کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بحران سوخت در انگلیس به داروخانه‌ها رسید

10 مهر 1400 ساعت 8:48

یک رسانه انگلیسی گزارش داد که بحران سوخت در این کشور بر توزیع دارو نیز اثر گذاشته و داروخانه‌ها را با مشکل جدی مواجه کرده است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری رویترز روز جمعه در گزارشی به نقل از مقامات یکی از انجمن‌های بزرگ داروخانه‌داران انگلیس اعلام کرد که بحران سوخت در این کشور داروخانه‌ها را نیز به شدت تحت تأثیر قرار داده است.

بر اساس این گزارش، کل زنجیره توزیع دارو در انگلیس به دلیل بحران سوخت دچار اختلالات جدی شده و تحویل اقلام دارویی به داروخانه‌ها به‌سختی انجام می‌شود.

همزمان انجمن خرده‌فروشان فرآورده‌های نفتی انگلیس (PRA) که 65 درصد جایگاه‌داران سوخت در آن عضویت دارند، اعلام کرد که بر اساس گزارش‌های دریافتی از اعضا، 27 درصد جایگاه‌های سوخت روز گذشته (پنج‌شنبه) فاقد سوخت بوده‌اند و 21 درصد از جایگاه‌ها نیز تنها یک نوع سوخت موجود داشته‌اند.

گوردون بالمر مدیرکل انجمن خرده‌فروشان فرآورده‌های نفتی انگلیس در این خصوص به رویترز گفت: «سوخت به دلیل تقاضای بی‌سابقه، سریع‌تر از حد معمول به اتمام می‌رسد. هنوز هم گزارش‌هایی از حملات لفظی یا فیزیکی به کارکنان جایگاه‌های سوخت دریافت می‌کنیم.»


کد مطلب: 777677

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/777677/بحران-سوخت-انگلیس-داروخانه-ها-رسید

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com