگر دارند و پیشنهادات را در مورد انتصابات گرفته‌ام و در کانون ارزیابی و هیأت 9 نفره انتصابات پیشنهادها هم بررسی شده است.

وی گفت: اداره انتصابات را در گذشته از استقلال خارج کرده‌اند و اکنون باید این اداره تشکیل شود که آن را در قالب لایحه به شورا پیشنهاد خواهیم کرد. مانند بحث ایثارگران و بانوان که این اداره‌ها مدنظر است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: مدل انتصابات کاری بود کارستان و پیشروترین مدل انتخاب افراد است همچنین دلیل برخی از تعویق‌ها برای انتصابات اطمینان از جنبه استعلامی از دستگاه‌های نظارتی بود.

زاکانی گفت: افرادی که در شهرداری منصوب می‌شوند ناظر به ارزیابی و آموزش ارتقاء هستند و این مسائل مدنظر قرار دارد.

شهردار تهران با اشاره به اقدامات شهرداری جهت مقابله و مهار کرونا اظهارداشت: روزانه حدود ۳۰۰ نفر فوت می کردند و خانواده ها عزادار می شدند. مسیری با هدف ارتقای توانمندسازی مدیریت بحران صورت گرفت و شهرداری بیش از ۵۰ درصد از واکسیناسیون را در موج تشدید یافته انجام داد.

وی افزود: همچنین ما برنامه تحولی را تنظیم کرده ایم تا در چارچوب آن به صورت دقیق سیر تحول را سپری کنیم. امروز صاحب یک برنامه شش ماهه هستیم که با توجه به بودجه سالانه تغییر را در شهر ایجاد می کند. قطعا ظرف شش ماه آینده در برخی پارامترهای شهر متفاوت از شهر امروز تهران را مشاهده خواهیم کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه فعالیت های اجتماعی اساسی ما در آستانه آغاز است تا چهره شهر را بعد از سالیان سال تغییر دهد، گفت: ما نهضت خدمت رسانی در حوزه نگهداشت، پسماند و رفت و روب را خواهیم داشت. امروز در شهرداری به لطف خدا کاملا واقف هستیم که چه گام هایی باید برداریم و اعداد و رقم آن را نیز در قالب مصوبات برنامه ریزی خواهیم کرد. علاوه بر این از کارهای میان مدت و بلند مدت نیز غافل نخواهیم شد.

وی تاکید کرد: من مسیر داد زدن مشکلات و اشتباهات دوره قبل را در پیش نخواهم گرفت و با تحریک برخی رسانه ها نیز این کار را انجام نمی دهم.

شهردار تهران تاکید کرد: از رسانه ها خواهش می کنم اخبار کذب و نادرست منتشر نکنند که به نفع هیچ کس نیست. 

وی ادامه داد: ما در شهرداری تهران ۹ مشاور می‌توانیم داشته باشیم. در گذشته ۱۵ مشاور انتخاب شده بود که با تذکر سازمان بازرسی مبنی بر فراتر رفتن از حد تعیین شده برای مشاوران مواجه شد تا به امروز سه مشاور انتخاب کردم. یکی از آنها مسئول حوزه ریاست شهرداری، مشاور دوم در حوزه زیست پذیری شهری و رفع آلودگی هوا با معاونت های مختلف در ارتباط است و مشاور سوم نیز در حوزه مناسب سازی شهری با معاونت های مختلف در ارتباط خواهد بود. بر همین اساس نیز یعنی ارتباط با معاونت ها مشاوران انتخاب خواهند شد.

زاکانی در پایان تاکید کرد: آنچه حائز اهمیت است اینکه شورا و شهرداری بتواند اقدامات جامعی در مسیر تحقق وعده هایی که به مردم داده ایم انجام دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خیلی زحمت کشیدید حقوق دادی ....حل شد مشکلاتی از قبیل ازقبیل ترافیک وهوایی ناسالم فضای سبز دفن وجمع اوری بهداشتی زباله رفع مشکلات اتوبوسرانی وتاکسیرانی ومترو وساماندهی ساختمان بلند مرتبه ومشارکت درامورفرهنگی ومشکلات جوانان شهری و...... راهم حل کنید
مطلع
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان شهرداری تهران را با 66 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل دادند با این وضع حقوق دادن کارمندان شهرداری هم هنر می خواهد.
موفقیت زاکانی
Iran, Islamic Republic of
إن شاء الله مرحله به مرحله، مشکلات را حل کنند و موفق باشند
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلب ها 8 سال کل مملکت را خراب کردند توقع نداشته باش در عرص یک ماه همه چیز درست و مملکت مدینه فاضله بشه
Iran, Islamic Republic of
دیگران باید از کارت تعریف کنند .
Denmark
خدا قوت .
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
انتصابات در عصر روزهای پنجشنبه و درگیری فیزیکی شده کاری در کارستان
Iran, Islamic Republic of
به هر حال کوتاه کردن دست ویژه خواران از سفره بیت المال و بلند کردن اونها از سر سفره بی حساب و کتابی که برای خودشون و اعوان و انصارشون پهن کرده بودند , به این آسانیها هم نیست.
محمد
Iran, Islamic Republic of
فعلا که این حرفها در حد شعاره باید اینده نزدیک را دیدکه چه میشود
Iran, Islamic Republic of
این صحبت ها نشانه پختگی نیست!!!!
Iran, Islamic Republic of
اقای زاکانی لازم است نام بزرگراه نیایش را فوری به همان نام اولیه زیبایش برگردانید .
Iran, Islamic Republic of
آخه برادر شما هنوز مهر حکمت خشک نشده! حداقل بزار چند ماه بگذره بعد...!!