دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - 29 Nov 2021
 
۰
۸
رئیس جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا:

بازگشایی‌ها با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق باشد تا سلامت مردم به خطر نیفتد/ در مقابله با کرونا سیاست ما باید اقناعی باشد نه اجباری/ به شبهات درباره کرونا پاسخ علمی و منطقی داده شود

شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب: 779009
دانشگاهیان و صاحبان تریبون در ترغیب و تشویق مردم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا نقش بسزایی دارند.
بازگشایی‌ها با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق باشد/ در مقابله با کرونا سیاست ما باید اقناعی باشد نه اجباری/ به شبهات درباره کرونا پاسخ علمی و منطقی داده شود
به گزارش جهان نيوز، سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به دستاوردهای مهم در تولید و واردات واکسن کرونا، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید از واکسن تولید شرکت‌های داخلی حمایت کند تا محصولات‌ آنان با کیفیت لازم به بازار عرضه شود.

رئیس جمهور با قدردانی از کشورهایی که در ارسال واکسن به ایران همکاری می‌کنند، گفت: از همه کشورهایی که واکسن ارسال کرده‌اند به‌ویژه از کشور چین صمیمانه قدردانی می‌کنم و معتقدم اینگونه همکاری‌های انسان‌دوستانه همواره باید بین کشورهای دوست و منطقه ادامه پیدا کند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه ادامه راه مقابله با بیماری کرونا نیازمند تدوین نقشه‌راه جامع است، گفت: در این نقشه‌راه باید همه موارد بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی و درمانی به طوردقیق لحاظ شود تا با روشن کردن وضع آینده، ما را از اقدامات انفعالی در برابر شیوع بیماری خارج کند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه واکسیناسیون از راه‌های پیشگیری است اما کافی نیست، گفت: عادی‌انگاری می‌تواند تبعات خطرناکی داشته باشد بنابراین از مردم تقاضا می‌کنم در کنار واکسیناسیون، شیوه‌نامه‌های بهداشتی را هم با دقت رعایت کنند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به لزوم رعایت کامل اصول بهداشتی در روند بازگشایی مدارس، دانشگاهها، ورزشگاهها و نماز جمعه، گفت: مسئولان مربوطه در روند این بازگشایی‌ها باید برنامه‌ریزی‌ها و نظارت‌های لازم را انجام دهند تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اهمیت اقناع‌ افکار عمومی و اطلاع رسانی به موقع و دقیق در زمینه بیماری کرونا، گفت: سیاست ما در این مورد اقناعی است نه اجباری و بر این باور هستیم که با تبیین و روشنگری می‌توان اعتماد مردم را جلب و آنان را همراه کرد.
دکتر رئیسی همچنین پاسخگویی به شبهات مطرح در فضای مجازی درباره درمان کرونا را ضروری دانست و گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید بخشی را برای پاسخ علمی و منطقی به شبهاتی که مطرح می‌شود، اختصاص دهند.

رئیس جمهور با تاکید مجدد بر کنترل دقیق ورود و خروج در مرزها و فرودگاه‌های بین المللی کشور، اظهار داشت: استانداران استان‌های مرزی و مسئولان مربوطه باید ورود و خروج از کشور را به دقت کنترل کنند و ورود به کشور حتما با واکسیناسیون همراه باشد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه کاهش محدودیت‌های کرونایی باید با ضوابط همراه باشد، گفت: سیر نزولی بیماری با اجرای طرح شهید سلیمانی، آموزش عمومی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از شرایط کاهش محدودیت‌ها است که باید به آنها توجه شود.

دکتر رئیسی توجه به آموزش عمومی را در کنار اطلاع‌رسانی دقیق و مستمر ضروری دانست و گفت: دانشگاهیان و صاحبان تریبون نقش مهمی در این زمینه دارند و در زمینه اثربخشی واکسن، لازم است مراکز علمی و دانشگاهی به طور مستمر رصد علمی و پژوهشی کنند؛ چرا که اقدامات آینده منوط به نتایج این پژوهش‌ها است.
رئیس جمهور همچنین با قدردانی از همکاری‌های گسترده و سازنده ناجا با ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: نیروی انتظامی اقدامات انتظامی، امنیتی و اجتماعی سازنده‌ای در سراسر کشور دارد و همکاری‌های مفیدی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارد که از تلاش همه این عزیزان قدردانی می‌کنم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه واکسیناسیون از راه‌های پیشگیری است اما کافی نیست، گفت: عادی‌انگاری می‌تواند تبعات خطرناکی داشته باشد بنابراین از مردم تقاضا می‌کنم در کنار واکسیناسیون، شیوه‌نامه‌های بهداشتی را هم با دقت رعایت کنند.
جناب آقای رئیس جمهور ما هم تاکید میکینم به صرف واکسیناسیون آنهم که هنوز یک دوز را همه مردم نگرفته اند این بازگشایی ها و کاهش محدودیتها و لغو دورکاریها عادی انگاری و خطرناک است.
....
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور محترم می فرمایند واکسیناسیون اجباری نباشد اقناعی باشد اما متاسفانه شاهد فشار شدید مدارس و ادارات برای واکسیناسیون اجباری معلمان و کارمندان هستیم ،خیلی از مدارس هم با اولیا تماس گرفتند و گفتند که بچه ها واکسن زده بیایند مدرسه ...
Iran, Islamic Republic of
فعلا که ستاد بیشتر عادی انگاری را دارد، باز گشایی مدارس، مشاغل لغو دور کاری و.....
همسان سازی حقوق و مزایا بین سازمانها
United Arab Emirates
آقای رئیسی، آقای میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه امروز گفتند:« .. مثلا جوان تحصیلکرده‌ای که تازه وارد سیستم می‌شود حقوق پایینی دارد، اما برنامه ما این است تا سه سال آینده بتوانیم شرایط را تغییر دهیم.!!! » یعنی کسی که تازه شروع بکار کرده باید به اندازه یک کارمند با سابقه بالای 20 سال حقوق و مزایا بگبره؟؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
مدرسه ها باز شود اما استادیومها بسته
Iran, Islamic Republic of
آقای رییس جمهور اثر بخشی واکسن ها در جهان با مشکل مواجه شده در ایران نیز واکسن ها جواب نداده بلکه هر کسی واکسن می زند به کرونای شدید دچار می شود و برخی فوت می کنند خواهشا دستور بررسی ویژه به دور از سیاسی کاری بفرمایید مسئولیت همه مردم با دولت است جای هیچ درنگی نیست موفق باشید
متاسفانه با عنوان ((قرنطینه هوشمند)در مسیر عادی انگاریپیش می رویم؟!