پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
 
۰
۸
آژانس ‌انرژی اتمی:

بازرسان آژانس تجهیزات نظارتی در ایران را سرویس کردند

يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱
کد مطلب: 777257
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد که بازرسان آژانس در واپسین روزهای شهریور، تجهیزات نظارتی آژانس در ایران را سرویس کردند.
آژانس تجهیزات نظارتی در ایران را سرویس کرد
به گزارش جهان نيوز، سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در آخرین گزارش خود درباره راستی‌آزمایی و نظارت در ایران به کشورهای عضو اعلام کرد که ایران از روزهای 20 تا 22 سپتامبر (29 تا 31 شهریور) به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه سرویس تجهیزات نظارت آژانس را داده و اجازه داده شده تا کارت ذخیره دوربین‌ها در تمامی مکان‌های ضروری در ایران به جز کارگاه ساخت تجهیزات سانتریفیوژ در مجمع تسا در کرج تعویض شود.

در این بیانیه آمده است که ایران به آژانس دسترسی به سایت کرج را برای نصب دوربینهای نظارتی جدید یا اطمینان حاصل کردن از اینکه تولید قطعات سانتریفیوژ در این کارگاه از سر گرفته شده، نداده است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرده که تصمیم ایران در اجازه ندادن به آژانس برای دسترسی به کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ تسای کرج بر خلاف شرایط توافق شده در بیانیه مشترکی است که روز 12 سپتامبر (21 شهریور) با «محمد اسلامی» مدیر کل سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس جمهور ایران حاصل شده است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تکرار کرده که تمامی فعالیت‌های اشاره شده آژانس در بیانیه مشترک برای تمامی تجهیزات تعریف شده آژانس و تاسیسات و مکان‌های ایران برای حفظ ادامه اطلاع (از برنامه هسته‌ای ایران) ضروری است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
گروسی گمشو از ایران. برو از تسلیحات فرانسه و انگلیس تحقیق کن
Iran, Islamic Republic of
بازرسان آژانس انرژی اتمی حق صلاحیت دخالت در تأسیسات هسته‌ای را ندارند.
United States
نباید به این ایادی صهیونیسم اجازه ی سرویس دستگاه ها را می دادید.... جاسوس هستند همگی....
Iran, Islamic Republic of
بازرسی‌های اژانس در خدمت رژیم صهیونیست
Iran, Islamic Republic of
غنی‌سازی 60 درصد خیلی کم است باید 90 درصد باشد
Iran, Islamic Republic of
آمریکا فهمیده هرجا ایران باشد جایی برای حضور آنها نیست
Iran, Islamic Republic of
دخالت و مداخله آمریکا را به همراه رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و رژیم صهیونیستی در امور داخلی ایران را بدون پاسخ نمی گذاریم
Iran, Islamic Republic of
آمریکا، آژانس، اسرائیل، هر سه برای ما یکی هستند.
آمریکا، آژانس، اسرائیل، هر سه فقط یک هدف را دنبال می کنند.