چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - 17 Aug 2022
 
۳
۱۴

چه کسانی از دانشگاه امام صادق(ع) راهی دولت شدند؟

شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب: 778957
پس از گذشت تنها چند ماه ازآغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی، نقش فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) در پست‌های کلیدی دولت او بیشتر شده است. تاکنون چه کسانی از دانشگاه امام صادق در دولت پست گرفته‌اند؟
مدیران امام صادقی دولت رئیسی +جزئیات
به گزارش جهان نيوز به نقل از تجارت نیوز، نقش فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) در دولت سیزدهم بیشتر شده است و پست‌های کلیدی و حساسی را از آن خود کرده‌اند. 

آنها علاوه بر گرفتن پست‌های سیاسی، نیم نگاهی هم به اقتصاد داشته‌اند. از وزات اقتصاد گرفته تا بورس. 

حجت عبدالملکی، وزیر کار: کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق و دکترای اقتصاد از دانشگاه اصفهان را دارد.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد: کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته رشته اقتصاد از دانشگاه امام صادق و مدرک دکتری اقتصاد را از واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران گرفته است.

علی باقر کنی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه: فارغ‌التحصیل رشته معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق است.

داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی: دارای مدرک تحصیلی دکتری علوم اقتصادی، گرایش اقتصاد سنجی و اقتصاد بخش عمومی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد اقتصاد و معارف اسلامی از دانشگاه امام صادق است.

محمد حسینی، معاون رئیس جمهور در امور مجلس: در مقطع کارشناسی ارشد در رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق فارغ‌التحصیل شد. او سپس به دانشگاه تهران رفت و دکترای خود را در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی اخذ کرد.

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و امور استخدامی کشور: دکترای تخصصی مدیریت منابع انسانی است که عضویت هیات علمی دانشگاه، ریاست دانشکده مدیریت دانشگاه امام صادق را در کارنامه علمی خود دارد.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس: فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد پیوسته در دانشگاه امام صادق بوده و مدرک دکترای خود را در دانشگاه پیام نور اخذ کرده است.

وحید یامین پور، معاون وزیر ورزش: فارغ‌التحصیل دکتری رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه امام صادق است.

علی صالح‌آبادی، رئیس‌ ‎ کل بانک مرکزی: کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق و دکتری مدیریت مالی از دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق است.

حالا باید دید آیا از دانشگاه امام صادق باز هم کسی وارد ارگان‌ها و زیرمجموعه‌های زیر نظر دولت می‌شود یا نه. آنهم در حالی که هنوز فقط چند ماه از دولت رئیسی گذشته است.

گفتنی است پیمان جبلی، که با حکم رهبر انقلاب رئیس صدا و سیما شد نیز در دانشگاه امام صادق تحصیل کرده است. او مدرک کارشناسی ارشد را در رشته معارف اسلامی و تبلیغ و مدرک دکترا در رشته فرهنگ و ارتباطات، را از دانشگاه امام صادق دریافت کرده ‌است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمد
Iran, Islamic Republic of
محسن اسماعیلی نه غلامحسین اسماعیلی.
دکتر محسن اسماعیلی عضو مجلس خبرگان است و در دولت سمتی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
اگر خروجی دانشگاه امام صادق فقط خوب است لطفا بقیه دانشگاه ها را تعطیل کنید
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
جای تاسف است
این همه دانشگاه بهتر تو ایران هست که فارغ التحصلاش دنبال کار هستن.!
Iran, Islamic Republic of
اونایی که سی سال در به اصطلاح بهترین دانشگاه دنیا درس خواندن چه گلی به سر کشور زدن اینا نمی تونند شاید اینا تونستن کشور را به سامان برسونند
Iran, Islamic Republic of
کی در بهترین دانشگاههای دنیا درس خونده بود و نتونست؟
Iran, Islamic Republic of
آیا فارغ التحصیلان متخصص و متعد دانشگاه های برتر کشور مورد قبول نیستند؟
Iran, Islamic Republic of
دانشگاه امام صادق هم یکی از دانشگاه برتر ایران است

همه فارغ التحصیلات متخصص و متعهد مورد قبولند همانگونه که از حدود 300 انتصاب دولتی، حدود 95 درصد از سایر دانشگاه ها انتخاب شده اند
Iran, Islamic Republic of
معنی اینکه اطاق فکر دولت دانشگاه است را هم فهمیدیم ! یعنی دانشگاه امام صادق
آجرلو
Iran, Islamic Republic of
چه دانشگاه با برکتی، این همه فارغ التحصیل متعهد و متخصص.
Iran, Islamic Republic of
یعنی هدف سایت شما از درج این خبر چی بوده خدا وکیلی؟
آخه جذب مخاطب با چه قیمتی؟


بی انصاف ها...
90 درصد اینهایی که نام بردید مدرک دکتری را از جای دیگری گرفتند...
اینها بخاطر مدرک دکتری شان استخدام شده اند و گرنه کدام دولت به فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق(علیه السلام) سمت داده که اینها دومی اش باشند؟
United States
....