يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - 25 Sep 2022
 
۲
۲
وزارت خارجه آمریکا:

دیدار با طالبان صمیمی و حرفه‌ای بود

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب: 778471
وزارت خارجه آمریکا دیدار چهره به چهره میان مقامات ارشد این کشور و طالبان را صمیمی و حرفه‌ای توصیف کرد.
دیدار با طالبان صمیمی و حرفه‌ای بود
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، وزارت خارجه آمریکا ارزیابی خود از نخستین دیدار چهره به چهره میان مقامات ارشد آمریکا و طالبان از زمان تصرف قدرت در افغانستان توسط این گروه را صمیمی و حرفه‌ای توصیف کرد.

وزارت خارجه آمریکا درباره دیدار اخیر با طالبان بیانیه‌ای منتشر کرده و در این ارتباط گفته است: آمریکا تاکید دارد که طالبان بر اساس اقداماتش داوری خواهد شد نه فقط بر اساس اظهاراتش.

در این بیانیه آمده است که هیأت آمریکایی در گفتگوهای دوحه قطر بر دغدغه‌های امنیتی و تروریسم، عبور ایمن شهروندان آمریکایی و اتباع دیگر کشورها و نیز شهروندان افغان و نیز حقوق بشر تکیه کرد.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، دو طرف همچنین درباره کمک‌های آمریکا به افغانستان نیز گفتگو کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از این نیز اعلام کرده بود که دیدار با طالبان درباره به رسمیت شناختن و مشروعیت دادن به این گروه نیست. پرایس همچنین گفته بود که ما بر طالبان فشار می‌آوریم تا حقوق تمام مردم افغانستان از جمله زنان و دختران را رعایت کنند و حکومت فراگیر با پشتیبانی همه احزاب تشکیل دهند.

از سوی دیگر، بیانیه گروه طالبان پس از پایان اولین دور مذاکرات با آمریکا در دوحه پس از خروج آمریکا از افغانستان منتشر شده است. در این بیانیه طالبان اعلام کرده است که مذاکرات دوحه به خوبی برگزار شد و آمریکا توافق کرد کمک‌های انسان دوستانه به افغانستان را آزاد کند. این کشور همچنین اعلام کرده است این کمک‌ها با به رسمیت شناخته شدن دولت موقت طالبان ارتباط ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آمریکاییها و روس ها دنیا رو مسخره کردند در همین افغانستان افغانی ها بیست سال با کمک امریکا و موشک های استینگر ان و کمک های اطلاعاتی و شناسایی سیا با روس جنگیدند بعد امدند به کمک روسها با آمریکا جنگیدند ....الان دو ابر قدرت گویا در افغانستان به تفاهم رسیدند و هر دو دارند با طالبان در فضای صمیمی مذاکره می کنند واقعا اگر حضرت امام میگفت نه شرقی نه غربی این مسائل را می دید و آینده نیز مثل روز برایش روشن بود .
آمریکا در برابر فرار از افغانستان هیچگونه ارزش واعتباری در سطح جهان نداشته وندارد و تضعیفی اینچنین برای هیچگونه کشوری در جهان قابل مشاهده نیست