پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - 26 May 2022
 
۰
۱
حضرت آیت الله سید کاظم حائری:

رأی دادن به دشمنان حشدالشعبی در انتخابات عراق حرام است

شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 777733
حضرت آیت الله سید کاظم حسینی حائری از علمای عراق با صدور بیانیه‌ای انتخاب فراکسیون هایی که مخالف حشدالشعبی هستند را تحریم کردند.
رأی به دشمنان حشدالشعبی حرام است
به گزارش جهان نيوز، آیت الله سید کاظم حسینی حائری از علمای عراق با صدور بیانیه ای انتخاب فراکسیون هایی که مخالف حشد الشعبی بوده و به انحلال یا ادغام آن دعوت می کنند را تحریم کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است:
بعد از سرنگونی رژیم معدوم بعث، جانفشانی های بزرگی انجام گرفت و خون های پاک از جمله خون شهیدان صدر در راه برپایی عدالت اسلامی و کرامت انسانی و تحقق آرمان های اسلامی و انسانی ریخته شد، امّا آنچه حاصل شد، ناامید کننده و به دور از هدف بود و اشغالگران آمریکایی وارد عراق شده و بعد از آن تروریسم و تروریست ها آمدند و فساد گسترش یافت و خدمات حیاتی از میان رفت.

اکنون نیز کورسوی امیدی به انتخابات مانده تا از طریق آن افراد شایسته به قوه مقننه و مجریه برسند. ما هر بار بر مشارکت فعال و گسترده در انتخابات و ضرورت انتخاب افراد مؤمن، مخلص و کارآمد که در حفظ امانت و عمل به مسئولیت و خدمت به مردم شناخته شده اند، تأکید کردیم.

امّا نتایج انتخابات گذشته به دلیل عدم رسیدن تعداد لازم از افراد شایسته به پارلمان مورد رضایت نبوده است، به همین دلیل باید انتخابات آزاد و شفاف بوده و پارلمان با آزادی و شفافیت تشکیل شود و نماینده حقیقی ملت باشد و اینکه وابسته به استکبار و دشمن عراق نباشد؛ متأسفانه این دو مشکل به صورت های مختلف در انتخابات گذشته به وجود آمد و از نتایج آن موانعی بود که در تشکیل دولت ها به وجود آمد و موجب کشمکش ها و مشکلات امنیتی و فروپاشی اقتصاد و دست یازی صهیونیست ها و آمریکایی ها به امنیت و سرنوشت ملت عراق شد.

بر این اساس و به امید بهبودی اوضاع بر موارد زیر تأکید می کنیم:

۱- ضرورت مشارکت فعال و گسترده در انتخابات با رفتن به پای صندوق رأی و عدم کوتاهی در این خصوص.

۲- لزوم رساندن افراد مومن و شایسته و کارآمد که هدف آنها خدمت صادقانه به کشور و ملت و رعایت امانت است و در بین مردم به سیره و رفتار نیکو معروف بوده و از تأثیرات مستکبرین به دور هستند.

۳- رأی دادن و حمایت از تمامی کسانی که به بقای نیرو های اشغالگر در سرزمین عراق دعوت می کنند و خواستار اخراج آن نمی شوند، حرام است.

۴- انتخاب کسانی که دشمن نیرو های حشدالشعبی هستند یا کسانی که به دنبال ادغام حشد الشعبی با نیرو های امنیتی برای تضعیف و حذف آن هستند یا کسانی که برای کسب رضایت دشمنان و فاسدین برای مبارزه بارازش های عراق و مجاهدان آن تلاش می کنند، حرام است.

از درگاه الهی مسئلت می جوییم که این انتخابات به دولتی منتهی شود که مورد رضایت ملت عراق باشد و به نقش خود در ارائه خدمات و اصلاح امور عمل کند و حاکمیت و استقلال عراق را در برابر قدرت های استکبار جهانی حفظ کند و در برابر هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مقاومت کند.

خداوند شهدای عراق به ویژه شهدای جهاد و مقاومت ابو مهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای اسلام را مورد رحمت خود قرار دهد.

۲۴ صفر ۱۴۴۳ هجری قمری
کاظم الحسینی الحائری
مرجع : خبرگزاری حوزه
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
علمای شیعه همیشه هشیارند