پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - 26 May 2022
 
۲
۲

معاون حزب الله: گازوئیل ایران، آمریکا را سردرگم کرد

شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب: 777061
معاون حزب الله لبنان گفت که اقدام این حزب در وارد کردن سوخت از ایران، باعث سردرگمی آمریکایی‌ها شده و آن‌ها را مجبور کرد با واردات گاز مصر از طریق سوریه موافقت کنند.
معاون حزب الله: گازوئیل ایران، آمریکا را سردرگم کرد
به گزارش جهان نيوز، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت که گفت واردات سوخت از ایران، مهمترین محاصره لبنان در طول تاریخ را شکست.

شیخ نعیم قاسم جمعه شب در گفت‌وگو ویژه با شبکه المنار لبنان گفت که از زمانی که «سپیده‌دم حزب الله شروع به دمیدن کرده»، لبنان قوی‌تر شده است.

او در مورد واردات سوخت از ایران نیز گفت:‌ «گازوئیل ایران که به وسیله حزب الله از طریق سوریه وارد لبنان شد، مهمترین محاصره لبنان از زمان‌های گذشته تا به امروز را درهم شکست.»

شیخ نعیم قاسم ادامه داد: «گازوئیل ایران باعث شد که آمریکا با عبور گاز مصر از سوریه به لبنان موافقت کند. این سردرگمی آمریکایی‌‌ها و هروله کردن‌هایشان برای ایجاد راه حل دلیلش گازوئیل ایران است.»

گفتنی است دو هفته پیش سوریه و اردن موافقت کردند که گاز مصر از طریق این دو کشور به لبنان برسد.

معاون سید حسن نصرالله گفت که اگر شرکت ها و بانک مرکزی لبنان برای تأمین نیاز کشور به سوخت دست به تحرکاتی نزنند، ما به وارد کردن سوخت ادامه خواهیم داد.»

او در مورد مذاکرات هسته ای ایران نیز گفت که‌ «مذاکرات هسته‌ای بنا به فرمایشات امام سید علی خامنه ای صرفا هسته ای است و شامل موضوعات دیگری نمی شود.»

مذاکرات هسته‌ای، هسته‌ای است
شیخ قاسم ادامه داد: «تأکید می‌کنیم که در آینده نزدیک یا دور هرگز گفت‌وگویی بر سر موضوع گازوئل یا موضوع دیگری صورت نخواهد گرفت.»

وی با بیان اینکه موازنه قدرت همانی است که گازوئیل ایران را به لبنان آورد، تأکید کرد که «میخواهم از کسانی که درباره حاکمیت [لبنان] می‌گویند، در مورد نحوه ورود کمک های آمریکا به برخی از گروه‌ها و جمعیت‌ها بپرسم.»

معاون سید حسن نصرالله در چرایی وارد کردن سوخت از طریق سوریه به لبنان نیز اظهارد داشت: «ما آماده این که گازوئیل را از گذرگاه های مرزی مشخص وارد کنیم ولی برخی در کشور از آمریکا و تحریم‌هایش می‌ترسند.»

معاون سید حسن نصرالله با بیان اینکه «حزب الله در سطح لبنان اعتبار بسیار مهمی دارد»، خاطر نشان کرد که این جنبش در بین همه گروه ها و جریان ها متحدانی دارد.

وی افزود: «مشکل مخالفان حزب الله این است که این حزب نمونه ای از مقاومت ارائه کرده و در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی نیز موفق بوده است.»

شیخ قاسم در باره دلایل بحران در لبنان نیز اظهار داشت:‌ «مشکلات اصلی در نبود برنامه های اقتصادی، فساد، تحریم های آمریکا این ها هستند که کشور را به این حال و روز انداخته‌اند.»

تحریم های آمریکا و شرایط سیاسی و اقتصادی در لبنان منجر به مشکلات اقتصادی و بحران سوخت در این کشور شده است. اخیرا حزب الله برای کمک به حل این بحران پیشنهاد خرید سوخت از ایران داد و دو محموله سوخت وارد کرد که دومین محموله دیروز پنجشنبه وارد لبنان شد.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مخالفان از اسرائیل و آمریکا و سعودی پول می گیرند تا ابهت شکست خورده خود را بیش از این از دست ندهند
Iran, Islamic Republic of
....