دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۰
۷

ایران نسبت به ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم صهیونیستی هشدار داد

پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 778840
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم صهیونیستی هشدار داد.
هشدار ایران به اسرائیل درباره هرگونه ماجراجویی
به گزارش جهان نيوز، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک با ارسال نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران از جمله برنامه هسته‌ایش هشدار داد.

بر اساس گزارش فارس، در نامه تخت روانچی خطاب به رئیس دوره‌ای شورای امنیت در پاسخ به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی آمده است: طی ماه‌های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشدار دهنده‌ای رسیده است. آخرین مورد آن از سوی رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است «طرح‌های عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای ایران در حال گسترش است» و «عملیات برای از بین بردن توانایی‌های ایران در عرصه‌های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت.»

گفتنی است «آویو کوخاوی»رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا در اظهاراتی تحریک آمیز مدعی شد که این رژیم باز هم ایران و از جمله برنامه هسته‌ای آن را هدف قرار می‌دهد و افزود: عملیات برای نابودی توانایی‌های ایران ادامه خواهد یافت و گسترده‌تر و پیشرفته‌تر خواهد شد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه ادامه داد: اعتراضات ما به تهدید‌های قبلی این رژیم در سال ۲۰۲۱ طی نامه‌های ۱ فوریه، ۱۲ آوریل، ۲۷ اوت و ۱۴ سپتامبر به شورای امنیت سازمان ملل منعکس شده است.

تخت روانچی در این نامه عنوان کرده است: چنین تهدید‌های سیستماتیک صریح و آشکار رژیم اسرائیل علیه یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد، نقض فاحش حقوق بین الملل، به ویژه ماده ۲ (۴) منشور ملل متحد است.

در این نامه آمده است: این واقعیت که رژیم اسرائیل به تداوم «از بین بردن قابلیت‌های ایران» ادامه می‌دهد، بدون هیچ شک و شبهه‌ای ثابت می‌کند این رژیم مسئول حملات تروریستی علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز ما در گذشته بوده است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه تصریح کرده است: با توجه به سابقه شوم شیوه‌های بی ثبات کننده رژیم اسرائیل در منطقه و همچنین عملیات مخفیانه بر ضد برنامه هسته‌ای ایران، بایستی با این رژیم برای توقف همه تهدیدات و رفتار‌های اخلال گرانه آن برخورد شود.

* حق ذاتی خود را برای دفاع از خودمان محفوظ می‌داریم
وی در این نامه نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم اسرائیل علیه ایران از جمله برنامه هسته‌ای آن هشدار داد و تأکید کرد: شورای امنیت باید به مسئولیت‌های خود بر اساس منشور عمل کند و آن رژیم را به طور کامل در مورد عواقب اقدامات غیرقانونی خود مسئول بداند.

در این نامه همچنین آمده است: جمهوری اسلامی ایران حق ذاتی خود را برای دفاع از خود محفوظ می‌دارد تا در برابر هرگونه تهدید یا اقدام نادرست از سوی رژیم اسرائیل قاطعانه پاسخ دهد.

گفتنی است «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه ۲۰ مهر ماه ضمن اتهام زنی علیه برنامه هسته‌ای ایران، از «قدرت‌های جهانی» خواست که به دلیل نقض تعهدات هسته‌ای، ایران را به شورای امنیت سازمان ملل ببرند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شرم آور است که برخی کشورهای به اصطلاح اسلامی به سرکردگی آمریکا جنایتکار با صهیونیست ها و تروریست ها همه جانبه همکاری می کردند و هنوز هم همکاری می کنند.
Iran, Islamic Republic of
اجازه نمی‌دهیم دشمنان گوشه چشمی به خاک و آسمان ما داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه صلح جهانی است
سلاح اتمی رژیم صهیونیستی تهدیدی جدی برای منطقه و جهان است.
Iran, Islamic Republic of
شرم آور و تاسف بار است گروسی درباره برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی سکوت کرده است.
Iran, Islamic Republic of
چگونه می‌توان آژانس را به‌عنوان یک نهاد جدی، حرفه‌ای و بی‌طرف دید، در حالی که اجرای رژیم پادمانی خود را به‌طور برابر و عادلانه برای تمامی اعضایش دنبال نمی‌کند؟
Iran, Islamic Republic of
اسراییل عضو ان‌پی‌تی نیست و حتی آن را امضا نیز نکرده است، در حالی که ایران عضو معاهده است و تعهدات حقوقی در این زمینه دارد.
Iran, Islamic Republic of
و این درحالی است که متاسفانه آژانس به همراه آمریکا و سه کشور اروپایی در مذاکره، توافق هسته ای، برجام، مذاکرات وین و... ایران را متهم می کند پس چرا ایران تاکنون همه جانبه با آژانس همکاری کرده است ..../!