دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - 3 Oct 2022
 
۰

زاکانی: در شهرداری به نگاه جدیدی نیاز داریم

شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: 777702
ما در شهرداری به نگاه جدیدی نیاز داریم تا الگویی برای شهر‌های دیگر دنیا باشد.
زاکانی: در شهرداری به نگاه جدیدی نیاز داریم
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زاکانی شهردار تهران در پایان جلسه‌ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در شهرداری به نگاه جدیدی نیاز داریم تا الگو برای شهر‌های دیگر دنیا باشد و بتوان تحولی را با هم فکری خلق کرد. این تحول برپایه یک هویت ایرانی اسلامی و یک عدالت تحقق یافته است و در شهر دانش گسترده‌ای مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد:براساس این نگاه یکسری اختیارات، امکانات و نیاز‌هایی داریم که در اختیار مجموعه‌های دانش بنیان قرار می‌دهیم. اختیارات شهرداری در جهت تلاش برای شکل جدیدی از بافت شهری قرار خواهد گرفت. امکانات هم مبتنی بر توسعه این خلاقیت‌ها در شهر باید صورت بگیرد مثل مباحثی در خصوص ایجاد صندوق نوآوری، ایجاد کارخانه‌ها و پارک‌های فناوری و تغییراتی که در شهر صورت خواهد گرفت.

زاکانی گفت:ما نیاز‌های زیادی در شهرداری داریم که می‌توانیم بر پایه تولیدات داخلی و نوآورانه و خلاقانه داشته باشیم. کارگروهی شکل گرفت تا اختیارات، امکانات و نیاز‌ها را در راستای رشد و توسعه شهر قرار دهیم تا هم خود شهرداری رشد کند و درآمد منطقی و پایداری برسد و هم نیازهایش برطرف شود.

وی افزود: بنا شد تا هر فصل نشستی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشته باشیم و درباره نتایج و اقدامات لازم تصمیم گیری کنیم.

شهردار تهران درباره جلسه‌ای که پیش از این جلسه با مسولان بهزیستی داشت، اظهار کرد:شهر ابعاد مختلفی مثل موضوعات اجتماعی دارد که شامل کودکان کار، اعتیاد و مسائل دیگر می‌شود. سازمان بهزیستی مشکلات، برنامه‌ها و تجربه‌های خود را مطرح کرد تا شهرداری نیز مسولیت عظیمی در این باره بپذیرد. دوره‌های قبلی مسولیت کمتری در قبال این مسائل داشته و امیدواریم بتوانیم با همکاری همه دستگاه‌ها و اهتمام ویژه شهرداری چهره شهر را منزه و پاک کنیم و از پلشتی‌هایی که در شهر وجود دارد و روح مردم را درگیر کرده بکاهیم.

وی ادامه داد:این کار آنقدر بزرگ است که از توان یک دستگاه خارج است، اما این دغدغه اساسی نظام اسلامی و امیدواریم شهری را داشته باشیم که گوشه گوشه آن تعلیم و تربیت و رشد را برای ما داشته باشد، نه پیام بزهکاری و مشکلاتی که امروز شاهد هستیم.

زاکانی در پاسخ به اینکه بهزیستی تا چه اندازه کمک کننده به حل این مشکلات بوده، گفت:نگاه ما به گذشته برای عبرت است، ولی برای سرزنش نیست، درس از اشتباهات گذشته می‌گیریم و از قوت‌ها استفاده می‌کنیم، اما اگر می‌خواهیم آینده را بسازیم نیاز به کمک همه است مثلا از دستگاه قضا و نهاد‌های انقلابی تا نیروی انتطامی و بهزیستی و به طور جدی شهرداری باید با جدیت مسائل را دنبال کند که انشالله ما رفع دغدغه جدی از جسم و روح مردم از شرایط بد شهر داشته باشیم و مشکلات را رفع کنیم.

وی ادامه داد:این نیاز به همکاری و برنامه ریزی دقیق و صبر و حوصله دارد که این هم نیاز به تلاشی صد‌ها هزار برابر نسبت به گذشته دارد و مطمئنیم که با همکاری هم می‌توانیم این‌ها را محقق کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *