دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - 24 Jan 2022
 
۳
۳

امام جمعه نجف: تقلب در انتخابات عراق «اظهر من الشمس» است/ چرا شمارش آرای عراق در امارات انجام شد؟

شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب: 778958
امام جمعه نجف اشرف تقلب در پنجمین دوره انتخابات پارلمانی عراق را «أظهر من الشمس» خواند و این سوال را از کمیسیون انتخابات عراق پرسید که «چرا آرای عراق در امارات شمارش شد؟».
امام جمعه نجف: تقلب «اظهر من الشمس» است
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، «سید صدر الدین قپانچی» خطیب نماز جمعه نجف اشرف دیروز در سخنانی وقوع تقلب در انتخابات پارلمانی عراق را حتمی و «اظهر من الشمس» دانست و از احزاب سیاسی خواست تا قبل از شمارش دستی آرا با یکدیگر گفت‌وگو و نتایج انتخابات را پس از اصلاح آن قبول کنند.

وی با تأیید اینکه پنجمین دوره انتخابات پارلمانی عراق یک تجربه موفق سیاسی و مذهبی است، افزود: «مردم آنچه را که باید انجام می دادند، انجام دادند و اکنون توپ در زمین کمیسیون و نهادهای سیاسی است».

سید صدر الدین قپانچی در ادامه سخنان خود در نماز جمعه نجف اشرف تصریح کرد: کمیسیون انتخابات به در نظر گرفتن دو میلیون رأی اعتراف کرد و این باعث می‌شود که علامت سوال بزرگی را روی عملکرد کمیسیون و عدم اعتماد به کمیسیون ایجاد می‌کند.

وی از کمیسیون انتخابات خواست تا با همه شفافیت خود عراق را از بحران نجات دهد و این پرسش را از کمیسیون مطرح کرد که «چرا شمارش آرا در کشور امارات انجام شد؟».

هدف از بحران لبنان به زانو درآوردن این کشور در برابر اسرائیل است
امام جمعه نجف اشرف در بخش دیگری از سخنانش به بحران لبنان و درگیری‌ و تیراندازی به سمت معترضان به روند بررسی پرونده انفجار بندر بیروت اشاره کرد و گفت: این بحران با هدف ایجاد درگیری‌های داخلی ایجاد شده است و بی‌شک هدف به زانو درآوردن لبنان در برابر اسرائیل است.

وی تأکید کرد که جنگ داخلی لبنان مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه به نفع اسرائیل خواهد بود؛ چراکه آنچه در لبنان و منطقه رخ می‌دهد یکی از سناریوهای تسلیم شدن به نفع استکبار و صهیونیسم جهانی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


راد
Iran, Islamic Republic of
مشکل اساسی عراق نداشتن یک رهبر و ولی فقیه میباشد
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
هیچ تقلبی نشده