پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - 21 Sep 2023
 
۱
۵
فریدون عباسی مدعی شد

نیروهای حفاظت اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران از سال‌ها پیش دچار رخنه بوده/ صالحی باید احساس مسئولیت می‌کرد/ ترور شهید رضایی نژاد را پیش‌بینی کردم/ اولین تیم ترور شهید فخری‌زاده سال ۱۳۸۷ وارد شد +فیلم

چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب: 776820
رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی می‌گوید من ترور شهید رضایی نژاد را پیش‌بینی کردم و به او گفتم جایی که امکان دارد ترور بشود، جایی است که منظم است.
نیروهای حفاظت اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران از سال‌ها پیش دچار رخنه بوده/ صالحی باید احساس مسئولیت می‌کرد/ ترور شهید رضایی نژاد را پیش‌بینی کردم/ اولین تیم ترور شهید فخری‌زاده سال ۱۳۸۷ وارد شد +فیلم
به گزارش جهان نيوز، فریدون عباسی نماینده مجلس یازدهم و رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران درباره ترورها و خرابکاری‌های هسته‌ای در یک دهه اخیر توضیحاتی داده که نشان می‌دهد نیروهای حفاظت اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران از سال‌ها پیش دچار رخنه بوده است. او گفته نیروهای امنیتی ما ضعیف نیستند اما دشمن به گونه‌ای به نیروهای خرابکار آموزش داده که به راحتی قابل شناسایی نیستند.

عباسی که سابقه ریاست سازمان انرژی اتمی ایران را در کارنامه خود دارد می‌گوید: «ترور دانشمندان هسته‌ای قابل پیشگیری بود اما پیگیری لازم انجام نشد. مثلا سال ۱۳۸۷ تیمی برای ترور من، محسن فخری زاده و یک نفر دیگر به ایران آمد که نیروهای امنیتی متوجه آن شدند. درباره فخری زاده چون موقعیت درجه یک داشت، تیم حفاظت را بیشتر کردند اما آنها باز دوازده سال روی کیس فخری زاده کار کردند. درباره من یک مسئول دفتر یک مقام درجه چندم امنیتی تماس گرفت و گفت شما سوژه ترور هستید و بیایید سازمان. گفتم من استاد دانشگاه شهید بهشتی هستم، اگر کاری دارید، شما بیایید. البته در جلسه لیستی آوردند و گفتند اسم شما در این لیست هست و نام چند نفر دیگر را خواندند  که خودشان آنها را نمی‌شناختند و از من می‌پرسیدند اینها کی هستند! یعنی اینقدر ضعیف هستند، در حالیکه توقع این بود که خود آقای صالحی پیگیر موضوع ترور من می‌شدند زیرا من نیروی درجه چندم تشکیلات یا نگهبان سیستم نبودم، بلکه آنقدر مهم بودم که دشمن به دنبال ترور من بود؛ یعنی آقای صالحی باید احساس مسئولیت می‌کرد.

فیلم

رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی می‌گوید من ترور شهید رضایی نژاد را پیش‌بینی کردم و به او گفتم جایی که امکان دارد ترور بشود، جایی است که منظم است و او فقط در زمان بردن فرزندش به مهد کودک منظم بود و قرار شد این زمان‌بندی را تغییر دهد اما در همین فاصله او را ترور کردند.

عباسی ادامه می‌دهد: درباره شهید شهریاری هم همینگونه بود و زمان حضور من و شهریاری در دانشگاه منظم شده بود و معلوم بود اول وفت کلاس داریم و دشمن از همین نظم برای ترور شهریاری استفاده کرد.

او می‌گوید: وقتی من به این سادگی تشخیص می‌دهم، قاعدتا نیروهای امنیتی باید خیلی بهتر تشخیص می‌دادند. اما آنها ضعیف بودند و آقای صالحی اینها را به کار گماشته بود و از آنها حمایت هم می‌کرد و آنها هیچگاه پاسخگو نبودند بنابراین وزارت اطلاعات باید وضعیت اینها را بررسی کند که چقدر کوتاهی کرده‌اند و چقدر احتمال نفوذ دشمن در آنها وجود دارد. بسکه در ایران خرابکاری شده ما الان مشاور ضد خرابکاری در دنیا هستیم و به دیگران مشاوره می‎‌دهیم.
مرجع : رویداد۲۴
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
...
سرور
Iran, Islamic Republic of
آیا اینها نباید جواب خدا و مردم را بدهند؟!!
سرور
Iran, Islamic Republic of
....