پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 Aug 2022
 
۰
۵

رئیسی: ایران زیر بار زورگویی هیچ کشوری نمی‌رود

يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 777241
روح استقلال و آزادی خواهی در وجود ملت ایران است و هروقت احساس کنند که کشورهای دیگر زورگویی می کند، زیر بار زور نمی روند و عکس العمل نشان می دهند.
رئیسی: ایران زیر بار زورگویی هیچ کشوری نمی‌رود
به گزارش جهان نيوز، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید انگلیس در تهران،  استقلال و آزادی را شعار اصلی مردم ایران خواند و تاکید کرد: کشور ما حقیقتا مستقل است و استقلال ما ادعایی نیست. شما با توجه به آشنایی خوبی که به زبان فارسی دارید، باید مفهوم واقعی این کلمات در ایران را برای دولتمردان خود تبیین کنید.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها بنای همکاری و تعامل دارد اما این همکاری باید براساس احترام متقابل و در نظرگرفتن منافع ملت ها باشد و جریان سلطه گر و نظام سلطه بر این روابط سایه نیندازد.

رئیسی تاکید کرد: روح استقلال و آزادی خواهی در وجود ملت ایران است و هروقت احساس کنند که کشورهای دیگر زورگویی می کند، زیر بار زور نمی روند و عکس العمل نشان می دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین روش برای کارکردن و همکاری با ایران رعایت اصل احترام متقابل است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچ حرف نادرست و برخلاف حق را نمی پذیرد و اروپا و غرب بر اساس تجربیات خود باید به ایران به عنوان یک کشور مستقل نگاه کنند.

رئیسی با اشاره به اینکه امروز حقوق بشر به یک حربه سیاسی برای ضربه زدن به کشورها تبدیل شده است خاطرنشان کرد: ما خود را موظف می دانیم به حقوق انسان براساس باورها و اعتقادات دینی احترام بگذاریم و شما می دانید خیلی از مدعیان حقوق بشر، چه رفتاری با ملت خود دارند.

رئیس جمهور خطاب به سفیر جدید انگلیس در تهران،گفت: حقایقی را که در ایران مشاهده می کنید به درستی و واقعی به کشور خود منعکس و منتقل کنید.

«سایمون شرکلیف» سفیر جدید انگلیس در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به آیت الله رئیسی، با بیان اینکه برای دومین بار و بعد از ۲۰ سال در ماموریتی جدید به عنوان سفیر به تهران سفر کرده است، گفت: تجربه و شناخت خوبی از ایران دارم و هدف اصلی من تلاش برای بهبود روابط دو کشور با نگاهی مثبت و سازنده است.

شرکلیف با اشاره به تاریخ روابط انگلیس و ایران ابراز امیدواری کرد که دوره جدیدی از روابط بین دو کشور ایجاد شود و برای تحقق این هدف نقش خود را به خوبی ایفا کند.
همچنین سفیران جدید بلاروس، اتریش و سریلانکا در دیدار با رئیس جمهوری اسلامی ایران استوارنامه خود را به آیت الله رئیسی تقدیم کردند.

سفیران این کشورها درملاقات با رئیس جمهور کشورمان برتلاش برای توسعه و تحکیم روابط دو جانبه تاکید کردند و رئیسی نیز برای آنان آرزوی موفقیت کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
رفتار دولت روحانی عامل عدم پذیرش ایران در شانگهای بود نه FATF
Iran, Islamic Republic of
خروج آمریکا از برجام به درخواست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی برای آمریکایی ها گران تمام می شود.....
Iran, Islamic Republic of
آمریکا دیگر قادر به ایفای نقش هژمون جهانی نیست
Iran, Islamic Republic of
دوستان آمریکا هم در رسانه ها بارها اعتراف کردند که آمریکا از تروریست ها حمایت می کند.
آمریکا تسلیحات داعش را تامین می کند.
Iran, Islamic Republic of
برجام تاکنون یک نمایشی سیاسی بوده است.