دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - 27 Jun 2022
 
۰

با این دو میوه به جنگ آلزایمر بروید

دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 777885
زوال شناختی یکی از علائم اولیه بیماری آلزایمر یا زوال عقل است و با مشاهده رفتارهای روزمره فرد قابل تشخیص است. برخی از نشانه‌های افت شناختی که باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از فراموش‌کردن تاریخ ملاقات، فراموش‌کردن رویدادهای اخیر، مشکل در درک کارهای ساده، حافظه مه‌آلود و مشکل در توجه اما شاید راهکارهایی برای حل این مشکل موجود باشد.
با این دو میوه به جنگ آلزایمر بروید
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، برخی میوه‌ها مانند توت‌فرنگی و پرتقال می‌توانند در کاهش خطر زوال شناختی کمک کنند.

زوال شناختی یکی از علائم اولیه بیماری آلزایمر یا زوال عقل است و با مشاهده رفتارهای روزمره فرد قابل تشخیص است.

برخی از نشانه‌های افت شناختی که باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از فراموش‌کردن تاریخ ملاقات، فراموش‌کردن رویدادهای اخیر، مشکل در درک کارهای ساده، حافظه مه‌آلود و مشکل در توجه اما شاید راهکارهایی برای حل این مشکل موجود باشد.

بر اساس یک مطالعه افرادی که از رژیم غذایی حاوی حداقل نصف وعده غذایی در روز حاوی غذاهای سرشار از فلاونوئید مانند توت‌فرنگی، پرتقال، فلفل و سیب استفاده می‌کنند، ۲۰ درصد کمتر در معرض خطر اختلال شناختی قرار دارند.

فلاونوئیدها ترکیبات طبیعی موجود در گیاهان هستند و آنتی‌اکسیدان‌های قوی محسوب می‌شوند.

تصور می‌شود که کمبود آنتی‌اکسیدان ممکن است با افزایش سن در کاهش شناختی نقش داشته باشد.
در این مطالعه ۴۹۴۹۳ زن با میانگین سن ۴۸ سال و ۲۷.۸۴۲ مرد با میانگین سن ۵۱ در آغاز مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند.

طی ۲۰ سال پیگیری، افراد چندین پرسشنامه در مورد میزان خوردن غذاهای مختلف تکمیل کردند.

میزان دریافت انواع مختلف فلاونوئیدها با ضرب محتوای فلاونوئید هر غذا در فرکانس آن محاسبه شد.

این مطالعه نشان داد که فلاون‌ها  که در برخی ادویه‌جات و میوه‌ها و سبزیجات زرد یا نارنجی یافت می‌شوند، قوی‌ترین ویژگی‌های محافظتی را دارند و با کاهش ۳۸ درصدی خطر زوال شناختی همراه است، معادل سه تا چهار سال سن کمتر.

فلفل‌ها در هر وعده ۱۰۰ گرمی حدود ۵ میلی‌گرم فلاون دارند. آنتوسیانین‌ها، که در زغال اخته، توت سیاه و گیلاس یافت می‌شود، با کاهش ۲۴ درصدی خطر زوال شناختی مرتبط است.

بلوبری حدود ۱۶۴ میلی‌گرم آنتوسیانین در هر وعده ۱۰۰ گرم دارد.

به نظر می‌رسد رژیم غذایی رنگارنگ سرشار از فلاونوئیدها و به طور خاص فلاونوها و آنتوسیانین‌ها برای ارتقای سلامت مغز طولانی‌مدت گزینه خوبی است.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *